Neler Yeni

Ana Konu GÜNCEL AMD EKRAN KARTLARIYLA SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ MÜ?

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
Mahir
Yaklaşık 8 aydır 6700xt kullanıyorum her şey stok ayarlarda. Hala tamamen rastgele zamanlarda wattman hatası alıyorum. Birçok yazılım sürümünü denedim ama hala aynı.

louis bloom

80+ Silver
msi mech rx6650xt 2 haftadir aktif kullaniyorum bu guncellemeden oncede sorun yoktu su anda da yok

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
video düşük kalitede olursa ekranda çizgiler oluşuyor
Çözümü: Donanım hızlandırmayı kapat. Chrome/edge için 3 noktaya tıkla ayarlar kısmında arama yerine donanım yaz çıkıyor.

Scuderia.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Berkcan Nalçakan
5600xt kullandım şimdide 6700xt kullanıyorum sorun yaşamadım

LPOX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Murat Karahan
Çözümü: Donanım hızlandırmayı kapat. Chrome/edge için 3 noktaya tıkla ayarlar kısmında arama yerine donanım yaz çıkıyor.
hocam kartın tek sıkıntısı o değil yazdıklarım haricinde birde coil whine var verdim kartı garantiye bakalım göreceğiz ne olucak

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,023
İsim
Diyarhan
Rx6600 kullanıyorum son 2 3 güncellemeyi yapmıyorum çünkü sürücüm gayet ideal gibi.

ATAR

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Hakan ATAR
Benim sürekli ekran kartımın driverı siliniyor. Çok üzerine düşmedim ama normal olmadığı kesin

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,867
İsim
Emir Yusuf
6600xt kullanıyorum. Sadece bir kere garip bir şekilde ekran kartı driveri silindi ama windows 11'in sorunu mu yoksa AMD'nin sorunu mu pek anlayamadım.
Ancak 1,5 senedir hiçbir sorun olmadan kullanıyorum. 5000 serisindeki sıkıntılardan birine rastlamadım. Sadece coilwhine sesi var.

GodlyPain

80+ Bronze
rx 6700xt driver siliniyordu kendi kendine bilgisayar kapanıyordu vs. Custom driver ile çözdüm

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
hocam kartın tek sıkıntısı o değil yazdıklarım haricinde birde coil whine var verdim kartı garantiye bakalım göreceğiz ne olucak
Coil artık her kartta var. Sorundan saymamak lazım mutfaktan falan duymuyosan

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Ahmet Can
Steam
ahmetcnzlm
Discord
ahmetcnzlm#1950
- Forumda bu zamana kadar AMD sürücü çökmesiyle ilgili çok konu gördüm ve bizzat geçen sene bende Ryzen 5 Pro 3400G ile bu sorunu yaşadım. Benim sorunumun XMP profilinden kaynaklı olduğunu farkettim ve geçen sene bu sorunu hallettim 1 senedir hiç çökme hatası almadım. (4 sene önce Radeon 530'lu bir laptobum vardı onda hiç sorun yaşamadım.)
- AMD'de sorun yaşayan çoğu arkadaşın sorununun RAM'lerin XMP profillerinden kaynaklı olduğunun sonucuna vardım ve arkadaşların RAM frekansından birazcık kısarak AMD kullanan çoğu arkadaşın sistemini stabil hale getirdik. Bazı arkadaşların sadece sürücü kaynaklı sorunları oluyordu, bunun çözümü de AMD kullanıcı profili olarak Standart ayarlayıp başka hiçbir ayara dokunmamalarıydı. Bu zamana kadar RX 6600 ve RX 6500 XT'de forumda açılan çok konu gördüm. Bazı arkadaşlarda çok çözüm denedik ama sonuca ulaşamadık onların sorununun direk karttan kaynaklı olabileceğini düşündüm.
- Şimdide RX 7000 serisi kullanan arkadaşlar AMD FreeSync kaynaklı çökme vb. hatalar yaşıyormuş. Dün yayımlanan sürücü ile bunu sanırım gidermişler. (Bir arkadaştan sonucu bekliyorum.)
- Benim kendi fikrim yazılımdan çok donanımsal uyumluluk sorunu yaşanıyor.
Ram var, xmp yapamıyoruz. Ayarlar menüsü var, standart kullanmak zorunda kalıyoruz. E biz niye AMD ekran kartı alalım ki?
Madem her şeyi pasif ve standart kullanacaz, mantıklı mı sizce? Para verip rezil olmak deniyor buna :)

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,166
İsim
Emre Zengin
Ram var, xmp yapamıyoruz. Ayarlar menüsü var, standart kullanmak zorunda kalıyoruz. E biz niye AMD ekran kartı alalım ki?
Madem her şeyi pasif ve standart kullanacaz, mantıklı mı sizce? Para verip rezil olmak deniyor buna :)
XMP kaynaklı sorunlar sadece AMD sistem kullanan arkadaşlarda olmuyor hocam. NVIDIA da da sorun yaşayan arkadaşlar var. Sadece onlarda Wattman uyarısı vermiyor. Ha bu arada MHz'den kısmaktan kaydım 3600 MHz'lik RAM'i 3533 MHz yapmak gibi.
Driver için aynı şeyi söyleyemem. Ayarları değiştirip sorunsuz kullananlarda var ama FPS düşüklüğü drop sorunu gibi problem yaşayan arkadaşlar ayarları Standart olarak ayarlayınca sorunları çözülüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Ahmet Can
Steam
ahmetcnzlm
Discord
ahmetcnzlm#1950
XMP kaynaklı sorunlar sadece AMD sistem kullanan arkadaşlarda olmuyor hocam. NVIDIA da da sorun yaşayan arkadaşlar var. Sadece onlarda Wattman uyarısı vermiyor. Ha bu arada MHz'den kısmaktan kaydım 3600 MHz'lik RAM'i 3533 MHz yapmak gibi.
Driver için aynı şeyi söyleyemem. Ayarları değiştirip sorunsuz kullananlarda var ama FPS düşüklüğü drop sorunu gibi problem yaşayan arkadaşlar ayarları Standart olarak ayarlayınca sorunları çözülüyor.
Elbette dediğinizin farkındayım, çok da iyi anlıyorum. Ama belli bir ücret verip bir ürün alıyoruz ve bunca incik cincikle uğraştığımız halde halen daha sorun yaşamamız doğru mu sizce? AMD bizi denek olarak kullanıyor, benim sitemim buna. Bir tık daha fazla verip çok daha sorunsuz bir sisteme geçiş yapmaya itiyor. Yoksa bende şuan 3060Ti aramak yerine 6700XT alıp huzurla keyif sürmek isterim inan ki.

Top Bottom