Neler Yeni

İnceleme HyperX Cloud Core Wireless İncelemesi

Growzee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Yıldıray Türk
Hocam cloud core wireless aldım kullanıyorum dipses geliyor ve bunun bir çözümü var mı acaba teşekkürler
Ben de aldım Amazon üzerinden. İlk aldığımda dip ses vardı, değişim talebinde bulundum hemen yardımcı oldular, yenisini kargoladılar, birkaç gün içerisinde sizdekini kargolayın dediler. İkinci gelen üründe dip ses yok ve aktif olarak kullanıyorum. Bu modellerde kronik gibi bir şey sanırım, tamamen şansa bağlı. Amazon üzerinden aldıysanız değişim talep edin

SatisFaction

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,121
İsim
Muhammet
Maalesef yok hocam. Dipses gelmeyen birkaç kişi gördüm sanırım. Çoğunda var gibi duruyor ben de dahil. Amazon'dan aldıysanız değişim isteyebiliyorsunuz. Yeni üründe de olmama garantisi yok ama şansınızı deneyebilirsiniz.
Hocam bu bahsedilen dip ses mikrofondan karşı tarafa giderken oluşan mı yoksa kulaklıkta bir şey dinlemezken gelen sürekli cızırtı tarzı ses mi?

Shaco

80+ Bronze
Padler yazın baya terletiyor. Dip ses sorunu yaşamadım. Malzeme kalitesi olarak gayet memnunum. Şarjda kullanmayı denedim ve çalışıyor. Pc'yi kapatırken şarja taktığım için şarj süresi de sorun olmadı hiç. Kulak üstü kullanmaya çok alışık değilim ve wireless olması etkisiyle de biraz ağrı yapıyor uzun kullanımda. 850 liraya göre gayet F/P bir seçimdi benim için. Bluetooth özelliği olsa mükemmel olurmuş. Dongle bozulursa ne yaparım onu düşünüyorum sadece.

Ufrock

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ufuk
Kulaklığı açtığımızda gelen ses demi hocam ?

me1ster

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Mert C.
Padler yazın baya terletiyor. Dip ses sorunu yaşamadım. Malzeme kalitesi olarak gayet memnunum. Şarjda kullanmayı denedim ve çalışıyor. Pc'yi kapatırken şarja taktığım için şarj süresi de sorun olmadı hiç. Kulak üstü kullanmaya çok alışık değilim ve wireless olması etkisiyle de biraz ağrı yapıyor uzun kullanımda. 850 liraya göre gayet F/P bir seçimdi benim için. Bluetooth özelliği olsa mükemmel olurmuş. Dongle bozulursa ne yaparım onu düşünüyorum sadece.
850 tl ye nasıl geldi hocam

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam bu bahsedilen dip ses mikrofondan karşı tarafa giderken oluşan mı yoksa kulaklıkta bir şey dinlemezken gelen sürekli cızırtı tarzı ses mi?
Kulaklıktan gelen hocam. Cızırtı değil de daha çok tısss şeklinde düşük seslerde duyuluyor veya tamamen sessizdeyken. Mikrofonda sıkıntı yok, temiz.

Shaco

80+ Bronze

SatisFaction

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,121
İsim
Muhammet
Kulaklıktan gelen hocam. Cızırtı değil de daha çok tısss şeklinde. Mikrofonda sıkıntı yok, temiz.
Ben öyle bir sesle karşılaşmadım. Ya da dikkat etmediğim için duymadım. Bir kontrol edeyim. Olursa fark edilecek derecede mi oluyor?

Berke123

80+ Bronze
Selamlar, Amazon indirimlerinde 950 TL'ye almış olduğum Cloud Core Wireless'in
incelemesi pek bulunmadığı için ilk izlenimlerimi yazmak istedim. Umarım almayı düşünenler için iyi bir inceleme olur.
Bundan önce Cloud 2 kullanıyordum. Yer yer onunla da kıyaslayacağım. Cloud 2 kullanıcıları için de yardımcı olabilir.

Genel olarak kısa bir özet geçip konuyu artıları, eksileri ve fotoğrafları ile bitireceğim.
Kulaklık öncelikle bana göre gerçekten rahat. Cloud 2'yi tercih etme sebebim de buydu.
İkinci tercih sebebim de kablosuz olması. Bana göre bu da büyük bir rahatlık, kablonun önümde durmasından,
sağa sola sürtünüp durmasından gerçekten rahatsız oluyordum.
Ses konusuna gelince, sesi gayet yeterli ama çok yüksek sesli müzik dinleyenleri tatmin etmeyebilir. Sesi düşük mü? Değil.
Bunu söylememin sebebi Cloud 2'ye göre sesi daha az geldi bana. Cloud 2 kullanıcıları bilir ses aralığı yüksek
bir kulaklık. Cloud 2'de sesi %100 yapınca yüksek sesten dolayı rahatsız oluyordum bu kulaklıkta olmadım.
Tabi ilk defa kullanacaklar için gayet yeterli gelebilir. Bassı da Cloud 2'den bir tık daha az geldi. Bass severleri tatmin
etmeyebilir. Ortalama bir bassı var.

Malzeme kalitesi,
yan kapaklar plastik, kafa bandı iskeleti metal. Klasik Cloud 2.
Ama bendeki Cloud 2'nin yan kapakları da metal olduğu için daha kaliteli bir his alıyordum. Yeni sürüm Cloud 2ler de artık plastik diye biliyorum.

Mikrofonu,
Cloud 2'dekinden çok farklı değil (arkadaşlarımla konuştuğum kadarıyla) . Sesi gayet güzel iletiyor, kaliteli diyebiliriz.

Kulaklığın bu modelinde sanal 7.1 yok ama bu açığı kapatmak için DTS Headphone X isimli uygulama ile birlikte geliyor.
Uygulamayı Microsoft Store üzerinden indirebilirsiniz. Kulaklık PC'ye takılıyken programa giriş yaptığınızda otomatik olarak lisanslanıyor.
" Uygulama Linki "
Cloud 2'de 7.1i kullanmıyordum stok sesine göre daha kötü yapıyordu. Ama bu uygulamayı beğendim.
Oyunlarda neden bilmiyorum ama sesleri daha güzel aldım. 1-2 oyun bazında konuşuyorum.

Artılar:
- Wireless - Kablosuz olması (gecikme vs. yok)
- DTS Headphone X
- Ses kalitesi (Basslar herkesi tatmin etmeyebilir genel olarak temiz bir sesi var)
- 20 saat pil kullanım süresi
(3 günlük kullanım sonucu 20+ saat civarı kullanımı gördüm. Sitedeki verilerde yazdığı gibi.)

Eksiler:
- 3 saat şarj süresi (belki de normal bir süredir bana fazla geldi)
- Kısa şarj kablosu, daha uzun olsun isterdim. Telefonun şarj kablosunu kullanıyorum.
- Yazılım desteği yok (en azından şarj seviyesini görmek için güzel olurdu.)
- Bluetooth bağlantısı yok sadece dongle ile bağlanıyor.
-Padleri birkaç saat sonra terletmeye başlıyor.
Ve Cloud 2'nin padleri kadar rahat değil.
Birkaç saat sonra ağrı yapmaya başlıyor.
Cloud 2yi kullanırken terlediğimi veya ağrıdan çıkardığımı hatırlamıyorum.
İkinci el olarak Cloud 2 padi bulabilirsiniz veya
Aliexpress gibi sitelerden aynı şekilde cloud 2 padi alabilirsiniz.

Fotoğraflar:
Kutu tasarımı Cloud 2'ye göre daha genç ve güzel duruyor.

Alıntıyı görüntüle

Ama kutusunun içi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Cloud 2'nin kutu kalitesi ve içeriği daha premium hissettiriyordu.
Burada biraz malzemeden kısılmış.

Alıntıyı görüntüle

Kutu içeriği:
-Kulaklık
-Çıkarılabilir Mikrofon
-USB Şarj Kablosu
-USB Kablosuz Adaptörü

Alıntıyı görüntüle

Kulaklık üzerindeki tuşlar:
- Led gösterge ışığı
-Açma/kapatma tuşu (Açıp-kapatmak için 4-5 sn basılı tutuyorsunuz. Tek dıt sesi açık, çift dıt sesi kapalı )
- Mikrofonu kapatma tuşu
- Ses tekerliği ( Her iki tarafa da sınırsız olarak dönüyor, tek yönde tıkanmıyor, sevdim.)
-Şarj kablosu girişi.

(Şarj olurken yeşil ışık yanıp sönüyor. Sabit yeşil yanmaya başladığında şarj olmuş demektir.
Şarj durumunu öğrenmek için power tuşuna bir kere basın yeşil yanıp sönüyorsa iyi,
kırmızı yanıp sönüyorsa %15 altına inmiştir.)

Alıntıyı görüntüle

Genel olarak ilk izlenimlerim böyle ve kulaklıktan memnunum. Kısa bir özet geçeyim derken uzadı gitti.
Buraya kadar okuyanlar için umarım bilgilendirici bir inceleme olmuştur. Kaçırdığım noktalar varsa yazabilirsiniz.
İyi forumlar!

hyperx ngenuity olması lazım bu uygulamadan şarj seviyesini kontrol edebilirsin

Berke123

80+ Bronze

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ben öyle bir sesle karşılaşmadım. Ya da dikkat etmediğim için duymadım. Bir kontrol edeyim. Olursa fark edilecek derecede mi oluyor?
Hocam dipsese çok takıntılıysanız duyarsınız. Ses tamamen kapalıyken birazcık duyuluyor. Sesi açınca duyulması çok zor diyebilirim. Hatta kardeşime dinlettim o farketmedi bile. Bende önceden cloud 2 vardı onda böyle bir şey olmadığı için ekstra duyuyorum diyebilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

kusura bakma hocam hyperx cloud 2 wireless ile karıştırdım
Estağfurullah dostum. Uygulamada görünmemesi de bir eksi maalesef o konuda.

Top Bottom