Neler Yeni

İnternet fiyat ve hız farkı

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,636
İsim
Eren Yeager
Tamam da; farklı iki altyapıyı karşılaştırmak yanlış.
Altyapısı 500-100 olanlara neden 280 TL'den hızları veremiyor; sadece 100 veriyor.
Şunda hemfikirim simetrik internette rakibi yok hem hız hem de fiyat tarafında. (Atlantisnet Gigapon hariç)
Benim de gigafiber altyapım olsa ilk tercihim Türknet olur; Telekom altyapısında ilk tercihim olmaz.
Türknet kiralamıyor çünkü TT'nin fiber altyapısını niye kiralasın kendi altyapısı varken

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Türknet abonesi olup Telekom altyapısından hizmet alanlar hangi altyapıyı kullanıyor?

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,636
İsim
Eren Yeager
Türknet abonesi olup Telekom altyapısından hizmet alanlar hangi altyapıyı kullanıyor?
Türktelekomun VDSL altyapısını kullanıyorlar
500mbps olanlar türktelekomun yeni çektiği fiber hattı kullanıyorlar
Benim bulunduğum evde türktelekomun 1gigabit altyapısı da var türknet 100 veriyordu ben çektirmeden önce çünkü türktelekomun VDSL altyapısı üzerinden kiralıyorlar ve satıyorlar

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Sonuçta Telekom altyapısını kullanıyorlar ama altyapının 100 üstü vermiyorlar. Verirlerse Gigafiberi 300 TL'den veremezler.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,636
İsim
Eren Yeager
Sonuçta Telekom altyapısını kullanıyorlar ama altyapının 100 üstü vermiyorlar. Verirlerse Gigafiberi 300 TL'den veremezler.
Nasıl versinler onun da kiralama bedeli var türk telekomdan kiralıyorlar o altyapıyı
Kendi altyapılarında zaten paşalar gibi 280TL'e veriyorlar Allah razı olsun 10 dolara bile tekabül etmiyor bu dönemde yine de biz açığını aramaya devam edelim

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Kimse açık aramıyor; Telekom altyapısından hizmet veren issler arasında çok da bir fark yok. Önemli olan altyapının sorunsuz olması (özellikle vdsl de) Daha ucuzu varken neden daha fazla ödesin ki abone; tercihlerde zaten bunun göstergesi. Öncelik tarife fiyatı, indirim kodu, hediye gün. Türknet gigafiberden 1000 i; 750 TL'ye verse tercih edilir mi? Senin tercihinde de hızın yüksek olması etken ama fiyatın da etken olduğunu tahmin ediyorum.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,636
İsim
Eren Yeager
Kimse açık aramıyor; Telekom altyapısından hizmet veren issler arasında çok da bir fark yok. Önemli olan altyapının sorunsuz olması (özellikle vdsl de) Daha ucuzu varken neden daha fazla ödesin ki abone; tercihlerde zaten bunun göstergesi. Öncelik tarife fiyatı, indirim kodu, hediye gün. Türknet gigafiberden 1000 i; 750 TL'ye verse tercih edilir mi? Senin tercihinde de hızın yüksek olması etken ama fiyatın da etken olduğunu tahmin ediyorum.
Tabii ki fiyat etken Türktelekom kendi altyapısı üzerinden 1000gigabit'i özellikle upload 20 olacak şekilde 700TL'e veriyor niye gidip onu tercih edeyim ki
+ olarak yine bulunduğum bölge de türktelekom altyapısını millenicom vodafone ve türktelekomun kendisinden kullandım ve türknet en rahatı türknetteydi

Lady-Of-Ice

80+ Silver
İnsanlarda altyapısında sorun yoksa neden 300 e kullansın daha düşüğü varken.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,636
İsim
Eren Yeager
İnsanlarda altyapısında sorun yoksa neden 300 e kullansın daha düşüğü varken.
Tamam anlamıyor musun
Aynı altyapıyı
Türknet
Vodafone
Millenicom
Türk Telekomda kullandım
Türknet harici hepsinde sıkıntı yaşadım türknet bana aynı altyapı üzerinden sorunsuz hizmet verdi bunu nasıl yapıyor o zaman

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Demek ki 3 firma sorunluymuş; iis pazarı bu 3 firmadan oluşmuyor.
Abone için sorun yaşamadığın firma en iyi firma (yaşayana kadar); sorun yaşadığın ve çözüm süreci uzun sürdüğünde en kötü firma olur.
Senin 3 deneyimin kötü olduğu için böyle düşünüyorsun. Belki Türknet yerine başka iss den sorunsuz hizmet alsaydın o iss en iyisi olacaktı.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,636
İsim
Eren Yeager
Demek ki 3 firma sorunluymuş; iis pazarı bu 3 firmadan oluşmuyor.
Abone için sorun yaşamadığın firma en iyi firma (yaşayana kadar); sorun yaşadığın ve çözüm süreci uzun sürdüğünde en kötü firma olur.
Senin 3 deneyimin kötü olduğu için böyle düşünüyorsun. Belki Türknet yerine başka iss den sorunsuz hizmet alsaydın o iss en iyisi olacaktı.
Zaten en iyisi demiyorum ki
Niye daha ucuz olanı tercih etmesinler diyorsun bende söylüyorum işte

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Birşeyin ucuz olması kalitesiz pahalı olması kaliteli olduğunu göstermez denemeden bilemezsin.
Sen en yüksek hızı, en uygun fiyata, en sorunsuz şekilde aldığın için ne mutlu sana.
Bunun üçünü bulamayan ne yapsın.
Çoğu için fiyat, hız kriteri sorunlu. Senin için uygun fiyat sorun teşkil etmez başkası için edebilir. Çoğu daha yüksek hız ister altyapısı buna müsade etmez.
Sen 3 ünü bir arada bulmayı başarabilmişsin; dediğim gibi şanslısın.
Ben ucuz tercih etsinler demiyorum; çoğunluğun tercihde ilk tercihi bu.
Türknet zam yaptığın farklı forumda ; zam konusunda eleştrilerin biraz haksız olduğunu ifade ettim. Hatta tepki aldım. %20 zam bence kabul edilebilir oranda.
Dediğin gibi fiyatı uymuyorsa; aldığın hizmet sorunlu ise farklı firmaya geçebilirsin. Nasıl olsa taahhütsüz; memnunsan da devam edersin.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,636
İsim
Eren Yeager
Birşeyin ucuz olması kalitesiz pahalı olması kaliteli olduğunu göstermez denemeden bilemezsin.
Sen en yüksek hızı, en uygun fiyata, en sorunsuz şekilde aldığın için ne mutlu sana.
Bunun üçünü bulamayan ne yapsın.
Çoğu için fiyat, hız kriteri sorunlu. Senin için uygun fiyat sorun teşkil etmez başkası için edebilir. Çoğu daha yüksek hız ister altyapısı buna müsade etmez.
Sen 3 ünü bir arada bulmayı başarabilmişsin; dediğim gibi şanslısın.
Ben ucuz tercih etsinler demiyorum; çoğunluğun tercihde ilk tercihi bu.
Türknet zam yaptığın farklı forumda ; zam konusunda eleştrilerin biraz haksız olduğunu ifade ettim. Hatta tepki aldım. %20 zam bence kabul edilebilir oranda.
Dediğin gibi fiyatı uymuyorsa; aldığın hizmet sorunlu ise farklı firmaya geçebilirsin. Nasıl olsa taahhütsüz; memnunsan da devam edersin.
Tabii ki dediğin gibi pahalıysa kaliteli diye bir şey yok
İnsanlar ucuz ürünleri tabii ki tercih edebilirler burada hangi sağlayıcı tercih edilmeli diye bir şey konuşmuyoruz ki
Parası vardır türknet altyapısı yoktur türktelekom vardır 1gigabite 700TL verir
Parası yoktur iki altyapısı da yoktur o zaman verebileceği minimum parayı verir gidip türktelekoma 24 ay taahhüt yapar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
918,965
Üyeler
142,495
Son üye
soch1516
Top Bottom