Neler Yeni

Kabızlığa Ne İyi Gelir?

keremast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
okr
kolonoskopi sonrası kabız oldum acayip bir şekilde hemde emanette yara falan oldu ne iyi gelir buna? ilaç önermeyin içmem doğal şeyler lazım
hocam lifli ürünler tüket hemen düzelmeye başlar. günlük 2.5 lt su için.

Reindi

80+ Silver
İlaç alacaksın hızlıca geçsin dersen. Git eczaneye durumu anlat ilaç verir.
ilaç içmem başada yazdım 4 kutu antibiyotik yüzüne hastaneden çıkamadım 2 ay boyunca hala ilaç diyorsun deme kardeşim 2 ay geçmesini beklerim yine de içmem o ilacları yeter artık
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam lifli ürünler tüket hemen düzelmeye başlar. günlük 2.5 lt su için.
lif demiş herkes bu lifli ürünler ne bakliyat mı pilav mı et mi anlamadım ki internete baktım abuk subuk şeyler yazıyor

İlaç alacaksın hızlıca geçsin dersen. Git eczaneye durumu anlat ilaç verir.

Bu arada sokmalı felan bu konu gittikçe kötü bir yere gidiyor benden söylemesi:D
ne diyeyim kolonoskopi yapacakken emanete sokuyorsun temizliyor ne diyeyim :D

Koyu granür kahve ve iki dal sigarayın patlatamıyacağı toto yok dostum ne zaman kabız olsam yaparım 5 dkda tuvalette olurum.
sigara kullanmıyorum

oguz13

80+ Bronze
ilaç içmem başada yazdım 4 kutu antibiyotik yüzüne hastaneden çıkamadım 2 ay boyunca hala ilaç diyorsun deme kardeşim 2 ay geçmesini beklerim yine de içmem o ilacları yeter artık

lif demiş herkes bu lifli ürünler ne bakliyat mı pilav mı et mi anlamadım ki internete baktım abuk subuk şeyler yazıyor

ne diyeyim kolonoskopi yapacakken emanete sokuyorsun temizliyor ne diyeyim :D

sigara kullanmıyorum
O zaman bekle bekleyebildiğin kadar. Elinde sonunda ilacı kullanacaksın yapacak bir şey yok.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş

Reindi

80+ Silver
O zaman bekle bekleyebildiğin kadar. Elinde sonunda ilacı kullanacaksın yapacak bir şey yok.
doğal yöntemler var gayet geçirebilecek her şeyde ilaca sarılmayı sevmiyorum hiç biri alışkanlık yapmasın karaciğerde büyüme böbrekleri bitirme gibi milyon tane şey sayarım sana ilaçların faydası olduğundan çok 2 katı zararı var

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
705
İsim
Burak
Acı çehreden baskasi yalan hocam bi saat içinde butun sorununu çözer

Acı çehreden baskasi yalan hocam bi saat içinde butun sorununu çözer
Aktarlardan alabilirsin 2 top yesen bağırsaklar tertemiz olur

Reindi

80+ Silver
gideyim şöyle bir çarşıya alacaklarımın hepsini yazayım

GazzeliAtalay

80+ Bronze
reis sen anlıyonmu bu işlerden bendede tam tersi haftada 1 2 kere ishal ve gaz oluyor oluyor kan testi sonuçları güzel sorunsuz çıktı dahiliyede stress yapma cart curt dedi bide huzursuz bağırsak sendromumu bu acaba reflüde var gerçi oda yapıyordur dedi probiyotik yazdı ne kullanmalı yada bişey olurmu
Hocam huzursuz bağırsağa azda olsa benziyor ama senin başta diyet yapman lazım. Sana iyi gelmeyen bir yiyeceği düzenli tüketiyor olabilirsin. Mesela süt ürünlerinin bir çeşidi böyle bir sonuç çıkarabilir bu sadece biri. Eğer sende sorun yaratan bir besin varsa önce onu bulmalısın.

Bunun dışında ishal kabızlık gibi değil ; eğer ishal ve gaz varsa %95 beslenme kaynaklı diyebiliriz. Sağlıkçıyım direkt alanım bu değil o yüzden sana ekstra diyet yazamam ama bir diyetisyene konuyu açsan o sana detaylı bir program verip sorunu bulabilir.

bwNN

80+ Silver
doğal yöntemler var gayet geçirebilecek her şeyde ilaca sarılmayı sevmiyorum hiç biri alışkanlık yapmasın karaciğerde büyüme böbrekleri bitirme gibi milyon tane şey sayarım sana ilaçların faydası olduğundan çok 2 katı zararı var
Açı çehre :D ishal yapar ama yan etkisi falan var mı bilimiyorum. İlaç değil küçük karabiber gibi bir şey. Yiyecek olarak diyorsan yeşil yapraklı bitkiler ye bağırsaktaki geçişi kolaylaştırır kayısı elma bunları yiyebilirsin.

bwNN

80+ Silver
Allah düşmanıma içirmesin o neydi öyle ya kusacak gibi oldum tuvaleti falanda geçtim zaten lavmanı bir yerlere sokmayıda geçtim o ilacı içmesi beter bir şey ıyyyyyyyyyy X-M DİET miydi neydi ama bağırsaklarımda bakteri üremesi de olabilirdi bağırsaklar boşalınca ne kadar rahatladım
o X-M diet ten 2 kere içtim üff berbat bir şey ya. Bu arada sonuç ne çıktı ne hastalığın varmış

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Öncelikle çok geçmiş olsun. A101'de Mest marka karışık bitki çayı var. Bol bol ondan için. İşe yarayacaktır yüksek ihtimalle.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,234
Üyeler
157,343
Son üye
atosupp
Top Bottom