Neler Yeni

🔥Geri sayım başladı | Milli uzay programı 🔥

JSezar

80+ Silver

Geri sayım başladı. Bu ana şahit olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Heycanla takip ediyorum.

JSezar

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,251
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
güzel bir gelişme inşallah hayırlısıyla giderler

MSI aşığıyimm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,071
İsim
Ali Batmaz
50m dolar verip herhangi biri de gidebiliyormuş zaten
ben kendi roketimizle gideceğiz sanıyordum

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Sinan İ.
Bu öyle basit bir turistik gezi değil birbirinden farklı deneylerin yapılacağı Türkiye'miz için çok çok önemli adımların atıldığı bir olay.

BBC Türkçe'ye konuşan eski NASA astrofizikçisi Umut Yıldız da, “Türkiye’de insanlar, ‘Uzaya giden bir astronotumuz var ama ne kendi roketimizle gittik, ne Türkiye’deki bir roket fırlatma rampasında gönderdik. Space X’in roketine para verildi ve gidildi’ diye düşünebiliyorlar. Ancak bu bir uzay turizmi değil, astronotluk görevi. Biz artık astronot mesleğine sahip iki insan ortaya çıkardık” diyor.

Her şey ufak bir kıvılcımla başlar.
Belki ülkemiz bu tür konularda geri kalmış olabilir ancak bu demek değildir ki hep geride kalmak zorundayız tam tersi bir anda öyle büyük adımlar atılıyor ki bir anda yarışın en önlerine yerleşiyoruz. İHA lar bunun en göz önünde olan örneği.
Uzaya gönderilen uydularımız var ve geliştirilmeye devam ediliyor ben inanıyorum yakın zamanda kendi roketlerimizi de yapabiliriz ve uzaydaki yerimizi daha da genişletebiliriz çünkü geleceğin savaşları artık dünyada değil uzayda olacak gibi gözüküyor.
Umarım her şey yolunda gider ve ilk astronotumuz olacak olan Hava Pilot Albay Alper Gezeravcı görevlerini başarıyla tamamlayıp sağ salim geri döner ve geleceğin astronotlarına yol gösterici olur.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
Keşke malum şahıs da "ben uzayistim, uzaya gitmesinii sizden öğrenecek değiliz, uzaya gitmeyiii en iyi biz biliriz biz" gibi söylemlerde bulunup gitse. Bir iki ay kafa dinleriz hiç olmazsa

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,152
İsim
Taha Efe
Bu öyle basit bir turistik gezi değil birbirinden farklı deneylerin yapılacağı Türkiye'miz için çok çok önemli adımların atıldığı bir olay.

BBC Türkçe'ye konuşan eski NASA astrofizikçisi Umut Yıldız da, “Türkiye’de insanlar, ‘Uzaya giden bir astronotumuz var ama ne kendi roketimizle gittik, ne Türkiye’deki bir roket fırlatma rampasında gönderdik. Space X’in roketine para verildi ve gidildi’ diye düşünebiliyorlar. Ancak bu bir uzay turizmi değil, astronotluk görevi. Biz artık astronot mesleğine sahip iki insan ortaya çıkardık” diyor.

Her şey ufak bir kıvılcımla başlar.
Belki ülkemiz bu tür konularda geri kalmış olabilir ancak bu demek değildir ki hep geride kalmak zorundayız tam tersi bir anda öyle büyük adımlar atılıyor ki bir anda yarışın en önlerine yerleşiyoruz. İHA lar bunun en göz önünde olan örneği.
Uzaya gönderilen uydularımız var ve geliştirilmeye devam ediliyor ben inanıyorum yakın zamanda kendi roketlerimizi de yapabiliriz ve uzaydaki yerimizi daha da genişletebiliriz çünkü geleceğin savaşları artık dünyada değil uzayda olacak gibi gözüküyor.
Umarım her şey yolunda gider ve ilk astronotumuz olacak olan Hava Pilot Albay Alper Gezeravcı görevlerini başarıyla tamamlayıp sağ salim geri döner ve geleceğin astronotlarına yol gösterici olur.
8 dkmız var "Engine Chill" asamasına geçiyoruz. Sanırsam Yüklenen yakattan kaynankların ısı icin Motor Soğutma islemi.

Ve Dinlediğim kadarı ile evet yakıtlar ile bir alakası var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Canlı izleyebileceğimiz bı program varmidir

VE Motor başlatma Safhası geldi çattı :))) 🇹🇷🇪🇸🇺🇸🇸🇪🇬🇳

AX-3 To infinity and beyond!

HADI BAKALIM UCUSTAYIZZZZZ :)

Son düzenleme:

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Sinan İ.
Gece tam yayını izleyememiştim işe gitmem gerekli diye az önce yayını tamamen izledim gerçekten yayındaki herkes heyecanlı , bilgili ve çok iyi anlatımlarıyla 4 saat 38 dakikalık belgesel tadında bir yayın yaptılar. Kendi milletimizden olan birinin uzaya çıkması ve bütün bunları kendi milletimizin insanlarının anlatımıyla Türkçe bir şekilde izlemek çok keyifliydi hepsinin ağızlarına yüreklerine sağlık.
Özellikle Barış Özcan'ın son konuşması çok hoşuma gitti ve umarım söyledikleri dilde kalmaz uygulamaya konulur.
Kuantum bilgisayarları da dahil bir çok şeyden bahsedildi ve bütün bu yarışlara azıcık ucundan dahi olsa katıldığımızı daha iyi fark etmemizi sağladılar.

Youtube algoritması yayın boyunca altta gönderdiğim video yu gösterip durdu biraz sahte haber sandım ama izleyince Türkiye'nin uzay alanında gelişmesinin çokta uzak olmadığı hissi uyandırdı bende.

Başlık biraz fazla iddialı az araştırınca daha geride gibi de gözüküyoruz ama olsun başlamak bitirmenin yarısıdır ve biz çoktan başlamışız bize sadece bu yollarda yürüyecek ve ne olursa olsun pes etmeyecek genç nesil gerekli.

Doç. Dr. Arif Karabeyoğlu'nun sesi çok tanıdık gelince fark ettim kendisi TRT belgesel de konuşmacı ve hitabı mükemmel. Merakınız varsa TRT belgesel yayınlarını da mutlaka göz atın kaliteli belgeselleri var.

Reav

80+ Silver

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Sinan İ.
Hiç bir olayı yok 55 milyon dolar verip x kişiside gider bomboş reklamı yapıldı :mad::mad::mad:
İlk kez bir Türk astronotluk unvanına sahip oldu.
İlk kez bir Türk uzaya çıktı.
Yapılacak deneylerde belki de muhteşem sonuçlar çıkacak.
Atatürk'ün İstikbal göklerdedir sözünü bütün unutan herkese bağıra bağıra hatırlattı.
Daha ne olsun istiyorsunuz roketi falan yapana kadar bekleyelim mi ?
Her şeyin hazır olması beklenirse hiç bir zaman hiç bir yarışa katılamayız.
Bence çok doğru bir şey yapıldı. Umarım bu gibi şeylere daha çok para aktarılır ve ülkemiz teknoloji konusunda hiçbir şeyden geri kalmaz.
Bütün ön yargılarınızı yıkıp Barış Özcan ve diğer kanalların yaptığı ortak yayını izleyin o insanların heyecanına ortak olun orada bir çok başarıdan söz edildi milletinizle gurur duyun. Bırakın artık Türk'ten bir şey olmaz demeyi bizim milletimiz bu zamana kadar başarılması imkansız şeyleri başardı gemileri karadan yürüttü , 3 kıtada hakimiyet kurdu , kurtuluş savaşında 7 düvele meydan okudu , bitti öldü denilirken koskoca bir cumhuriyet kurdu şimdi de bir çok teknoloji alanında başarılara imza atıyoruz.
Kendinize güvenin , milletinize güvenin.

Reav

80+ Silver
İlk kez bir Türk astronotluk unvanına sahip oldu.
İlk kez bir Türk uzaya çıktı.
Yapılacak deneylerde belki de muhteşem sonuçlar çıkacak.
Atatürk'ün İstikbal göklerdedir sözünü bütün unutan herkese bağıra bağıra hatırlattı.
Daha ne olsun istiyorsunuz roketi falan yapana kadar bekleyelim mi ?
Her şeyin hazır olması beklenirse hiç bir zaman hiç bir yarışa katılamayız.
Bence çok doğru bir şey yapıldı. Umarım bu gibi şeylere daha çok para aktarılır ve ülkemiz teknoloji konusunda hiçbir şeyden geri kalmaz.
Bütün ön yargılarınızı yıkıp Barış Özcan ve diğer kanalların yaptığı ortak yayını izleyin o insanların heyecanına ortak olun orada bir çok başarıdan söz edildi milletinizle gurur duyun. Bırakın artık Türk'ten bir şey olmaz demeyi bizim milletimiz bu zamana kadar başarılması imkansız şeyleri başardı gemileri karadan yürüttü , 3 kıtada hakimiyet kurdu , kurtuluş savaşında 7 düvele meydan okudu , bitti öldü denilirken koskoca bir cumhuriyet kurdu şimdi de bir çok teknoloji alanında başarılara imza atıyoruz.
Kendinize güvenin , milletinize güvenin.
yahu kardeşim 55 milyon dolar ver sende git bunun devletle türklükle bir alakası yok primini yaptığınız olaya bak.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,993
Üyeler
154,164
Son üye
savci53
Top Bottom