Neler Yeni

işlemci değişimi sonrası fps degeri aynı kaldı

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yakup Alioğlu
Sıfırdan windows kurmadıysan sıfırdan format atarak windows kur. BIOS'unu güncelle. BIOS'un güncelse BIOS'unu sıfırlayıp sadece DOCP aç.
sadece işlemci değişiminde yapılan işlemleri youtubeden bakarak yaptım bıos güncellemesi yapılması yetiyor diyorlardı

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
sadece işlemci değişiminde yapılan işlemleri youtubeden bakarak yaptım bıos güncellemesi yapılması yetiyor diyorlardı
Sıfırdan windows kur kesinlikle 500 FPS rahat alması lazım bu haliyle. BIOS'unu sıfırlayıp sadece DOCP yani RAM hızını arttır başka ayara dokunmana gerek yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yakup Alioğlu
Sıfırdan windows kurmadıysan sıfırdan format atarak windows kur. BIOS'unu güncelle. BIOS'un güncelse BIOS'unu sıfırlayıp sadece DOCP aç.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Etki eder. 500 FPS rahat verir 1650 süper ile herşeyi ultrada oynamadığı sürece biraz optimize ayarlarla.
cs:go da mesela ayarlar düşükte aynı ayarlar falan her şey aynı ama fps aynı

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
cs:go da mesela ayarlar düşükte aynı ayarlar falan her şey aynı ama fps aynı
Dediğim gibi USB ile Windows format at ve oyunu yeniden yükle windows ve ekran kartı güncellemelerini yaptıktan sonra.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yakup Alioğlu
Sıfırdan windows kur kesinlikle 500 FPS rahat alması lazım bu haliyle. BIOS'unu sıfırlayıp sadece DOCP yani RAM hızını arttır başka ayara dokunmana gerek yok.
ram artışınıda yaptım bıos güncelleme sonrası tekrar açılan bıos ekrandan yapılıyor hatta yanlış hatırlamıyorsam

Dediğim gibi USB ile Windows format at ve oyunu yeniden yükle windows ve ekran kartı güncellemelerini yaptıktan sonra.
tamamdır onuda deneyeyim

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Dediğim gibi format at. Ryzen 3100 ile Ryzen 5600 aynı FPS'i veremez CSGO'da.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,672
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

Etki eder. 500 FPS rahat verir 1650 süper ile herşeyi ultrada oynamadığı sürece biraz optimize ayarlarla.
Alakasız. 5800X3D ve RTX 3070 Ti bile o FPS'i veremiyor. Anlık 500 görmek ayrı stabil 500 almak ayrı.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Alakasız. 5800X3D ve RTX 3070 Ti bile o FPS'i veremiyor. Anlık 500 görmek ayrı stabil 500 almak ayrı.
Gayet de rahat veriyor ne demek veremiyor. Dediğim gibi "optimize ayarlarla". CSGO'nun dereceli seviyede oynanan ayarlarıyla Ryzen 5600 +400 FPS stabil verir.

Örnek:

Hadi ayarları beğenmedin diyelim ya da sen ultrayı kastettin, Ryzen 3100 ile Ryzen 5600 aynı ayarlarda aynı FPS'i veremez. Yani arkadaş yeni işlemciden sonra sıfırdan kurulum yapmadığı için ya windows ayarlarıyla alakalı ya oyunun ayarlarıyla alakalı bir sorun var.

Kendim aynı durumu yaşadığım için biliyorum. İşlemci yükselttikten sonra sıfırdan windows kurmayınca performansta sorun oluyor her ne kadar sistem stabil çalışıyor gibi görünse de.

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
The End
Gayet de rahat veriyor ne demek veremiyor. Dediğim gibi "optimize ayarlarla". CSGO'nun dereceli seviyede oynanan ayarlarıyla Ryzen 5600 +400 FPS stabil verir.

Örnek:

Hadi ayarları beğenmedin diyelim ya da sen ultrayı kastettin, Ryzen 3100 ile Ryzen 5600 aynı ayarlarda aynı FPS'i veremez. Yani arkadaş yeni işlemciden sonra sıfırdan kurulum yapmadığı için ya windows ayarlarıyla alakalı ya oyunun ayarlarıyla alakalı bir sorun var.

Kendim aynı durumu yaşadığım için biliyorum. İşlemci yükselttikten sonra sıfırdan windows kurmayınca performansta sorun oluyor her ne kadar sistem stabil çalışıyor gibi görünse de.
1280x960 çözünürlük. Bende bu çözünürlükte kullanıyorum, R7 5800x rx6700xt 700fps ortalama alıyorum.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Önemli dosyalarını yedeklemeyi unutma format atmadan önce yoksa hepsi silinir.

1280x960 çözünürlük. Bende bu çözünürlükte kullanıyorum, R7 5800x rx6700xt 700fps ortalama alıyorum.
Ekran kartı belli bir seviyenin üstünde olduktan sonra FPS'e en önemli etki işlemcide oluyor işte. Sende 6700xt yerine Rx6600 olsaydı da neredeyse aynı FPS'i alırdın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
The End
Önemli dosyalarını yedeklemeyi unutma format atmadan önce yoksa hepsi silinir.

Ekran kartı belli bir seviyenin üstünde olduktan sonra FPS'e en önemli etki işlemcide oluyor işte. Sende 6700xt yerine Rx6600 olsaydı da neredeyse aynı FPS'i alırdın.
Onu biliyoruz, 1920x1080 için örnek verebilirsin, o yüzden yazdım yoksa 800x600 yaparım 1000fps oynarım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,733
Üyeler
142,167
Son üye
MSU500
Top Bottom