Neler Yeni

hdmı ile sadece ses alma

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
berat bıyıklı
laptopumdan 2 tane hdmı çıkış alıyorum.
Biri monitöre gidiyor diğeri ses sistemime.
ses sistemine giden hdmı sanki 2. bir monitörüm varmış gibi görünüyor bazı uygulamaları açtığımda görüntü olmayan monitöre gidiyor.
bazı oyunlarda laptop istikrarsız çalışmaya başladı görüntüyü kapatıp sadece ses aktaramazmıyım hdmı ile ?

Krfmed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emircan demirhan
Masaüstü>Sağ tık>Görüntü Ayarları>Çoklu Ekranlar>Sadece 1. veya 2.yi gösteri seçin.

xTURANN

80+ Silver
Nasıl ya ? Ses sistemine HDMI ile mi bağlanıyorsun ? Neymiş o, bizde bakalım tadına.

HDMI, Görüntü aktarma üzerine kurulu bir olay. Bilgisayar, onu otomatik bir ekran olarak algılayabilir. Yani sadece ses alamazsın muhtemelen.

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
laptoplar hdmi ile ses aktarimina göre tasarlanmadiklair için bu sorunu yaşıyorsun eski windowslarda ayri ayri devre dışı birakabiliyorsun duye hatirliyorum ama yenilerde sanirim yok o artik

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
berat bıyıklı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nasıl ya ? Ses sistemine HDMI ile mi bağlanıyorsun ? Neymiş o, bizde bakalım tadına.

HDMI, Görüntü aktarma üzerine kurulu bir olay. Bilgisayar, onu otomatik bir ekran olarak algılayabilir. Yani sadece ses alamazsın muhtemelen.
hdmi ile ses aktarmak optic çıkış a göre daha kaliteli usb ses kartımda var optic de kullanabiliyorum ama hdmı ile dolby digital plus ses alabiliyorum optic ile sadece dolby digital

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Amd Ekran kartlarında HDMi üzerinden ses aktarma var.
Hd4850 Hd7870 Rx580 kullandım hepsinde vardı.
Bendeki ses sistemi Tv ye bağlı her zaman hdmi ile pc yi de farklı porttan hdmi ile bağlayınca direk pc nin sesini ses sisteminden alabiliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hdmi yerine bluettooh ile bağlamayı deneyebilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,574
Üyeler
156,353
Son üye
Ylamacioo
Top Bottom