Neler Yeni

hayvan gıbı drop yıyorum

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
Halit Efe Kaplan
yeni sistem aldım fakat ozellıkle yenı oyunlarda hayvan gıbı drop yemeye başladım ram den kaynaklı oldugunu dusunuyorum ama sormak ıstedım yınede oyun oynanabılecek halde degıl sureklı 100fps-6fps-100fps-6fps seklınde oynuyorum oyunları sistemim: msı mech 6650xt,ryzen 5 5600,xpg 16gb 3200mhz ram,msi a650bn psu,a520m a pro anakart, adata legend 800 ssd

kaanji

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
319
İsim
Kaan
yeni sistem aldım fakat ozellıkle yenı oyunlarda hayvan gıbı drop yemeye başladım ram den kaynaklı oldugunu dusunuyorum ama sormak ıstedım yınede oyun oynanabılecek halde degıl sureklı 100fps-6fps-100fps-6fps seklınde oynuyorum oyunları sistemim: msı mech 6650xt,ryzen 5 5600,xpg 16gb 3200mhz ram,msi a650bn psu,a520m a pro anakart, adata legend 800 ssd
Ramlerin xmp açtıntınmı

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,528
İsim
Emre siyah
sürücülerinin hepsinin güncel olduğundan emin ol 16gb ucu ucuna hala yetiyor olması lazım ama daha çok hangi oyunlarda oluyor

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
Halit Efe Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sürücülerinin hepsinin güncel olduğundan emin ol 16gb ucu ucuna hala yetiyor olması lazım ama daha çok hangi oyunlarda oluyor
yenı nesıl olarak ıkı oyun yukledım dead space remake ve forza horızon 5 ozellıkle forza gıbı optımızasyonu ıyı bır oyunda bunu yasadıgım an korkudan tıtremeye basladım 6 yıl sonrakı ılk pc ım napıcagımı bılemedım

UchihaKisame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
522
İsim
Ahmet ÇETİN
Bence ramle ilgisi yok ram de XMP açmamış olsan yani Mhz düşük olsa olacak şey FPS düşüklüğü olur ama drop ayrı bir şey. Hocam ben amd kartlardan hep kıllanmışımdır zamanında çok sorun yaşadım acaba elinizde düşükde olsa başka bir kart varmı 6 yıllık sisteminizin ekran kartı falan duruyorsa ddu yapıp onu mu bir de çalıştırmayı deneseniz ? Öbür türlü sürücüler güncel diyorsunuz en kötü ihtimal bir oyun açın videoya alın ama tüm işlemci kart bilgileri gözüksün anlık olarak oradan izlensin.

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
Halit Efe Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence ramle ilgisi yok ram de XMP açmamış olsan yani Mhz düşük olsa olacak şey FPS düşüklüğü olur ama drop ayrı bir şey. Hocam ben amd kartlardan hep kullanırım zamanında çok sorun yaşadım acaba elinizde düşükde olsa başka bir kart varmı 6 yıllık sisteminizin ekran kartı falan duruyorsa ddu yapıp onu mu bir de çalıştırmayı deneseniz ? Öbür türlü sürücüler güncel diyorsunuz en kötü ihtimal bir oyun açın videoya alın ama tüm işlemci kart bilgileri gözüksün anlık olarak oradan izlensin.
hemen forza vıdeosu cekeyım hocam bekleyın
Mesaj otomatik birleştirildi:

MSI afterburner açıp oyun içinden takip etmen gerekiyor. Belki VRAM yetmiyordur.
vram 6-6.5gb kullanılıyordu dead space te

Son düzenleme:

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
Halit Efe Kaplan
Bence ramle ilgisi yok ram de XMP açmamış olsan yani Mhz düşük olsa olacak şey FPS düşüklüğü olur ama drop ayrı bir şey. Hocam ben amd kartlardan hep kıllanmışımdır zamanında çok sorun yaşadım acaba elinizde düşükde olsa başka bir kart varmı 6 yıllık sisteminizin ekran kartı falan duruyorsa ddu yapıp onu mu bir de çalıştırmayı deneseniz ? Öbür türlü sürücüler güncel diyorsunuz en kötü ihtimal bir oyun açın videoya alın ama tüm işlemci kart bilgileri gözüksün anlık olarak oradan izlensin.
forzayı sılmısım dun gece o yuzden dead space çekebildim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,642
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Darboğaz yapıyor ve işlemcin düzgün watt çekmiyor. İşlemciyi varsayılan ayarlarına döndür bütün çekirdekleri kullansın. Oyunda işlemcinin MHz ve yüzde kaç kullandığını görmemiz gerekiyor.

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
Halit Efe Kaplan
Darboğaz yapıyor ve işlemcin düzgün watt çekmiyor. İşlemciyi varsayılan ayarlarına döndür bütün çekirdekleri kullansın. Oyunda işlemcinin MHz ve yüzde kaç kullandığını görmemiz gerekiyor.
biostanmı dondurucem

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,642
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
biostanmı dondurucem
BIOS son sürüme güncelle ve bıosdan varsayılan ayarlara döndür. Sonrasında yine bıosdan RAM mhz hızını ayarlarsın. Windows ve radeon software de son sürümlere güncelle.

Top Bottom