Neler Yeni

Kabızlığa Ne İyi Gelir?

MacWix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
HAYRETTİN KÖNEŞ
Kayısı hoşafı tüketebilirsin cırcır bile eder fazla tüketirsen.

bwNN

80+ Silver
Bu arada klonoskopi sonrası kabızlık oluyormuymuş ya ben 2 kere oldum biri hatta 3 metre falan baktılar sadece boru çıktıktan sonra odayı inlete inlete gaz çıkardım bu da normal bağırsakları açmak için gaz sıkıyorlar diye biliyorum

GirayHan

80+ Gold
kolonoskopi sonrası kabız oldum acayip bir şekilde hemde emanette yara falan oldu ne iyi gelir buna? ilaç önermeyin içmem doğal şeyler lazım
çiğ kabak çekirdeği ve üstüne 1 bardak soğuk süt.

Reindi

80+ Silver
Bu arada klonoskopi sonrası kabızlık oluyormuymuş ya ben 2 kere oldum biri hatta 3 metre falan baktılar sadece boru çıktıktan sonra odayı inlete inlete gaz çıkardım bu da normal bağırsakları açmak için gaz sıkıyorlar diye biliyorum
tabi oluyorsun annemde oldu babamda eniştemde oldu hepsi kabız oldular bağırsaktaki iyi kötü bütün bakteriler gittiği için oluyormuş oda
Mesaj otomatik birleştirildi:

tabi oluyorsun annemde oldu babamda eniştemde oldu hepsi kabız oldular bağırsaktaki iyi kötü bütün bakteriler gittiği için oluyormuş oda
banimde ince bağırsağın yarısına kadar kalın bağırsağın hepsine baktılar ondan sonra oldu ondan önce ishaldim

Whesper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Whesper
Sinameki çayı, zeytinyağı ve bol su senin ilacın. Ayrıca bir gece suyun içinde beklemiş kuru kayısı ye her sabah aç karnına.

Reindi

80+ Silver

banimde ince bağırsağın yarısına kadar kalın bağırsağın hepsine baktılar ondan sonra oldu ondan önce ishaldim
ya kabız dediysemde dışkı çıkıyor ama ıkınmam lazım yoksa çıkmıyor günde 2 kere falan gidiyorum gidiş geliş normalde gerisi değil işte

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
Kemalhan Altay
Hocam huzursuz bağırsağa azda olsa benziyor ama senin başta diyet yapman lazım. Sana iyi gelmeyen bir yiyeceği düzenli tüketiyor olabilirsin. Mesela süt ürünlerinin bir çeşidi böyle bir sonuç çıkarabilir bu sadece biri. Eğer sende sorun yaratan bir besin varsa önce onu bulmalısın.

Bunun dışında ishal kabızlık gibi değil ; eğer ishal ve gaz varsa %95 beslenme kaynaklı diyebiliriz. Sağlıkçıyım direkt alanım bu değil o yüzden sana ekstra diyet yazamam ama bir diyetisyene konuyu açsan o sana detaylı bir program verip sorunu bulabilir.
hocam doktorda öyle dedi yoğurdu süzme olarak ye az tüket süt ve süt ürünleri yapar dedi ne ağrı var ne bişey var haftada 2 gün ishal gazlanma isteği oluyor wc gidince rahatlıyorum sonra düzeliyor yarın sanki hiç bişey olmamış çok normal çıkıyor 1 hafta boyunca zamanlar değiliyor ama bi geliyiii bi gidiyii recep ivediğin dediği gibi :D probiyotik kullandım oda fayda ediyor ama neyi yiyorumda buna sebep oluyor bulamadım ben yoğurttan şüpheleniyorum aslında

hocam doktorda öyle dedi yoğurdu süzme olarak ye az tüket süt ve süt ürünleri yapar dedi ne ağrı var ne bişey var haftada 2 gün ishal gazlanma isteği oluyor wc gidince rahatlıyorum sonra düzeliyor yarın sanki hiç bişey olmamış çok normal çıkıyor 1 hafta boyunca zamanlar değiliyor ama bi geliyiii bi gidiyii recep ivediğin dediği gibi :D probiyotik kullandım oda fayda ediyor ama neyi yiyorumda buna sebep oluyor bulamadım ben yoğurttan şüpheleniyorum aslında
bunlara ek olarak çok stress yapan biriyim gün içindeki koşuşturmacada buda sebep oluyor olabilirse

bwNN

80+ Silver
ya kabız dediysemde dışkı çıkıyor ama ıkınmam lazım yoksa çıkmıyor günde 2 kere falan gidiyorum gidiş geliş normalde gerisi değil işte
Hocam ince bağırsak 7 metre falan normal cihaz ile yarısına bakamazlar. enteroskopi lazım o da istanbul da yok diye biliyorum sadece özellerde var kocaelinde ve ankara da var kendim yaptırdıgım için biliyorum. Normal endoskopi cihazı ise 70 80 cm bakılıyor diye biliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
sabah akşam bir kaşık zetin yağı

Reindi

80+ Silver
Hocam ince bağırsak 7 metre falan normal cihaz ile yarısına bakamazlar. enteroskopi lazım o da istanbul da yok diye biliyorum sadece özellerde var kocaelinde ve ankara da var kendim yaptırdıgım için biliyorum. Normal endoskopi cihazı ise 70 80 cm bakılıyor diye biliyorum
yarısı demişim pardon ya bağlanan kısma baktılar ince bağırsağın kullandıkları cihaz yeni çıkmış daha 2.5mt salabiliyorlar 1.5 kalın bağırsak işte girişine bakmışlar

entereskopi bende mi yaptırsam bilemedim ikisi de temiz çıktı ama

bwNN

80+ Silver
yarısı demişim pardon ya bağlanan kısma baktılar ince bağırsağın kullandıkları cihaz yeni çıkmış daha 2.5mt salabiliyorlar 1.5 kalın bağırsak işte girişine bakmışlar

entereskopi bende mi yaptırsam bilemedim ikisi de temiz çıktı ama
Hocam temiz çıktıysa yaptırmaya gerek yok. Benim kan değerlerim düzelmemişti ilaçla onun için yaptırmıştım. Doktor önermişti

Bir şey olsa doktorun önerirdi bunu yaptır diye.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,367
Üyeler
155,087
Son üye
hancan21
Top Bottom