Neler Yeni

Yardım Hangi Siteden Monitör Almalıyım

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Toprak
Merhaba GamingGen sitesinden 4800tl'ye indirimli bir şekilde
ASUS VG27AQ1A modelini aldım ama ne şans ise 3 kere üst üste degiştirip yolladıkları monitörde ölü piksel çıktı.
Ve artık değişim yapmayıp iade ettiler 4800tlyi . Monitörü çok beğendiğim için baska bir siteden almak istiyorum En ucuz amazondan buldum 1200tl fark verip alacağım. Ama ölü piksel çıktığında değişim yaparlar mı sorunsuz? Kac değişim hakkı olur? Değişim şartı var mı? Asus monitörde üst üste 3 kere ölü piksel çıkması sizce şans mı yoksa ucuz diye belirli hatalı ürünler mı yolladı bu GamingGen..

MuratAbiGF Fedaisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
İlker
İlgilendiği Kategoriler
Ekipmanlar,Sistem Parçaları,Teknik ve Yazılımsal Sorunlar vb.
Instagram
ahmetkayaofficial01
Discord
Ahmetkaya#9513
ASUS VG27AQ1A modelini aldım ama ne şans ise 3 kere üst üste degiştirip yolladıkları monitörde ölü piksel çıktı.
Ve artık değişim yapmayıp iade ettiler 4800tlyi . Monitörü çok beğendiğim için baska bir siteden almak istiyorum En ucuz amazondan buldum 1200tl fark verip alacağım. Ama ölü piksel çıktığında değişim yaparlar mı sorunsuz? Kac değişim hakkı olur? Değişim şartı var mı? Asus monitörde üst üste 3 kere ölü piksel çıkması sizce şans mı yoksa ucuz diye belirli hatalı ürünler mı yolladı bu GamingGen..
Başka bir model alma şansınız var mı

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

MuratAbiGF Fedaisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
İlker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ahmetkayaofficial01
Discord
Ahmetkaya#9513

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Toprak

MuratAbiGF Fedaisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
İlker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ahmetkayaofficial01
Discord
Ahmetkaya#9513

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Amazon firması ve müşteri temsilcileri diğer sitelere göre çok daha yardımcı oluyor.
Ama 6000 TL ve üzeri bütçe ile alabileceğiniz başka modeller de vardır diye düşünüyorum. Aceleci davranmayın.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Toprak
Amazon firması ve müşteri temsilcileri diğer sitelere göre çok daha yardımcı oluyor.
Ama 6000 TL ve üzeri bütçe ile alabileceğiniz başka modeller de vardır diye düşünüyorum. Aceleci davranmayın.
Teşekkür ederim . Televizyon ile kullanıp indirim De bekleyebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Satıcıyı hepsiburada olarak seçin 5999 TL oluyor
Bu denli bütçede IPS panel olması tercihidir aslında . Va panel olarak daha iyiler var IPS önerinizi De beklerim.

MuratAbiGF Fedaisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
İlker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ahmetkayaofficial01
Discord
Ahmetkaya#9513

Bu denli bütçede IPS panel olması tercihidir aslında . Va panel olarak daha iyiler var IPS önerinizi De beklerim.
Kardeşim attığım msi zaten ips

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5

Bütçen kötü değil ve sanırım QHD/WQHD istiyorsun.
Eğer televizyon ile idare etme imkanın varsa bir süre daha devam etmen, beklerken de bütçeye eklemeler yapıp indirimleri takip etmen çok daha mantıklı olacaktır. Bugün 6000 TL'lik monitörü indirimsiz 6000'e almak yerine, 3 gün sonra daha iyisini indirimlerle 6500-7000'e alırsın.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Toprak
Eğer televizyon ile idare etme imkanın varsa bir süre daha devam etmen, beklerken de bütçeye eklemeler yapıp indirimleri takip etmen çok daha mantıklı olacaktır. Bugün 6000 TL'lik monitörü indirimsiz 6000'e almak yerine, 3 gün sonra daha iyisini indirimlerle 6500-7000'e alırsın.
Evet evet bütçe ekleme yapıp 8k kadar çıkabilirim . Bekleyeceğim sağolun.

Sitelerin iade değişim almaması can sıkıyor o yüzden birde site iyi olsa güzel olurdu.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Evet evet bütçe ekleme yapıp 8k kadar çıkabilirim . Bekleyeceğim sağolun.
İhtiyaçlarınızı iyi belirlemeniz ve buna uygun bir monitör seçmeniz daha iyi olacaktır.
Örneğin; Sadece oyun oynuyorsunuz ve 144 Hz - 1 Ms - 27" - 1080p monitör size ve sisteminize fazlasıyla yetiyor.
5.000 TL'lik bir monitördeki özellikler sizin tüm bu ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılıyorsa ve ödeyeceğiniz fazladan +3.000 TL'nin size sunduğu özellikler (pivot vs.) sizin kullanım amaçlarınızı etkilemiyorsa, 5.000 TL'lik monitörü almanız daha iyi olur. Bütçede kalan 3.000 TL ile başka bir monitör daha alabilir veya diğer ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Yani en pahalısı en iyisidir diye düşünmeyin.

Sitelerin iade değişim almaması can sıkıyor o yüzden birde site iyi olsa güzel olurdu.
Açıkçası ben Amazon'dan memnunum. Daha önceki alışverişlerimde hiç sorun yaşamadım. Hatta bir keresinde hesabımdaki tutar ödeme için yetersizdi, müşteri temsilcisinden 5 TL'lik kupon istemiştim, direkt olarak hesabıma eklemişti. Bu çoğu firmanın yapmayacağı bir şey.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Toprak
İhtiyaçlarınızı iyi belirlemeniz ve buna uygun bir monitör seçmeniz daha iyi olacaktır.
Örneğin; Sadece oyun oynuyorsunuz ve 144 Hz - 1 Ms - 27" - 1080p monitör size ve sisteminize fazlasıyla yetiyor.
5.000 TL'lik bir monitördeki özellikler sizin tüm bu ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılıyorsa ve ödeyeceğiniz fazladan +3.000 TL'nin size sunduğu özellikler (pivot vs.) sizin kullanım amaçlarınızı etkilemiyorsa, 5.000 TL'lik monitörü almanız daha iyi olur. Bütçede kalan 3.000 TL ile başka bir monitör daha alabilir veya diğer ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Yani en pahalısı en iyisidir diye düşünmeyin.

Açıkçası ben Amazon'dan memnunum. Daha önceki alışverişlerimde hiç sorun yaşamadım. Hatta bir keresinde hesabımdaki tutar ödeme için yetersizdi, müşteri temsilcisinden 5 TL'lik kupon istemiştim, direkt olarak hesabıma eklemişti. Bu çoğu firmanın yapmayacağı bir şey.
3070ti ekran kartım olduğu için 1080 yetersiz kalıyor , o ekran kartı ile De 1080p oynardam biraz ekran kartına ayıp etmiş gibi olurum. , yoksa guzelinden bu 1080p li alırım şuan bu bütçelerle çıkmışken
2k 1ms IPS panel istiyorum en az da
165-170hz olsa tadından yenmez. Aldığım monitör indirimli idi 4800tl bulunmaz özelliklerdi. Fakat 3ünde De ölü piksel çıktı zaten yaz tatilinde eğlenmek için bilgisayar aldım ama iade değişim için uğraşmak beni bezdirdi , firma da bezdi iade yaptı. Ama asusa karşı güvenim sarsıldı 3 monitöründe De ölü piksel çıkması biraz içime kurt dusurdu.

Top Bottom