Neler Yeni

Hangi programlama dilinden başlanmalı?

lionroper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
892
İsim
Lionroper
İlgilendiği Kategoriler
Telefonlar, Donanım & çevre birimleri
Son sıralar yazılım öğrenmek istiyorum. İngilizcem iyi ve kendime birkaç kaynak buldum ama şöyle bir sıkıntı var ben nerden başlayacağım?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
C# öğrenmenizi öneririm hocam, genel olarak işe yarayan bir dil. Fakat yapay zeka için Python.

lionroper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
892
İsim
Lionroper
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
C# öğrenmenizi öneririm hocam, genel olarak işe yarayan bir dil. Fakat yapay zeka için Python.
Yapay zekayla çok uğraşmak istemiyorum ama python öğreneceğim. Web sitesi yapımı veya oyun yapımı ile ilgilenmek istiyorum. C# başlangıç için kolay mı?

nadas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
hasan çiftçi
dil seçerek değil alan seçerek başlamak daha doğru. ilk başta mobil mi web mi backend mi veri analizi mi bunu araştırıp kararlaştırmanı öneririm. bunları araştırırken zaten öğrenmen gereken dili keşfetmiş olursun.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Yapay zekayla çok uğraşmak istemiyorum ama python öğreneceğim. Web sitesi yapımı veya oyun yapımı ile ilgilenmek istiyorum. C# başlangıç için kolay mı?
Hocam başlangıç için bi tık zorlayıcı gelebilir fakat o kadarda zor değil başlangıç için. C# öğrenmenizi öneririm ilk başta. Web sitesi için HTML(PHP) ve CSS öğrenmelisiniz.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
İlk Python sonra C# veya HTML öneririm.

nadas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
hasan çiftçi
web sitesinde front end kodlama yapmak istiyorsan javascript ve react öğrenebilirsin. javascript programlamaya girişte de rahat bir dil olur. back-end öğrenmek istiyorsan sıfırdam başlayacağın için python öğrenip sonrasında flask ya da djangoyla ilerlemeni öneririrm. Fakat iş imkanları back-end tarafında c# ve .net ile daha geniş. Yine de basit http işlemlerini ve genel programlaöa mantığını öğrenmen için pythondan başlamanı öneririm backendde.

XDEV

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Burak
intro.png

frontend (1).png

backend (1).png

lionroper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
892
İsim
Lionroper
İlgilendiği Kategoriler
web sitesinde front end kodlama yapmak istiyorsan javascript ve react öğrenebilirsin. javascript programlamaya girişte de rahat bir dil olur. back-end öğrenmek istiyorsan sıfırdam başlayacağın için python öğrenip sonrasında flask ya da djangoyla ilerlemeni öneririrm. Fakat iş imkanları back-end tarafında c# ve .net ile daha geniş. Yine de basit http işlemlerini ve genel programlaöa mantığını öğrenmen için pythondan başlamanı öneririm backendde.
Back end veya front end hakkında bir şey bilmiyorum maalesef. Sanırım ilk araştırmam lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim. Önce python sonra c# sonra html css öğrenmeyi düşünüyorum.

lionroper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
892
İsim
Lionroper
İlgilendiği Kategoriler
Evet, araştırma yapmadan yazılım öğrenmen çok zor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu işin püf noktası araştırmak.
Bulduğum kaynaklar yetersizmiş. Youtube üzerinden öğrenilir mi yoksa udemy şart mı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,686
Üyeler
153,272
Son üye
Sekap
Top Bottom