Neler Yeni

İnceleme Game Garaj Alışveriş Deneyimim

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,809
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
yükseltmeliyim yoksa marka mı problemli
Mesaj otomatik birleştirildi:

almadım daha bu sistem hakkında görüşleri merak ettim ssd konusunda hiçbir fikrim yok çıkartıp dışarıdan da alabilirim
kronik sorunlu

Poyraz Efendi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,260
İsim
Ender Kaynarca
Evet başlıkta da gördüğünüz gibi Game Garaj alışveriş deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü rakipleri kadar popüler olmayan bir site bu yüzden insanlar alırken tereddüt yaşayabiliyor.
Öncelikle geçen hafta sonu bir indirim oldu ve Aquarius 5a-a modelini Ryzen 3 3100 işlemci, 1650 Super, SSD'siz bir şekilde aldım. Fiyat 4130 küsüre geldi. Ayrıyetten başka bir siteden SSD aldım.
Hafta sonu cumartesi akşamı siparşi ettiğim için kargom hemen gelmedi çünkü hafta sonu sadece cumartesi günü 09:00-14:00 arası çalışıyorlar. Sistem Pazartesi paketlendi, Salı kargolandı, Çarşamba günü yani dün elime ulaştı. Büyük bir kutu geldi ve içinde anakart, ekran kartı, hediye RGB fan ve garanti belgelerinin kutusu vardı. Ve birde kasanın olduğu kutu vardı. Ekran kartı 1650 üstü ekran kartlarında demonte geldiği için bana da demonte geldi zaten takması çok kolay internette videoları da var. Ekran kartını, SSD'yi taktım. Ama kasanın cam kapağında iki tane çizik olduğunu gördüm 1cm boylarında ele gelmeyen iki çizik vardı. İlk başta neyse sıkıntı olmaz küçücük bir şeyden dedim ve bilgisayarı kurdum ve açtım. Ramlerim 3000mhz'di ama 2666 mhz'de çalışıyordu. Zaten hazır sistemler böyle frekansları ayarlanmadan gelir. Ama o da çok kolay bir işlem. Neyse Ram frekanslarını yükselttim Windows'u kurdum. Anakart kutusunun içinde bir usb bellek geliyor 16GB içinde driverlar var hangisi sizin sisteminize uygunsa bulup yüklüyorsunuz. O işlemleri de yaptım. Sonra sıkıntısız kullanmaya başladım. Sonraki gün oldu annem o kadar para verdik neden çizik olsun ki belki değiştirirler yaz dedi. Bende bugün mail attım ve kapağın yenisini göndereceklerini söylediler. Gerçekten çok ilgili bir firma. Attığınız maillere anında cevap veriyorlar. Ve sistemin FPS ve ısı değerleri de gayet iyi durumda.
Sonuç:
Game Garaj diğer firmalara göre (benim gözlemlediğim) sistemleri daha ucuza satıyor. Bunun mantığı da şu olsa gerek bileşenleri toplu aldıkları için daha uyguna geliyor. Eğer güvenmeyenler varsa gözünüz arkada kalmasın sonuna kadar güvenebilirsiniz. Bu arada çok övdüm sanırım Game Garaj'la hiçbir alakam yoktur😂 Eğer kargonuz gelirken bir sıkıntı olmuşsa hemen hallediyorlar.
Benimde içimde tereddütler vardı biraz araştırınca bir sorun olmayacağını düşünüp sipariş verdim. Benim gibi kuşkuya düşenler olursa diye uzun uzun anlatmak istedim.
Ben ekran kartımı gamegarajdan aldım,kutulama tarafında ben sıkıntı yaşamadım kutunun kutusunu bile kutulamışlardı .d

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Enes
t
Evet başlıkta da gördüğünüz gibi Game Garaj alışveriş deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü rakipleri kadar popüler olmayan bir site bu yüzden insanlar alırken tereddüt yaşayabiliyor.
Öncelikle geçen hafta sonu bir indirim oldu ve Aquarius 5a-a modelini Ryzen 3 3100 işlemci, 1650 Super, SSD'siz bir şekilde aldım. Fiyat 4130 küsüre geldi. Ayrıyetten başka bir siteden SSD aldım.
Hafta sonu cumartesi akşamı siparşi ettiğim için kargom hemen gelmedi çünkü hafta sonu sadece cumartesi günü 09:00-14:00 arası çalışıyorlar. Sistem Pazartesi paketlendi, Salı kargolandı, Çarşamba günü yani dün elime ulaştı. Büyük bir kutu geldi ve içinde anakart, ekran kartı, hediye RGB fan ve garanti belgelerinin kutusu vardı. Ve birde kasanın olduğu kutu vardı. Ekran kartı 1650 üstü ekran kartlarında demonte geldiği için bana da demonte geldi zaten takması çok kolay internette videoları da var. Ekran kartını, SSD'yi taktım. Ama kasanın cam kapağında iki tane çizik olduğunu gördüm 1cm boylarında ele gelmeyen iki çizik vardı. İlk başta neyse sıkıntı olmaz küçücük bir şeyden dedim ve bilgisayarı kurdum ve açtım. Ramlerim 3000mhz'di ama 2666 mhz'de çalışıyordu. Zaten hazır sistemler böyle frekansları ayarlanmadan gelir. Ama o da çok kolay bir işlem. Neyse Ram frekanslarını yükselttim Windows'u kurdum. Anakart kutusunun içinde bir usb bellek geliyor 16GB içinde driverlar var hangisi sizin sisteminize uygunsa bulup yüklüyorsunuz. O işlemleri de yaptım. Sonra sıkıntısız kullanmaya başladım. Sonraki gün oldu o kadar para verdik neden çizik olsun ki belki değiştirirler diye yazdım. Bende bugün mail attım ve kapağın yenisini göndereceklerini söylediler. Gerçekten çok ilgili bir firma. Attığınız maillere anında cevap veriyorlar. Ve sistemin FPS ve ısı değerleri de gayet iyi durumda.
Sonuç:
Game Garaj diğer firmalara göre (benim gözlemlediğim) sistemleri daha ucuza satıyor. Bunun mantığı da şu olsa gerek bileşenleri toplu aldıkları için daha uyguna geliyor. Eğer güvenmeyenler varsa gözünüz arkada kalmasın sonuna kadar güvenebilirsiniz. Bu arada çok övdüm sanırım Game Garaj'la hiçbir alakam yoktur😂 Eğer kargonuz gelirken bir sıkıntı olmuşsa hemen hallediyorlar.
Benimde içimde tereddütler vardı biraz araştırınca bir sorun olmayacağını düşünüp sipariş verdim. Benim gibi kuşkuya düşenler olursa diye uzun uzun anlatmak istedim.
teşekkür ederim benim için bilgillendirici oldu bende almayı planlıyordum

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hafta sonu cumartesi akşamı siparşi ettiğim için kargom hemen gelmedi çünkü hafta sonu sadece cumartesi günü 09:00-14:00 arası çalışıyorlar. Sistem Pazartesi paketlendi, Salı kargolandı, Çarşamba günü yani dün elime ulaştı. Büyük bir kutu geldi ve içinde anakart, ekran kartı, hediye RGB fan ve garanti belgelerinin kutusu vardı. Ve birde kasanın olduğu kutu vardı. Ekran kartı 1650 üstü ekran kartlarında demonte geldiği için bana da demonte geldi zaten takması çok kolay internette videoları da var. Ekran kartını, SSD'yi taktım. Ama kasanın cam kapağında iki tane çizik olduğunu gördüm 1cm boylarında ele gelmeyen iki çizik vardı. İlk başta neyse sıkıntı olmaz küçücük bir şeyden dedim ve bilgisayarı kurdum ve açtım. Ramlerim 3000mhz'di ama 2666 mhz'de çalışıyordu. Zaten hazır sistemler böyle frekansları ayarlanmadan gelir. Ama o da çok kolay bir işlem. Neyse Ram frekanslarını yükselttim Windows'u kurdum. Anakart kutusunun içinde bir usb bellek geliyor 16GB içinde driverlar var hangisi sizin sisteminize uygunsa bulup yüklüyorsunuz. O işlemleri de yaptım. Sonra sıkıntısız kullanmaya başladım. Sonraki gün oldu o kadar para verdik neden çizik olsun ki belki değiştirirler diye yazdım. Bende bugün mail attım ve kapağın yenisini göndereceklerini söylediler. Gerçekten çok ilgili bir firma. Attığınız maillere anında cevap veriyorlar. Ve sistemin FPS ve ısı değerleri de gayet iyi durumda.
Sonuç:
Güzel rehber elinize sağlık okumadım hepsini o.O2

whoamii

80+ Silver
Vay be zamanında güzel fiyata almışsınız şimdi sadece ekran kartı o fiyata...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,909
Üyeler
151,136
Son üye
hasanaligunes
Top Bottom