Neler Yeni

Yardım GamingGen iade hakkında (Mağduriyetim)

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Toprak
Böyle bir şey yapma lüksleri yok, ayrıca THH'de bunu kabul etmez. Önemli olan işlem sayısı değil, malın durumu.
Değişim yapmadılar diye dava acarsam thh haklı bulur beni degilmi yazdığınızı anlamadım tam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendinle çelişme o zaman iyice araştır öyle söyle senin sözüne inanıp almayanlar olur gerçekten kaynakların varsa bunları göster ona göre yorum yap sana NAÇİZANE tavsiyem 😉🙂
Hocam yanlış anlamayın ama
Arkadaş toxiclik olsun diye yazmamış
Curved monitörler eğik olduğu için IPS panel kullanılmaz genelde bu çok çok üst modellerde değişebilir. O yüzden direk curved olduğunu gören Va panel olduğunu anlayabilir. 🙏

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Önceki konuna yazmıştım ama tekrar yazayım. Ben yerinde olsam ölü piksel daha sonraları çıksa çok sorun etmezdim bu kadar ama bu kadar para verip 1 piksel de olsa kusurlu bir monitör alacaksın sonuçta. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum sonra uğraşmak daha zor. İade veya değişim yapmak zorundalar. Ben iade için uğraşırdım. Şu an sırf seni vazgeçirmek için uğraşıyorlar.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Değişim yapmadılar diye dava acarsam thh haklı bulur beni degilmi yazdığınızı anlamadım tam
Kağıt üzerinde sen haklısın, çünkü elindeki ürün "kusurlu" bir ürün.
İnceleme sürecinde de THH'nin seni haklı bulma ihtimali fazlasıyla yüksek.
Sonuçta orada da kararları insanlar veriyor. Kim haklı olduğuna ikna ederse, o kazanır.

İlk Değişim hakkından sonra şunu söylediler . İstersek değişim yapamayız , müşteri memnuniyeti açısından değişim yapıyoruz ikinci kez değişim mümkün değil denildi . Bende iade istiyorum dediğimde rapor gelmesi gerek asustan diyorlar . E iade diyorum . Rapor gelmeden olmaz diyorlar.
14 gün içinde koşulsuz şartsız , ölü piksel ile alakasız iade hakkımı kullanmak istiyorum diyince de iade/değişim hakkınız vardı değişim olarak kullandınız diyorlar . Çok zor durumdayım ses tonları bile okarad alaycıki..
1659898138792.png

Kendi iade politikaları bu şekilde. O kadar çok şey yazmışlar ki, iade yapamamanız için her şeyi yazmışlar.
Ama oraya ne yazdıkları çokta önemli değil, Tüketici Hakları, sitede yazılı olan kurallardan daha üst seviyede.

Senin karar vermen gereken şey belli;
Bu ürünü iade edip GIGABYTE monitörü mü alacaksın.
Yoksa bu monitör için heyete mi başvuracaksın.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Merhaba GamingGen ile büyük bir sorun
Asus VG27AQ1A 27 inç 2k 1ms monitörü indirim ile 4800tlye satın aldım ama
iki kere ölü piksel çıktı , 2 kere yolladıkları monitörde de. Ve geri yolladim ikisini de
Artık değişim yapmayacaklarını söylüyorlar . Servise gitmesi gerektiğini belirtiyorlar . Sizce iade mı almalıyım yoksa ölü pikselli olanı mı kullanayim? İlk monitörde ölü piksel sağ alttayi ve dibine girmedikce görünmüyordu .
Sizce iade mı alayım , monitoru geri mi isteyeyim (piyasa değeri 6-7k)
(Ayrıyeten , Servise yollariz diyorlar ama 1 ölü piksel ile asusun değişim veya onarım yapmayacağı bariz. 2 hafta beklemek ve tatilde sıkılmak istemiyorum) Monitör geldiğinde thh başvuru yapıp değişim yapılmasını bekleyebilirim ama kullanırken .
YASADİGİM MAGDURİYETİ ANLATTIĞIM LİNK;
Ne demek değişim yapmayacaklarmış ? Sen onların gönderdiği ürün bozup göndermiyorsun ki düzgün monitör gönderene kadar değişim yapmaları lazım.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,425
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,128
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

Hocam yanlış anlamayın ama
Arkadaş toxiclik olsun diye yazmamış
Curved monitörler eğik olduğu için IPS panel kullanılmaz genelde bu çok çok üst modellerde değişebilir. O yüzden direk curved olduğunu gören Va panel olduğunu anlayabilir. 🙏
O zaman Curved diye satılan ips paneller yalan mı söylüyor

MuratAbiGF Fedaisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
İlker
İlgilendiği Kategoriler
Ekipmanlar,Sistem Parçaları,Teknik ve Yazılımsal Sorunlar vb.
Instagram
ahmetkayaofficial01
Discord
Ahmetkaya#9513
Kaynak var mı hocam peki ? Bilsek iyi olur.

Adem helvacıda paylaştı

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,458
İsim
Deniz Bey
o değilde bu Monitörler son kontrolden neden geçmiyor ölü pixel olan monitörü neden sürüyorlar piyasaya anlamış değilim

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Toprak
Önceki konuna yazmıştım ama tekrar yazayım. Ben yerinde olsam ölü piksel daha sonraları çıksa çok sorun etmezdim bu kadar ama bu kadar para verip 1 piksel de olsa kusurlu bir monitör alacaksın sonuçta. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum sonra uğraşmak daha zor. İade veya değişim yapmak zorundalar. Ben iade için uğraşırdım. Şu an sırf seni vazgeçirmek için uğraşıyorlar.
İade alsam bile o fiyata bulabilecek miyim bilemiyorum fiyatlara baktığımda 6-7k da var onlar da tam bu modelin ayarında değil hocam . Nasıl yapsam acaba.. büyük ihtimalle monitörü yollamalarini isteyeceğim ve thh basvuracağım uzatmadan .

O zaman Curved diye satılan ips paneller yalan mı söylüyor
Ben size curved ips olarak satılan monitör yok demedimki var ama üst segment ve bilgisayar fiyatında nerdeyse o yüzden genellikle Va kullaniliyor. Biraz sinirli gibisiniz sakin olun.

Ne demek değişim yapmayacaklarmış ? Sen onların gönderdiği ürün bozup göndermiyorsun ki düzgün monitör gönderene kadar değişim yapmaları lazım.
Diyorum fakat kendileri ÜRÜNÜN MARKASİ ASUS . GamingGen değil diyor ve servise gider diyorlar.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,128
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
İade alsam bile o fiyata bulabilecek miyim bilemiyorum fiyatlara baktığımda 6-7k da var onlar da tam bu modelin ayarında değil hocam . Nasıl yapsam acaba.. büyük ihtimalle monitörü yollamalarini isteyeceğim ve thh basvuracağım uzatmadan .

Ben size curved ips olarak satılan monitör yok demedimki var ama üst segment ve bilgisayar fiyatında nerdeyse o yüzden genellikle Va kullaniliyor. Biraz sinirli gibisiniz sakin olun.
Sinirli değilim estağfurullah ama Curved madem ips olmuyor Uygun fiyatlı modellerde neden öyle satılıyor onu merak ettim 🙂

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Toprak
Kağıt üzerinde sen haklısın, çünkü elindeki ürün "kusurlu" bir ürün.
İnceleme sürecinde de THH'nin seni haklı bulma ihtimali fazlasıyla yüksek.
Sonuçta orada da kararları insanlar veriyor. Kim haklı olduğuna ikna ederse, o kazanır.

Alıntıyı görüntüle
Kendi iade politikaları bu şekilde. O kadar çok şey yazmışlar ki, iade yapamamanız için her şeyi yazmışlar.
Ama oraya ne yazdıkları çokta önemli değil, Tüketici Hakları, sitede yazılı olan kurallardan daha üst seviyede.

Senin karar vermen gereken şey belli;
Bu ürünü iade edip GIGABYTE monitörü mü alacaksın.
Yoksa bu monitör için heyete mi başvuracaksın.
Hocam açıkçası gigabyte modelini hiç sevmedim , şimdi aklıma takılan bir şey var ben yarın bana yollamalarini isteyeceğim geri. Degisim/iade yapmadıkları için thh başvurabilirim degilmi çünkü monitörü geri yollamalarini isteyeceğim değişim iade almadıkları için. Yani son çare olarak (servise giderse de aynı ürünün geri yollanacagi yapılacağı bariz )

Sinirli değilim estağfurullah ama Curved madem ips olmuyor Uygun fiyatlı modellerde neden öyle satılıyor onu merak ettim 🙂
Örnek model yollarsaniz sevinirim 10k altında olursa iyi olur çünkü üstü ise zaten IPS curved olması olası.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Hocam açıkçası gigabyte modelini hiç sevmedim , şimdi aklıma takılan bir şey var ben yarın bana yollamalarini isteyeceğim geri. Degisim/iade yapmadıkları için thh başvurabilirim degilmi çünkü monitörü geri yollamalarini isteyeceğim değişim iade almadıkları için. Yani son çare olarak (servise giderse de aynı ürünün geri yollanacagi yapılacağı bariz )
Sen firmayla nereden iletişim sağladın? Telefon ile arayıp müşteri hizmetleriyle mi görüştün?

Top Bottom