Neler Yeni

İnceleme Hp Victus16 14700hx rtx4060 Kullanıcı Deneyimi(4.ay editi Ptm7950 uyguladım.)(ilk mesaj güncel)

Genitour

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan Koyuncu
2 hafta önce 37bine aldığım r1067nt kodlu victus 16 14700hx rtx4060 kullanıcı deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

-Cihazın artıları
-14700hx işlemci bu cihazın en büyük artısı 8performans 12 verimlilik çekirdeğine 33 mb l3 önbelleğine sahip.

-Dengeli modda 55watt performans modda 90w pl1 limitine ve 130watt dinamik limite sahip cihaz omen hub aracılığıyla sadece cpu coreuna undervolt yapmanıza müsade ediyor ve 165mV undervoltta stabil çalışıyor.(throttlestop uygulamasından uvye izin vermiyor. Gelecek bir bios update ile ilerde bu kilit açılabilir)

-limitler, undervolt ve fanların da yüksek deviriyle birlikte cihaz serin çalışıyor.

-rtx4000 serisinin düşük güç çekmesiyle birlikte 90wlarda stabil çalışan cihaz işlemci bazlı oyunlarda fiyatına oranla inanılmaz performans sergiliyor ki test sonuçlarını aşağıda paylaşacağım.

-ikinci ssd slotu ve termal padi mevcut.padin bantını soymayı unutmayın.(amdli versiyonlarda 2. slot olmayabiliyor almadan önce araştırın.)

-2.4kg

-Cihazın eksileri

-cmn163e panel kullanıyor ve hp türkiye sitesinin işbilmezliği yüzünden tr sitesinde bahsedildiği gibi 7 ms 100srgb değil.notebookcheck incelemesinde 62srgb 288nit ve 19ms btw gecikme süresine sahip ki günümüz standartlarına göre kötü bir panel kırmızı renkler soluk digital vibrance 57de kullanıyorum ama yine de son kullanıcı için vasat bir panel.biraz ghosting de mevcut.

-realtek RTL8852BE wifi kartını kullanıyor ki yine performansı vasat.kopma falan yaşamadım ama burada da ucuza kaçılmış.kolayca değiştirilebilir ama bu hali de yeterli denebilir.

-fanların bulunduğu kısım fazlaca toz topluyor.

-klavye tek renk beyaz.(rgb olanlar da mevcut, kod adıyla birlikte hp tr sitesinde aratırsanız klavye kısmında yazıyor.benim gozumden kacmış rgb beklıyordum)

-güç adaptörü 230w ve biraz fazla ısınıyor.

-işlemci pili su gibi içiyor 2 saat civarı pil süresi

-omen hub performans modu fanları otomatikde olsa dahi neredeyse max fanda çalıştırıyor 5800rpm civarı sesli kulaklık kullanmazsanız bu ses rahatsız eder.

-omen hub dengeli modda oyunlarda 55watt limitinden dolayı saçmalayabiliyor fanlar bu sefer sessiz çalışıyor ancak bu sefer de ısınmalar başlıyor.(oyunlarda perf modu, günlük kullanımda bu modu kullanıyorum.)

Harici 280hze kadar monitorü olup kulaklığı takıp rekabetçi oyun oynayanlara, render ya da mühendislik programı kullanacaklara ve AAA oyunlarda fan sesini ve paneli dert etmeyecek kullanıcılara 37bin gibi bir fiyatla tavsiye edebilirim.
Cihazı sadece kendi ekranından kullanacak işlemci gücü gerektirmeyen sadece AAA oyun oynayacaklar,pil süresi isteyenler 7840hsli acer nitrolara bakabilirler 5 bin civarı daha yüksek fiyatla.

ayarlar açıklama kısmında

cyberpunk,rdr2,overwatch2,the finals,cod warzone,witcher3,gta5,rainbow6,halo infinite,hellblade 2,forza horizon 5,god of war testlerini ekleyeceğim.

Benim için bişey ifade etmesede r23 testi.bu tarz testler manipüle edilerek yüksek puanlar alınabiliyor ve tutarsız sonuçlar çıkabiliyor.genelde oyunlarda single core performansı ve l3 önbellekle paralel gidiyor performans.Yine de en tutarlı sonuçlar için oyun testlerine bakılmalı.

Alıntıyı görüntüle

Bende de 4070 olan modeli mevcut bende -165mv kullanıyorum 22 k skor anca aldı performans modunda yaptım tesi. Normal mi?

vada

80+
yeterli ben throttlestopla 75 watt limitli kullanıyorum performanstan cok almıyor üstüne daha sessiz ve serin.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,153
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
yeterli ben throttlestopla 75 watt limitli kullanıyorum performanstan cok almıyor üstüne daha sessiz ve serin.
vada senin bana attığın loqlar hep hindistan cihazı imiş neden söylemedin hindulara giden hangi teknolojik alet güzel?

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,153
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
hepsi aynı bebeyim
Tabi tabi hinduların cihazını attın hep.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 hafta önce 37bine aldığım r1067nt kodlu victus 16 14700hx rtx4060 kullanıcı deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

-Cihazın artıları
-14700hx işlemci bu cihazın en büyük artısı 8x2 performans 12 verimlilik çekirdeğine 33 mb l3 önbelleğine sahip.

-Dengeli modda 55watt performans modda 90w pl1 ve 130watt dinamik pl2 limite sahip cihaz omen hub aracılığıyla sadece cpu coreuna undervolt yapmanıza müsaade ediyor ve 160mV undervoltta stabil çalışıyor.(throttlestop uygulamasından uvye izin vermiyor. Gelecek bir bios update ile ilerde bu kilit açılabilir)

-limitler, undervolt ve fanların da yüksek deviriyle birlikte cihaz serin çalışıyor.

-rtx4000 serisinin düşük güç çekmesiyle birlikte rekabetçi oyunlarda en fazla 80watt civari işlemci gücü çeken cihaz işlemci bazlı oyunlarda fiyatına oranla inanılmaz performans sergiliyor ki test sonuçlarını aşağıda paylaşacağım.

-ikinci ssd slotu ve termal padi mevcut.padin bantını soymayı unutmayın.(amdli versiyonlarda 2. slot olmayabiliyor almadan önce araştırın.)

-2.4kg

-Cihazın eksileri

-cmn163e panel kullanıyor ve hp türkiye sitesinin işbilmezliği yüzünden tr sitesinde bahsedildiği gibi 7 ms 100srgb değil.notebookcheck incelemesinde 62srgb 288nit ve 19ms btw gecikme süresine sahip ki günümüz standartlarına göre kötü bir panel, kırmızı renkler soluk digital vibrance 57de kullanıyorum ama yine de son kullanıcı için vasat bir panel.biraz ghosting de mevcut.(HP 16 temmuzda web sitesinde düzeltmeye gitti yaptığım başvuruda cihazın paneli ücretsiz değiştirildi 410nit 100srgb 87dcip3 8ms btw panel takıldı.bu panel 163hz oc stabil çalışıyor.)

-realtek RTL8852BE wifi kartını kullanıyor ki yine performansı vasat.kopma falan yaşamadım ama burada da ucuza kaçılmış.kolayca değiştirilebilir ama bu hali de yeterli.

-klavye tek renk beyaz.(rgb olanlar da mevcut, kod adıyla birlikte hp tr sitesinde aratırsanız klavye kısmında yazıyor.benim gozumden kacmış rgb beklıyordum)

-işlemci pili su gibi içiyor 2 saat civarı pil süresi var.

-omen hub performans modu fanları otomatikde olsa dahi neredeyse max fanda çalıştırıyor 5800rpm civarı sesli kulaklık kullanmazsanız bu ses rahatsız edebilir yine de selefine göre sessiz.

-omen hub dengeli modda oyunlarda 55watt limitinden dolayı saçmalayabiliyor fanlar bu modda sessiz çalışıyor ancak bu sefer de ısınmalar başlıyor.(oyunlarda perf modu, günlük kullanımda bu modu kullanıyorum.)
Edit. Dengeli modun fan ayarı berbat su tarz bi eğri kullanmak daha mantıklı.Alıntıyı görüntüle

Harici 360hze kadar monitorü olup rekabetçi oyun oynayanlara, render ya da mühendislik programı kullanacaklara ve AAA oyunlarda paneli dert etmeyecek kullanıcılara 40bin gibi bir fiyatla tavsiye edebilirim.
Cihazı sadece kendi ekranından kullanacak işlemci gücü gerektirmeyen sadece AAA oyun oynayacaklar,pil süresi isteyenler Amdli başka cihazlara bakabilirler ancak işlemci performansından yüzde 50 kayıp yaşayacaklardir.

cyberpunk,rdr2,overwatch2,the finals,cod warzone,witcher3,gta5,rainbow6,halo infinite,hellblade 2,forza horizon 5,god of war testlerini ekleyeceğim.

edit. ptm uyguladım ilk sonuçlar

3aylıkstokmacun​

Alıntıyı görüntüle

ptm7950
Alıntıyı görüntüle
Bu arada anakartı da sapasağlam XD @Ruffian
Sen öyle san https://www.reddit.com/r/Hewlett_Packard/s/JZGJiaQcfX

Vada sen hala elinde ki cihazın kaliteli olduğunu falan mı düşünüyorsun?

Son düzenleme:

Kayrae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
783
İsim
Kayra

-Cihazın artıları
-14700hx işlemci bu cihazın en büyük artısı 8x2 performans 12 verimlilik çekirdeğine 33 mb l3 önbelleğine sahip.

-Dengeli modda 55watt performans modda 90w pl1 ve 130watt dinamik pl2 limite sahip cihaz omen hub aracılığıyla sadece cpu coreuna undervolt yapmanıza müsaade ediyor ve 160mV undervoltta stabil çalışıyor.(throttlestop uygulamasından uvye izin vermiyor. Gelecek bir bios update ile ilerde bu kilit açılabilir)

-rtx4000 serisinin düşük güç çekmesiyle birlikte rekabetçi oyunlarda en fazla 80watt civari işlemci gücü çeken cihaz işlemci bazlı oyunlarda fiyatına oranla inanılmaz performans sergiliyor ki test sonuçlarını aşağıda paylaşacağım.

-2.4kg

-Cihazın eksileri

-cmn163e panel kullanıyor ve hp türkiye sitesinin işbilmezliği yüzünden tr sitesinde bahsedildiği gibi 7 ms 100srgb değil.notebookcheck incelemesinde 62srgb 288nit ve 19ms btw gecikme süresine sahip ki günümüz standartlarına göre kötü bir panel, kırmızı renkler soluk digital vibrance 57de kullanıyorum ama yine de son kullanıcı için vasat bir panel.biraz ghosting de mevcut.(HP 16 temmuzda web sitesinde düzeltmeye gitti yaptığım başvuruda cihazın paneli ücretsiz değiştirildi 410nit 100srgb 87dcip3 8ms btw panel takıldı.bu panel 163hz oc stabil çalışıyor.)

-realtek RTL8852BE wifi kartını kullanıyor ki yine performansı vasat.kopma falan yaşamadım ama burada da ucuza kaçılmış.kolayca değiştirilebilir ama bu hali de yeterli.

-işlemci pili su gibi içiyor 2 saat civarı pil süresi var.

-omen hub performans modu fanları otomatikde olsa dahi neredeyse max fanda çalıştırıyor 5800rpm civarı sesli kulaklık kullanmazsanız bu ses rahatsız edebilir yine de selefine göre sessiz.

-omen hub dengeli modda oyunlarda 55watt limitinden dolayı saçmalayabiliyor fanlar bu modda sessiz çalışıyor ancak bu sefer de ısınmalar başlıyor.(oyunlarda perf modu, günlük kullanımda bu modu kullanıyorum.)
Edit. Dengeli modun fan ayarı berbat su tarz bi eğri kullanmak daha mantıklı.Alıntıyı görüntüle

Harici 360hze kadar monitorü olup rekabetçi oyun oynayanlara, render ya da mühendislik programı kullanacaklara ve AAA oyunlarda paneli dert etmeyecek kullanıcılara 40bin gibi bir fiyatla tavsiye edebilirim.
Cihazı sadece kendi ekranından kullanacak işlemci gücü gerektirmeyen sadece AAA oyun oynayacaklar,pil süresi isteyenler Amdli başka cihazlara bakabilirler ancak işlemci performansından yüzde 50 kayıp yaşayacaklardir.

edit. ptm uyguladım ilk sonuçlar

3aylıkstokmacun​

Alıntıyı görüntüle

ptm7950
Alıntıyı görüntüle
msi afterburner valo boş mapte 1000den900e dusurdu fpsi aşagı yukarı yuzde10 fazlasını alıyor.alttaki ssler ptm sonrasıAlıntıyı görüntüle

Bu arada anakartı da sapasağlam XD @Ruffian
hocam klavye rengi omenden değişilebiliyor

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
454
İsim
Halil Karagöz
Tabi tabi hinduların cihazını attın hep.

Sen öyle san https://www.reddit.com/r/Hewlett_Packard/s/JZGJiaQcfX

Vada sen hala elinde ki cihazın kaliteli olduğunu falan mı düşünüyorsun?
Düşünüyor :D

Alıntıyı görüntüle
6 saatlik oyundan sonra 82 dereceyi görmeyen cihaz bu sıcaklıklara çıktı macun kurutmaktan başka işe yaramayan testler.al bendekinde yanmayan ışık yok millete atarsın.
117W max nedir benim RTX 3070 Ti 150W ekran kartı oyunlarda 110 u zor görüyor :D Victus tavsiye edersiniz ama intel tavsiye etmeniz millete beni bitiriyor :D Render da max 140W gördüm ki render en ağır işlemdir ekran kartını dibine kadar kullanır :D Millete max 157W çekebilecek işlemcili laptopları önermeniz ve bunu güzel gibi göstermenize bitiyorum :D

vada

80+
Düşünüyor :D

117W max nedir benim RTX 3070 Ti 150W ekran kartı oyunlarda 110 u zor görüyor :D Victus tavsiye edersiniz ama intel tavsiye etmeniz millete beni bitiriyor :D Render da max 140W gördüm ki render en ağır işlemdir ekran kartını dibine kadar kullanır :D Millete max 157W çekebilecek işlemcili laptopları önermeniz ve bunu güzel gibi göstermenize bitiyorum :D
bu mesajı sadece beğeniyorum

Top Bottom