Neler Yeni

Hangi Victus'u Almalıyım ?

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
Görkem çetinkaya
Arkadaşlar, artık nihai kararı vermek istiyorum. Aradığım özellikler oldukça standart. 16 RAM, 1 TB SSD, RTX 4060 ekran kartı. Bu özelliklere ve bütçeme uyan en eli yüzü düzgün 4 adet bilgisayarı seçtim. Sizce en mantıklısı hangisi olacaktır?

Bir de sormak istediğim şey Ryzen 7 8845HS ve i5 14500HX arasında ne farklar var ? Bu 4 laptop dışında gözümden kaçırdığım varsa söyleyebilirsiniz. 41K'ya kadar zorlayabiliyorum.
Nitro 16 yapis hepsini tekler burdakilerin

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Victus alma bence forumda neden alınmaz diye konusu var.Pişman eder.
Varsa daha iyi bir önerin alabilirim hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nitro 16 yapis hepsini tekler burdakilerin
Aradığım özelliklerde bilgisayarın linkini rica edebilir miyim

hp victus alın kafanıx rahat etsin 8945hs olanı alın

100 srgb

hocam aslında sıcaklık olarak iyi ryzenliler ama cinebrnch 23 testimde intelin gerisinde kalıyor
%62.5 sRGB diye yazıyor?

yusuf34

80+ Bronze

%62.5 sRGB diye yazıyor?
hocam nitro 16larda elkranfa deli gibi ışık sızması var

%62.5 sRGB diye yazıyor?
2024 modelle karıştırmışım pardon

Jacoben

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ömer Kaan Önümlü
Teşekkür ederim hocam. Sizinki Ryzen o zaman ve 45W güçte çalışıyor. Ekranı için iyi değil diyorlar ne düşünüyorsunuz
Yok hocam o sizin dediğiniz s-1003nt olanlardan. Ben alınca kendim de baktım panel kodundan %100sRGB 300 nit. HpSupport WhatsApp'tan temasa geçtim garantiyi güncelleyeceklerini söylediler 3-4 gün içinde bakalım.
Laptop maksimum fanda çok çekiyor. Sürekli öyle kullanacaksanız 9 ayda bir bakım yapmanızı öneririm. Soğutucuyla kullanacaksınız (ki bence gerek yok stant gayet yeterli olur) 6 ayda bir bakıma ihtiyacı var laptopun. Stant ile 5-7 arası derece düşüyor. Soğutucuyla 7-9 derece arası düşer.
Aşağıya serbest kullanımda (pilde verimlilik modu) ısı değerini attım hocam. Max performans modunda Acer kadar ne sesli ne de Asus kadar sessiz. Omen Gaming Hub'Tan klavye RGB aydınlatmasını falan yapabilirsiniz ama rakiplerine göre biraz düşük kalıyor haberiniz olsun.

hp victus alın kafanıx rahat etsin 8945hs olanı alın

100 srgb

hocam aslında sıcaklık olarak iyi ryzenliler ama cinebrnch 23 testimde intelin gerisinde kalıyor
Çünkü İntel hile yapıyor. Stres testinde 150 watt ile çalışıp 97 dereceyi görüyor laptop. Hangi uygulamada 150 watt çalışabilir? Veya uzun sürede ne kadar verimli kalabilir? Ryzen işlemcinin 60 watta çalıştığı yerde intel 75-100 watt arası gösterebiliyor o değeri. 100 watt üstü intihar demek zaten. Birkaç ay sonra mavi ekran hatası alır anakart arızasından dolayı. Bundan dolayı çoğu laptop undervolt yapıyor kendiliğinden. Monster yapmadığı için kronik anakart sorunu var sanıyorlar ama intelden kaynaklanıyor çünkü undervolt yapmıyor monster. Kendi ayağına sıkıyor resmen.

Ekler

• ss.png
    ss.png
    594.6 KB · Hit: 24

yusuf34

80+ Bronze
Yok hocam o sizin dediğiniz s-1003nt olanlardan. Ben alınca kendim de baktım panel kodundan %100sRGB 300 nit. HpSupport WhatsApp'tan temasa geçtim garantiyi güncelleyeceklerini söylediler 3-4 gün içinde bakalım.
Laptop maksimum fanda çok çekiyor. Sürekli öyle kullanacaksanız 9 ayda bir bakım yapmanızı öneririm. Soğutucuyla kullanacaksınız (ki bence gerek yok stant gayet yeterli olur) 6 ayda bir bakıma ihtiyacı var laptopun. Stant ile 5-7 arası derece düşüyor. Soğutucuyla 7-9 derece arası düşer.
Aşağıya serbest kullanımda (pilde verimlilik modu) ısı değerini attım hocam. Max performans modunda Acer kadar ne sesli ne de Asus kadar sessiz. Omen Gaming Hub'Tan klavye RGB aydınlatmasını falan yapabilirsiniz ama rakiplerine göre biraz düşük kalıyor haberiniz olsun.

Çünkü İntel hile yapıyor. Stres testinde 150 watt ile çalışıp 97 dereceyi görüyor laptop. Hangi uygulamada 150 watt çalışabilir? Veya uzun sürede ne kadar verimli kalabilir? Ryzen işlemcinin 60 watta çalıştığı yerde intel 75-100 watt arası gösterebiliyor o değeri. 100 watt üstü intihar demek zaten. Birkaç ay sonra mavi ekran hatası alır anakart arızasından dolayı. Bundan dolayı çoğu laptop undervolt yapıyor kendiliğinden. Monster yapmadığı için kronik anakart sorunu var sanıyorlar ama intelden kaynaklanıyor çünkü undervolt yapmıyor monster. Kendi ayağına sıkıyor resmen.
maximum fanda ne çok çekiyor

Jacoben

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ömer Kaan Önümlü

yusuf34

80+ Bronze

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
Görkem çetinkaya

%62.5 sRGB diye yazıyor?
Suan stokta kalmamis biraz beklemeni oneririm

Jacoben

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ömer Kaan Önümlü
anlamadım hala açıklar mısınız

neden garanriyi güncelliycekler anlamadım
Havayı çok çekiyor. Hortum gibi. Bu yüzden kısa zamanda tozlanır. Diğer laptop muadillerine göre erken bakım yapılması lazım. 1-1,5 yıl arasıysa diğerleri bu 9-12 ay arasında yapılmalı.
30 Temmuz'da başlamış garantisi. 30 Temmuz'da ülkeye girdiği için. E-fatura atıp 5 Eylül aldığım tarihe çekeceğim. 1.5 ay garanti boşa gitmesin diye.

mikar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mhmt
bu soruyu tamirci arkadaşa bende sormuştum cevap olarak arkanı dön ve kaç demişti

Jacoben

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ömer Kaan Önümlü
bu soruyu tamirci arkadaşa bende sormuştum cevap olarak arkanı dön ve kaç demişti
Victus'un ne sorunu var ki arkana dönüp kaçacakmışsın? Rakipleri çok mu kaliteli? Klavye ve malzeme kalitesi Asus Tuf kadar kaliteli değil kabul ama iyi bakarsan sıkıntı çıkaracağını pek sanmıyorum.

mikar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mhmt
Victus'un ne sorunu var ki arkana dönüp kaçacakmışsın? Rakipleri çok mu kaliteli? Klavye ve malzeme kalitesi Asus Tuf kadar kaliteli değil kabul ama iyi bakarsan sıkıntı çıkaracağını pek sanmıyorum.

Profesyonel anlayan birisi değilim bende ürün alacaktım bu işin tamiratını yapan arkadaşa danıştım en çok arıza veren cihazlardan birisi dedi.

Top Bottom