Neler Yeni

İnceleme GameBooster 280HZ 1MS IPS Monitör İncelemesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muhammet
merhabalar hocam monitörün panelini nasıl öğrendiniz kaynağı ile açıklarsanız çok mutlu olurum. aynısını almayı düşünüyorum ama biraz ince eleyip sık dokuyan birisiyim kullanıcı görüşlerine de pek önem vermem sonuçta çok kötü ürünlerden de memnun kalan çok fazla insan var daha çok teknik özelliklerine bakarak ürün alırım genellikle.

elinizde söküm videosu tarzı bir kaynak varsa bahsedilen panelin monitörün içinde gözüktüğü gözüm kapalı alacağım lütfen
bilginizi paylaşın.

@nihatcebi

nihatcebi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Nihat Çebi
merhabalar hocam monitörün panelini nasıl öğrendiniz kaynağı ile açıklarsanız çok mutlu olurum. aynısını almayı düşünüyorum ama biraz ince eleyip sık dokuyan birisiyim kullanıcı görüşlerine de pek önem vermem sonuçta çok kötü ürünlerden de memnun kalan çok fazla insan var daha çok teknik özelliklerine bakarak ürün alırım genellikle.

elinizde söküm videosu tarzı bir kaynak varsa bahsedilen panelin monitörün içinde gözüktüğü gözüm kapalı alacağım lütfen
bilginizi paylaşın.

@nihatcebi
Elimde video yok fakat kendi monitörümden panelin bilgisine ulaştım. Monitörü aldıysanız eğer alttaki yolu izleyerek panel hakkında bilgi edinebilirsiniz:

Monitörün güç kablosunu çıkarın ve o tuşlardan birine basılı tutarken monitörün güç kablosunu geri takın, görüntü gelene kadar basılı tutmaya devam edin, garanti olsun diye görüntü geldikten 5sn sonra filan basmayı bırakın. Eğer daha önce görmediğiniz bir menü panelde belirmediyse monitörün normal menüsünü açıp bir değişiklik veya yeni eklenen bir şey var mı kontrol edin. Kontrol ettikten sonra yüksek ihtimalle Factory menüsünü göreceksiniz ve ona tıklayın. Sonrasında sol üstte panel bilgisi çıkıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Buğra can
Selamlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi herkesin merak ettiği, fiyatı ucuz olduğu için almaktan çekindiği bu monitörü cumartesi sabahı 4199 TL'ye sipariş ettim. İlk başlarda bu monitörün anlık indirime girdiğini düşünmüştüm fakat gördüğüm kadarıyla 1 haftadır İTOPYA'da bu fiyata satıldığını gördüm. Bende herkes gibi 'bu nasıl olabilir kendi markasının 240hz monitörü bile daha pahalıyken 280hz monitör nasıl bu fiyat?' diye sorguladım. İnternetten araştırdığımda herkes bu modelden uzak durması gerektiğini, o fiyata daha kaliteli 240hz monitör alınması gerektiğini söylüyorlardı. Bende herkes gibi şüpheye düştüm ve iptal etme durumuna gelmiştim fakat neyse dedim bekleyeyim gelince bir sorun çıkarsa en kötü iade ederim diye düşündüm ve doğru olanı yaptım diye düşünüyorum şu an için. Neyse daha fazla uzatmadan gelelim asıl konumuza;

Monitörde ölü piksel testi yaptım ve monitörde ölü piksel çıkmadı.
Ghosting testi yaptım ve bunun sonucuna gerçekten şok oldum, monitörde ghosting sorunu yok veya çok az. (Defalarca yaptım.)
Bazı arkadaşlar ekranın çamur gibi olmasından bahsetmiş fakat bende böyle bir sorun yok.
Ekran IPS olduğundan dolayı her açıdan bakmaya çalıştım ve hiçbir bozukluk yok.
Çok az bir bulanıklık var ekranda ve bu fiyata bence kabul edilebilir bir olay.
MPRT'yi açınca ekran parlaklığı düşüyor ve bu (-) yanlarından biri. Yani 1MS olayı kağıt üstünde var ama kaç MS bilmiyorum.
Ürünü satın aldıklarında ekran karanlık diye düşünecek kişiler olabilir, bu sorunu nvidia denetim masasından digital vibranceyi arttırarak çözebilirsiniz ben öyle yaptım.
HDR özelliği var ve ben açtım fiyatına göre idare eder.
Paneli güzel hatta ASUS ROG XG249CM monitörünün paneliyle aynı panel. (BOE MV238FHM-NG2)
Monitörün arkasındaki ışık aydınlatması gerçekten çok güzel.
Kutunun içinden DP kablosu çıkıyor ve bu sayede 280hz alabiliyorum.
Eliniz terliyse ekrana dokunduğunuzda çok çabuk parmak izi bırakıyor (-) yanlarından biri de bu.
2x DP ve 2x HDMI çıkış portları var. 2x DP çıkış portunun olması gayet iyi.

Sonuç olarak, teknoloji şans işi tabii ki mesela bir arkadaşa gelen monitörde ekrandaki yazılar bulanık yazmış, diğer bir arkadaşta ölü piksel çıkmış, diğer arkadaşta ise az da olsa ghosting sorunu varmış ama bende öyle bir durumlar söz konusu değil. Bu fiyattayken ürünü kaçırmayın derim, kötü hatalı bir şekilde gelirse değişim talep edin iade değil. Aklıma geldikçe ürün hakkında bilgi eklerim, akşam da fotoğrafları eklerim. İyi forumlar.

Ürün linki: https://itopya.com/gamebooster-gb-2...hdmi-dp-fhd-ss-ips-flat-gaming-monitor_u21274

DÜZENLEME: Ürünün fiyatı artmış, gün geçtikçe artacaktır büyük ihtimalle. Fiyatı aynı seviyelerdeyken alın derim.
DÜZENLEME 2: Fotoğraf eklendi. Fotoğrafların kalitesi için üzgünüm eski telefon olunca anca bu kadar oluyor :D
Monitörün fiyatı 5.300 e çıkmış hala alınması gerektiğini düşünüyormusun ya da aynı fiyat aralığında başka tavsiyeleriniz varmı

nihatcebi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Nihat Çebi
Monitörün fiyatı 5.300 e çıkmış hala alınması gerektiğini düşünüyormusun ya da aynı fiyat aralığında başka tavsiyeleriniz varmı
Diğer monitörlerinde fiyatı arttığı için hâlâ uygun olduğunu düşünüyorum hocam, alınır.

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
744
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
FPS oyunları , toplama bilgisayarlar , okul hayatı ,
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Bende kullanıyorum ve memnunum. Ayrıca Burak Şolt inceledi ona bakarsanız daha iyi olur

bilginizi paylaşın.

@nihatcebi

GalaxySal450

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Nazım
İlgilendiği Kategoriler
Çevre Birimleri (Klavye, Mouse/Mousepad)
İnceleme iyi hoş da yanlış bilgiler uçuşmuş.

Ayrıca Pixio Panel diye bir sey yok. Pixio panel üreticisi bile değil.

BOE panel olduğunu da sanmiyorum.

Bu monitörü kesinlikle önermiyorum.

Lory

80+
İnternette araştırma yaparak bulabilirsiniz hangi paneli kullandığını Asus'un.
Yaptığınız araştırma yanlış. Öyle panel sitesine 240hz, ips, 23.8 inç girip önünüze tek bir sonuç çıktığında "AAA burada bir panel var demekki gamebooster bunu kullanıyor" demekle olmuyor.

Bu model markasız bir panel kullanıyor ve özelliklerini bulamazsınız markasız olduğundan dolayı.

Ayrıca Xg2431 ile aynı paneli kullansa xg2431 52w güç tüketirken gamebooster 42w tüketmezdi.

Ve gamebooster neyiyle ünlü? Aldığınız da çok iyi deyip ileriki zamanlarda bozulup çöpe atılması ile. Bunu bizzat kendi gamebooster kasa ve PSU'm ile deneyimledim.

Tabi bu forumda hala anlamış değilim müthiş bir gamebooster fanlığı var, her yerde öneriyorlar.

240hz istiyorsanız gidin az daha verin G4 alın.
G4 ünde renk kalitesi pek iyi değil onuda belirtiyim.

Son düzenleme:
Top Bottom