Neler Yeni

İngiltere vizesi nasıl alınır?

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Oğuz Ünlüerler
Merhaba arkadaşlar. Güncel ingiltere vizesi ile ilgili her şeyi öğrenmeliyim. Nasıl alırım, hangi belgeler lazım vs.

TrackVoice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
İsimsiz
İlgilendiği Kategoriler
Baydırmen
Instagram
TheCarSave
Steam
TrackVoice
  • İngiltere vizesi başvurusu yapmak için ilk olarak. Visa4UK internet adresine kaydolarak İngiltere vize başvuru formunu doldurmalısın.
  • Formu doldurduktan sonra İngiltere vize ücretini de ödemek zorunludur. Dolayısıyla İngiltere vize başvuru ücretini ödemeyi unutmamalısın.
  • İngiltere vize başvuru formunu doldurduktan sonra mutlaka formun çıktısını alarak vize için gerekli evrakların arasına formu da eklemelisin.
  • Başvuracağın İngiltere vize türünü seçerek evrak hazırlama aşamasına geçebilirsin.
  • Evrakları tamamladıktan sonra Vize başvurusu için farklı şehirlerde (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya ve Adana) faaliyet gösteren vize merkezlerinden randevu alabilir, randevu gün ve saatinde evrakları teslim edebilirsin.
  • Evrak tesliminde parmak izi taraması, elektronik imza ve fotoğraf çekimi işlemleri yapıldığı için vize danışmanlık merkezinde şahsen bulunman gerekir.
  • İngiltere vize başvuru işlemleri sırasında mülakat yapılmasa da İngiltere Konsolosluğu gerek görürse seni görüşmeye çağırabilir ve senden ek evrak talebinde bulunabilir.
  • Ek belgeler ile birlikte başvurun tamamlandıktan sonra vize durumu ile ilgili olarak 3 hafta içerisinde bilgi verilecektir.
  • İngiltere Vize Ücreti 2024​

2024 İngiltere vize ücreti, vize türüne ve süresine göre değişir. İngiltere Konsolosluğu Standart İngiltere Vizesi başvuru sahiplerine 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvuru seçenekleri sunar. 2024 yılı 6 aylık turistik vize ücreti 152 dolar, 2 yıllık İngiltere turistik vize ücreti 530 dolar, 5 yıllık İngiltere turistik vize ücreti 1.021 dolar ve 10 yıllık İngiltere vize ücreti 1.275 dolardır. Senin için vize türlerine göre göre 2024 yılı için İngiltere vize başvuru ücretlerini listeledik!

İngiltere Vize Türleri2024 İngiltere Vize Ücreti
    6 aylık İngiltere Vizesi152 dolar
    2 yıllık İngiltere Vizesi530 dolar
    5 yıllık İngilltere Vizesi1.021 dolar
    10 yıllık İngiltere Vizesi1.275 dolar
    İngiltere Akademik Ziyaret Vizesi (6-12 ay)265 dolar
    İngiltere Evlilik ve Geçiçi Nişanlılık Vizesi152 dolar
    Öğrenci Vizesi (6-11 ay arası kısa süreli öğrenci vizesi)265 dolar
    Öğrenci Vizesi (1 yıldan uzun öğrenci vizesi)649 dolar
    Yatırımcı Vizesi2.494 dolar
    Girişimci Vizesi1.577 dolar
    Olağanüstü Yetenek Vizesi 948 dolar
    Geçici Çalışma Vizesi395 dolar
    Vasıflı İşçi Vizesi952 dolar
    Kıdemli veya Uzman Çalışan Vizesi952 dolar

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar​

İngiltere vizesi için hazırlanan evraklar hakkında detaylı bilgiyi İngiltere Konsolosluğu ya da yetkili başvuru merkezinden öğrenebilirsin. Hazırlanacak olan evrakların İngilizce olması ve Türkçe evrakların da yeminli tercüman tarafından çevrilmiş olması gerekir. Ayrıca evrakların orijinallerinin yanı sıra fotokopilerinin de diğer evraklarla birlikte teslim edilmesi de unutulmaması gereken bir konudur.

• Pasaport
  • Varsa eski pasaport
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • İngiltere vize başvuru formu
  • İngiltere vize talep dilekçesi
  • Konaklama ve uçak rezervasyonları
  • Vize ücretinin ödendiğine dair dekont
  • 2 adet Biyometrik fotoğraf (3,5x4,5 ölçülerinde)
  • Banka hesap cüzdanı (son 6 aya ait en az 7.000 TL bakiyesi olan)
  • Varsa tapu, araç ruhsatı, kira geliri, kira sözleşmesi
  • Ülkeye geri dönüleceğine ilişkin evraklar (tapu, çalışılan kuruma iş sözleşmesi gibi)
  • 18 yaş altı: muvafakatname ve sponsor belgesi
  • Çalışan: maaş bordrosu (3 aylık, imzalı, kaşeli), işe giriş bildirgesi, SGK 4A Hizmet Dökümü, çalışılan kuruma ait imza sirküleri)
  • Şirket sahibi ve ortaklar: Bağlı olunan kurumdan alınmış çalışma belgesi, izin belgesi, görev kartı
  • Emekli: Emekli maaşı banka hesap dökümü, emeklilik kartı
  • Çalışmayan: Sponsor bilgileri, kira geliri, varsa sözleşmeler
  • Ticari Vize ya da Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi: Davetiye
  • Öğrenci: öğrenci belgesi, eğitim alınacak kurumdan kabul belgesi, sponsor belgesi
  • Tier 4: Öğrenci belgesi, eğitim kurumundan kabul belgesi, IELTS sonucu (B1 seviye) CAS belgesi almak için gerekli evraklar ve sponsor belgesi
  • Tier 1: İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından alınmış üstün yetenekli olunduğuna dair verilmiş onay belgesi, B1 seviye IELT sınav sonucu (Tier 1 puanlama sisteminden alınmış 75 ve üzeri puan, en az 2 milyon tutarında yatırım yapacak kişiler başvurabilir.)
  • Tier 2: Tier 2 puanlama dökümü, COS belgesi, akademik/mesleki/profesyonel sertifika ve diplomalar, B1 seviye İngilizce yeterlilik belgesi, çalışma izni mektubu
  • Tier 5: lisanslı kurumdan sponsorluk desteği, COS belgesi
  • Ankara Anlaşması vizesi: niyet mektubu, meslek ve eğitim belgeleri, gelir belgeleri, 2 yıllık hesap dökümü

İngiltere Vizesi Türleri​

Seyahat amacına göre İngiltere vizeleri çeşitlilik gösterir.

• İngiltere Turist Vizesi (İngiltere Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, İngiltere Ticari Vize)
  • İngiltere Şoför Vizesi
  • İngiltere Öğrenci Vizesi
  • İngiltere Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize
  • Tier 4 Öğrenci Vizesi
  • İngiltere Çalışma Vizeleri
  • İngiltere Ekspres Vizesi
  • İngiltere Aile Birleşimi Vizesi (İngiltere Yerleşim Vizesi)
  • İngiltere Transit Vize

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Oğuz Ünlüerler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Resmi internet sitesinden alamadığım için farklı sitelerde farklı şeyler yazıyor. Bu sebepten foruma yazdım. Yoksa internetten hiç araştırmadığımı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bana ingiltere turist vizesi almış birisi lazım yakın vakitte.

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Oğuz Ünlüerler
zor alırsın ingiltere vize konusunda en zor ülkelerden biri
Zor alınan bir vize olduğunun farkındayım evet, ama bir şekilde halletmeye bakacağım. Eninde sonunda birileri alıyor bu vizeyi, neden ben olmayayım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

adamın ne olup olmadığını bilmiyoruz nasıl zor alırsın
Ben BMC'de SAP modül uzmanıyım hocam. Ama işle alakasız tamamen eğlence için gitmek istiyorum. Kız arkadaşım çalışmıyor.

TrackVoice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
İsimsiz
İlgilendiği Kategoriler
Baydırmen
Instagram
TheCarSave
Steam
TrackVoice
Zor alınan bir vize olduğunun farkındayım evet, ama bir şekilde halletmeye bakacağım. Eninde sonunda birileri alıyor bu vizeyi, neden ben olmayayım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben BMC'de SAP modül uzmanıyım hocam. Ama işle alakasız tamamen eğlence için gitmek istiyorum. Kız arkadaşım çalışmıyor.
tanıdık birisi varsa koltukta ona ver halleder

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Oğuz Ünlüerler
Bir sorgulayayım bir şekilde bağlantı çıkar mı diye de. Yine de o başvuruyu yapmam gerek ve gereken tüm belgeleri eksiksiz götürmem de lazım. Danışman şirketlere boş boş para kaptırasım da yok durduk yere.

Top Bottom