Neler Yeni

Hangi nvme ssd almalıyım

Reinick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ALİŞAN
iyi günler arkadaşlar. ssd almaya karar verdim ancak 3 ürün arasında kaldım.
1) Kioxia exceria g2 1tb : Bu ssd aralarında yaklasık olarak 300 TL daha ucuz üstelik dram mevcut. ancak karşılaştırma sitelerinde 400 tbw garanti ediyor. Eski toshiba firması olduğu söylendiği için alabilirim ama kronik sorunu var mı bilmiyorum
2) Samsung 980 1tb nvme ssd: Bariz samsung kalitesi aslında ancak amazon yurtdışından getirdiği için garantisi var mıdır burada bilmiyorum ve dram yok onun yerine hmb(ana bilgisayar bellek arabelleği) (tam sistemini anlamış değilim) var ancak dram kadar etkili olmadığı söylenmiş acaba performans kaybı yaşar mıyım diye düşündüm ancak 600 tbw yazma garantisi vaad ediyor
3) Wd blue SN570 1tb nvme ssd: Buu düşünürsem direk samsung alsam iyi olur diye dşünmüştüm çünkü neredeyse samsung ile birebir aynı 600 tbw garantisi var performans olarak samsung ilerde
-Sizin de önerebilecceğiniz gözümden kaçan farklı ssd de önerebilirsiniz. Ben ps4 için yedek depolama amacıyla ve pc deki 240 gb yetmediği zaman pc de kullanmak için almayı düşünüyorum. bunun için ssd kutusu aldım çünkü ps4 de sata girişi mevcut zaten harici kullanacağım için dert etmedim açıkçası

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,566
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Yanlış hatırlamıyorsam samsung 980 DRAM olmadığı için çok önerilmiyordu fakat bütçeni yazarsan daha iyi seçenekler sunulabilir.

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
907
İsim
Güney
iyi günler arkadaşlar. ssd almaya karar verdim ancak 3 ürün arasında kaldım.
1) Kioxia exceria g2 1tb : Bu ssd aralarında yaklasık olarak 300 TL daha ucuz üstelik dram mevcut. ancak karşılaştırma sitelerinde 400 tbw garanti ediyor. Eski toshiba firması olduğu söylendiği için alabilirim ama kronik sorunu var mı bilmiyorum
2) Samsung 980 1tb nvme ssd: Bariz samsung kalitesi aslında ancak amazon yurtdışından getirdiği için garantisi var mıdır burada bilmiyorum ve dram yok onun yerine hmb(ana bilgisayar bellek arabelleği) (tam sistemini anlamış değilim) var ancak dram kadar etkili olmadığı söylenmiş acaba performans kaybı yaşar mıyım diye düşündüm ancak 600 tbw yazma garantisi vaad ediyor
3) Wd blue SN570 1tb nvme ssd: Buu düşünürsem direk samsung alsam iyi olur diye dşünmüştüm çünkü neredeyse samsung ile birebir aynı 600 tbw garantisi var performans olarak samsung ilerde
-Sizin de önerebilecceğiniz gözümden kaçan farklı ssd de önerebilirsiniz. Ben ps4 için yedek depolama amacıyla ve pc deki 240 gb yetmediği zaman pc de kullanmak için almayı düşünüyorum. bunun için ssd kutusu aldım çünkü ps4 de sata girişi mevcut zaten harici kullanacağım için dert etmedim açıkçası
Pci 3.0 alacaksanız en f/p kioxia g2. Kendim de kullanıyorum, öneririm.
Pci 4.0 için alacaksanız ve bütçeniz 2k ise kingston kc3000 öneririm.

Reinick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ALİŞAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlış hatırlamıyorsam samsung 980 DRAM olmadığı için çok önerilmiyordu fakat bütçeni yazarsan daha iyi seçenekler sunulabilir.
bütçem 1400 1500 bandında
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pci 3.0 alacaksanız en f/p kioxia g2. Kendim de kullanıyorum, öneririm.
Pci 4.0 için alacaksanız ve bütçeniz 2k ise kingston kc3000 öneririm.
pci konusunda pek ayrıntılı düşünmedim ancak ssd harici kutuda kullanacağım için pek farketmez diye düşünüyorum sonuçta play station 4 te kullanacağım yüzde 80
Mesaj otomatik birleştirildi:

aslında daha önceden hgst 500 gb 5400 rpm hdd im vardı. yaklaşık 8 sene oldu ancak ben onu max 4 belki 5 sene kullanmışımdır. kafa atma yazma hızı 2 mb/s ye düşmeler yaşadım ve şu depolama cihazlarından soğudum diyebilirim. hatta ps4 sata girişli olmasına rağmen hdd düşünmüyorum bu yüzden. yazma hızından daha çok ömür kısmı önemli tek sefer alayım uzun verimli kullanayım düşüncesindeyim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: qnyb

Reinick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ALİŞAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kioxia sipariş ettim arkadaşlar teşekkür ederim. inşallah hayırlısı olur