Neler Yeni

İnsanlar Neden Klavye Alır?

ersevinn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ersevin
ya abilerim kardeşlerim. elinize emeğinze kolunuza sağlık güzel yazılarınız için 98 yılında başladım hayatıma akla gelebilecek tüm oyunları oynadım. ama hala beni ikna etmiyor uzun ömürlü diyorsunuz eyvallah. ama şuanki klavyeyi 30tlye aldım 5 ay gitse ne olur gitmese ne olur. bilemedim yani.

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,942
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Hep merak etmişimdir lütfen birisi beni aydınlatsın. pahalı mouse olur çünkü hafiftir ne bileyim hızlı dönüyordur, ne bileyim tuşları vardır atayabileceğin, ne bileyim hassasiyeti çok iyidir vs. pahalı kulaklık olur çünkü kulak ağrıtmaz ne bileyim bası güzeldir ne bileyim tizzleri çok iyidir ne bileyim oyunda çok iyi ses kasarsın. ama bilader ben şu klavylelerin ömür billah farkını anlamadım. yani ne işe yarıyor bu pahalı klavyeler ? hadi mekaniği var evet fazla ses çıkartıyor ya başka? lütfen birisi ekstra şu var desin gidip alıcam yani.
Hissiyat olarak çok fazla fark var. Hemde sandığından çok daha fazla. Sana şöyle diyeyim şu an kullandığım 2k lık mekanik klavyeyi çıkartıp 300-400 TL lik membran klavyemi takıp kullanmaya çalıştığımda yazamıyorum :D Yazsam bile yazma hızım hem %70 düşüyor hemde zevk vermiyor hissiyatı kötü. Mouse benim için gereksiz parayken 10 tane klavyem olsa gereksiz görmem.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,008
İsim
Hamza Ziya Üstün
Uzun ömürlülük, tepkime süresi, konfor ve atanabilen tuş sayısı. Ben bundan öteye gideceğini düşünmüyorum. Bir de zevk meselesi.

Alfha13

80+ Silver
Her özellik insanların dediği kadar önemli değil. Örneğin mousedaki sensör online oyun oynamayanları çok da ilgilendirmiyor veya PC'yi çok kullanmayan, basit şeyler yapan birisi için multimedya veya makro tuşları o kadar da önem arz etmiyor. Yani ihtiyaç meselesi basitçe.

Ben klavyede makro tuşlarına, bilek desteğine, aydınlatmasına vs. bakıyorum; tepkime süresi falan çok umrumda değil. Mekanik kullanmadım hiç ama yeni bir klavye alırsam mekanik alırım, onda da uzun ömürlü olması beni ilgilendiriyor, sesi önemli değil.

Utku16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Hüseyin
10 yıldır aynı klavyeyi kullanıyorum pc de değişmeyen tek o kaldı

Ukhai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
287
İsim
Mehmet
Uzun ömürlülük. Bu bile yeter. 300 liraya aldığım klavye 6 ay dayandı. Şimdi 1500 liralık klavye kullanıyorum. Gıkı çıkmadı. Allah nazardan korusun.
Bimden aldığım 50TL'lik dexim 4.yılını doldururken buna güldü.

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Adem Türk
Hep merak etmişimdir lütfen birisi beni aydınlatsın. pahalı mouse olur çünkü hafiftir ne bileyim hızlı dönüyordur, ne bileyim tuşları vardır atayabileceğin, ne bileyim hassasiyeti çok iyidir vs. pahalı kulaklık olur çünkü kulak ağrıtmaz ne bileyim bası güzeldir ne bileyim tizzleri çok iyidir ne bileyim oyunda çok iyi ses kasarsın. ama bilader ben şu klavylelerin ömür billah farkını anlamadım. yani ne işe yarıyor bu pahalı klavyeler ? hadi mekaniği var evet fazla ses çıkartıyor ya başka? lütfen birisi ekstra şu var desin gidip alıcam yani.
sadece fakirler bu soruyu sorar

ersevinn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ersevin
Hissiyat olarak çok fazla fark var. Hemde sandığından çok daha fazla. Sana şöyle diyeyim şu an kullandığım 2k lık mekanik klavyeyi çıkartıp 300-400 TL lik membran klavyemi takıp kullanmaya çalıştığımda yazamıyorum :D Yazsam bile yazma hızım hem %70 düşüyor hemde zevk vermiyor hissiyatı kötü. Mouse benim için gereksiz parayken 10 tane klavyem olsa gereksiz görmem.
peki fiyatı önemli değil hem güzel sesli hem performansı olan bi klavye söylermisin tabi 5 bin tlde bi klavyeye veremeyebilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sadece fakirler bu soruyu sorar
fakir birisi olsam bu sistemi toplayabilir miyim? hadi velevki fakirim. sen ne hadsiz bir herifsin..

Bünyamina

80+ Gold
2 sinide kullan aradaki farkı deneyim belirler basış hissiyatı tuşlara uyguladığın güç azalıyor elin rahatlıyor o sesin tık tık hoş bir yanı var ışıkları bir o kadar güzel gözüküyor zevk meselesi ve konfor için dostum

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
842
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
klavye mausdan cok daha onemlidir iletim hizi (optik switch) basis hissiyati tus omurleri sesi bilek destegi macro tuslari

Arda0

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
724
İsim
Arda Saraçoglu
knk o 100tl lık klaveler ses ve hız olarak tofaş suruyomussun gıbı duşun 2k lık klavye mersedes gıbı daha aklıtelı tuşları basım hıssıyatı daha guzel bende th66 var mızar geldı gecen valla ıgrenc dı yanı alışınıca anlıyosun

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,164
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Dayaniklilik
Hissiyat
Tuslarda erken ašinmama
Tepki suresi
Ve rengarenk guzel isiklar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,581
Üyeler
145,207