Neler Yeni

İPHONE 6 (32) vs TCL 20 SE (64)

Tre-x

80+ Silver
merhaba arkadaşlar yeni bir telefon alacağız iphone alırsak ben kullanacağım tcl alırsak babam kullanacak babam bir yakın arkadaşından alacak o yüzden elimizde 2 seçenek var :
1. İPHONE 6 (32 gb )
1.000 TL
pil sağlığı -> %86
depolama -> 32 gb
işlemci -> 1.4 GHz Apple A8 Apple M8 hareket işlemcisi
tüm tuşları çalışıyor
garantisi yok
telefonu önceden bi yaşlı bi ablamız alo demek için kullanıyormuş ve ilk sahibi bu ablamız telefonu aldığımızda sıfırlanmış olarak alacağız satıcı herhangi bir sorunu yok ekranda çizik vs yok dedi

2. TCL 20 SE (64/4)
1.800 TL
telefon 20 günlük bi telefon
depolama -> 64 gb
işlemci -> snapdragon 460
tüm tuşları çalışıyor
23 ay garantisi var
satan kişinin paraya ihtiyacı varmış

beklentiler
şarjı bir gün yeter mi ? ( video izleniyor 1.30 saat , sosyal medyada az bir şekilde geziliyor , muzik dinleniyor min 30 dk )
oyun oynanmıyor
fotoğraf çekiliyor ama öyle çok değil
dayanıklılık önemli hafif bir düşüşte hemen kırılmamalı

şuanda xiaomi 9t kullanıyorum eğer iphone alırsak ben kullanacağım kafama takılan ağırlıklı olarak iphone ile ilgili sorularım var sizlerle paylaşmak istiyorum tek tek cevaplarsınız çok memnum olurum şimdiden teşekkür ederim :

1-sizce hangisi alınmalı ?
2-iphone için satıcıya hangi soruları sormalıyım ?
3- iphone da vpn kullanılıyor mu ? ( yanlış anlaşılmasın okul internetine bağlanmak için kullanıyorum )
4- iphone destek veriyor mu ?
5-eğer iphone desteği kesmişse bu ne gibi sorunlar teşkil eder
6- clash of clans oynuyordum hesapların bağlı oldukları gmail ler andoroid işletim sistemine sahip bir telden açılmış oyunu yüklesem o hesapları yükler mi ? ( oyunu indirirsem köye bakıp siliyorum oynamıyorum )
7-iphone alsam çok zorlanır mıyım kullanırken ?
8-iphone nın eksileri neler ?
Screenshot_1.png

9-hocamızın bahsettiği uygulamalar neler ? ( video çözümü uygulamaları kullanıyorum sorun çıkarır mı ?)
10- iphone yavaş mıdır ? ( redmi 9t kullanıyorum şuan )
11- iphone chrome üstünden uygulama indirilebiliyor mu ? (ör: yt vanced , hileli instagram , wp aegro vs. )

@DonanımFikir , @DJ. Mic Check , @BugraSamet , @Assistive , @wpa_supplicant , @NakreS14 , @Rennes , @tamer oyunda , @Dontaçhi , @RevenKalr , @İsmail Aslan , @ArdaM , @firat sobutay , @snowfoxstache , @e_mir , @ThorJ , @Pişmaniye , @PaLaaX , @MrBeast , @Gocer , @rookie27 , @Evil Belief
bilgisi olmayan arkadaşları etiketlemiş olabilirim belki şimdiden kb

Son düzenleme:

Tre-x

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu devirde iphone 6 kullanılmaz. Desteği yok, uygulamaların da çekilmesi yakındır. 1-2 seneye kadar gidebilir.
her yerde görüyorum bu cümleyi '' desteği yok ''
şimdi bu desteği olmamasının eksileri neler ?
birde sorduğum sorularda bildikleriniz varsa cevaplarsanız iyi olur

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Güncelleme almıyor yani. İos sürümü 12de kaldı. Yakında whatsapp bile yüklenmez. Uygulamalar android gibi geniş bir yelpazede çalışmıyor ios tarafında. Mesela ios10da whatsapp çalışmıyor. 11’i bilmiyorum ama 12de çalışmaması da yakındır.

Tre-x

80+ Silver
Güncelleme almıyor yani. İos sürümü 12de kaldı. Yakında whatsapp bile yüklenmez. Uygulamalar android gibi geniş bir yelpazede çalışmıyor ios tarafında. Mesela ios10da whatsapp çalışmıyor. 11’i bilmiyorum ama 12de çalışmaması da yakındır.
peki bu yakınlık tahmininizce ne kadar ?
şuanda outlook dışında bildiğiniz hangi uygulamaları aktif olarak kullanamam iphone 6 da

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,707
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
https://steamcommunity.com/id/ArdaMemis/
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
TCL olan telefonu bilmiyorum fakat iPhone 6 sıfır bile olsa bence artık alınmaz. Diğer modele baktığımda iş görüre benziyor, hem daha az kullanılmış yepyeni telefon.
iPhone'da VPN kullanabilirsin,
Hayır, güncelleme desteği sona erdi,
Telefon nasıl kullanılmış ona da bağlı ama çoğu iPhone 6 artık akıcı bir performans vermiyor, çok iyi kullanılmış hâlâ bal gibi kullanılabilenini de gördüm ama.
Jailbreak olmadan App Store dışından uygulama indiremezsin.
Dediğim gibi nasıl kullanıldığına bağlı ama muhtemelen Redmi 9T daha hızlıdır.

B24A.exe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Öncü
Instagram
ardaoncu.jpg
Discord
B24A#1881
Eğer uzun ömürlü bir telefon alacaksan asla ve asla iphone 6 almanı tavsiye etmem güncelleme gelmeyecek en sonda o telefonda çeşitli uygulamaları kullanamıyacaksın (Whatsapp , instagram , snapchat ) tek aramaya yarar en sonda ben olsam 2. telefona yönümü çeviririm bir tık daha sağlıklı duruyor buradan.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,892
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
TCL alın Redmi 9T sizde kalsın. Bence en iyi seçenek bu.

Tre-x

80+ Silver
Eğer uzun ömürlü bir telefon alacaksan asla ve asla iphone 6 almanı tavsiye etmem güncelleme gelmeyecek en sonda o telefonda çeşitli uygulamaları kullanamıyacaksın (Whatsapp , instagram , snapchat ) tek aramaya yarar en sonda ben olsam 2. telefona yönümü çeviririm bir tık daha sağlıklı duruyor buradan.
instagram , whatsapp , snapchat açmayan bir iphone modeli var mı şuan için
Mesaj otomatik birleştirildi:

neden iphone 6 almayalım hocam

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,892
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)

Sendeki telefon daha mutlu eder seni. İphone 6 iyi değil ve eskidi. Ekran olarak ise Redmi 9T yine en mutlu eden olacaktır. İphone 6 ekranı cidden AŞIRI KÜÇÜK gelir Redmi 9T' ye göre.

B24A.exe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Öncü
Instagram
ardaoncu.jpg
Discord
B24A#1881

Var kanka detaylı araştır görürsün ...

İphone 6 ya az kaldı yani :D

Tre-x

80+ Silver
TCL olan telefonu bilmiyorum fakat iPhone 6 sıfır bile olsa bence artık alınmaz. Diğer modele baktığımda iş görüre benziyor, hem daha az kullanılmış yepyeni telefon.
iPhone'da VPN kullanabilirsin,
Hayır, güncelleme desteği sona erdi,
Telefon nasıl kullanılmış ona da bağlı ama çoğu iPhone 6 artık akıcı bir performans vermiyor, çok iyi kullanılmış hâlâ bal gibi kullanılabilenini de gördüm ama.
Jailbreak olmadan App Store dışından uygulama indiremezsin.
Dediğim gibi nasıl kullanıldığına bağlı ama muhtemelen Redmi 9T daha hızlıdır.
bilmiyorum inatla iphone almak istiyorum satıcının anlattıklarına göre temiz kullanılmış o adamdan 6 tane telefon aldık hiç birinde sorun yaşamadık yalan söyleyeceğini düşünmüyorum

satıcı aldığı kişinin alo demek için kullandığı söyledi yaşlı bi teyze kullanıyormuş oyun falan oynamıyormuş ara sıra youtube da video izliyormuş bence telefonu temiz kullanmış gibi sizce telefonu görmeye gittiğimde nelere bakmalıyım ?

6- clash of clans oynuyordum hesapların bağlı oldukları gmail ler andoroid işletim sistemine sahip bir telden açılmış oyunu yüklesem o hesapları yükler mi ? ( oyunu indirirsem köye bakıp siliyorum oynamıyorum ) ??

Sendeki telefon daha mutlu eder seni. İphone 6 iyi değil ve eskidi. Ekran olarak ise Redmi 9T yine en mutlu eden olacaktır. İphone 6 ekranı cidden AŞIRI KÜÇÜK gelir Redmi 9T' ye göre.
hocam ekranın küçük olması benim için sorun değil dezavantaj yaratmıyor çünkü 9t nin ekranı aşırı büyük geliyor bu yüzden bir iki kere yere düşürmüştüm hatta küçük olması daha iyi
telefondan video çözüm uygulamaları kullanacağım bir sorun olur mu ?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,892
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
bilmiyorum inatla iphone almak istiyorum satıcının anlattıklarına göre temiz kullanılmış o adamdan 6 tane telefon aldık hiç birinde sorun yaşamadık yalan söyleyeceğini düşünmüyorum

satıcı aldığı kişinin alo demek için kullandığı söyledi yaşlı bi teyze kullanıyormuş oyun falan oynamıyormuş ara sıra youtube da video izliyormuş bence telefonu temiz kullanmış gibi sizce telefonu görmeye gittiğimde nelere bakmalıyım ?

6- clash of clans oynuyordum hesapların bağlı oldukları gmail ler andoroid işletim sistemine sahip bir telden açılmış oyunu yüklesem o hesapları yükler mi ? ( oyunu indirirsem köye bakıp siliyorum oynamıyorum ) ??

hocam ekranın küçük olması benim için sorun değil dezavantaj yaratmıyor çünkü 9t nin ekranı aşırı büyük geliyor bu yüzden bir iki kere yere düşürmüştüm hatta küçük olması daha iyi
telefondan video çözüm uygulamaları kullanacağım bir sorun olur mu ?
Yani bence gereksiz uğraş dostum. İphone 6' nın işlemcisi daha iyi 9T' den lakin bu pratikte devasa farklar da yaratmıyor. Yani İphone 6' nın üstün olduğu pek bir konu da kalmıyor. Belki tercihen kamera. Ama diğer farklar için güncelleme bile almayacak bir cihazı elinizde daha iyisi varken bence almak çok saçma olurdu. Elinizde GM 5 Plus falan olsa kesin alın derdim lakin o telefon gayet iyi zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
908,263
Üyeler
140,967
Son üye
levent35
Top Bottom