Neler Yeni

Öneri Kablosuz kulaklık önerir misiniz? Aldığım kulaklığı satmalı mıyım?

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
ses kasmanın olayı 7.1 değil ayrıca 7.1 bana göre sadece satış stratejisi 500 TL lik kulaklıkta 7.1 var öyle dusun
öyle tabi hocam benim kullandığım kablolu kulaklık 7.1 diye geçiyor. bu fiyatlara sanal hepsi sonuçta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam cahilligime verin 7.1 ile ses kasmak alakali birsey mi ki
7.1 2 tane kulakligim oldu bi ise yaramiyor
bende anlamadım ki hocam. youtube kanallarına bakarsan övüyorlar bu özelliği, forumdaki kullanıcılara bakarsan 7.1 gereksiz diyorlar. aldığım kulaklıkla ses kasabilir miyim?

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,940
İsim
tümen dağ
Surround sistemi. 7 taraftan ses veriyor kulaklık ama asıl amacından sapıyor bunu yaparken çoğu kulaklık. Gerçek 7.1 kulaklıklar zaten bütçesi belli. Düşük orta fiyat bandındaki kulaklıklar sanallaştırarak yapıyor bu işi. O da boka sarıyor iyice.
Benimkilerde sanal di buyuk ihtimal peki bunun fps oyunlarinda ses kasma isi ile bir alakasi varmi hocam
Ve gunluk kullanicinin ihtiyaci varmi yani ben pek anlamadim bu isten sadece cevremde donuyor gibi oluyor ses buda isi zorlastirmaz mi ses kasma acisindan

aldığım kulaklıkla ses kasabilir miyim?
Hocam o kulakligi bende aldim fakat hicbir bilgim yok uygun diye aldim ihtiyacim vardi benimki bozulmustu

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Mikrofonunun çok kaliteli olmadığı söyleniyor. Harici mikrofonun varsa çok da önemsenmeyecek bir şey. Çekim mesafesi ortalama o yandan sıkıntı yok gibi. Ses kalitesi konusunda yorum yapan bi yer görmedim bilmiyorum o yüzden. Dene gör ona göre iade edersin çok da şey yapmaya gerek yok.
harici mikrofonum yok hocam, oyundakiler discorddakiler filan sesimi şuanki kulaklığımın mikrofonu kadar düzgün duysunlar yeter.

Surround sistemi. 7 taraftan ses veriyor kulaklık ama asıl amacından sapıyor bunu yaparken çoğu kulaklık. Gerçek 7.1 kulaklıklar zaten bütçesi belli. Düşük orta fiyat bandındaki kulaklıklar sanallaştırarak yapıyor bu işi. O da boka sarıyor iyice.
peki hocam bu sistem olmadan da halihazırda kendi kulaklığım ile oyuncunun geldiği yönü vs rahatça anlayabilir miyim?

Farway

80+ Silver
peki hocam bu konuda bana yardımcı olur musunuz? kulaklık geldiğinde bu programı indireyim. sizin önereceğiniz ayarlar ile denedikten sonra satın alabilirim. belki o programda indirime girer 25 kasımda şansa artık o kısmı tabi.
Olur dostum sorun yok,kulaklığı cidden iyi fiyata almışsın,kaliteli ürün pişman olmazsın hele ki en kötü kulaklıkların bile 1200 lira olduğu şu dönemde...

Eld037

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Furkan Aşlakcıoğlu
Benimkilerde sanal di buyuk ihtimal peki bunun fps oyunlarinda ses kasma isi ile bir alakasi varmi hocam
Ve gunluk kullanicinin ihtiyaci varmi yani ben pek anlamadim bu isten sadece cevremde donuyor gibi oluyor ses buda isi zorlastirmaz mi ses kasma acisindan

Hocam o kulakligi bende aldim fakat hicbir bilgim yok uygun diye aldim ihtiyacim vardi benimki bozulmustu
Ben 2010 yılından beri fps oyunlarıyla haşır neşirim. 2 tane 7.1 kulaklık kullandım ikisi de sanal 7.1'di. Denemek için her açışımda ses kasmamı daha da zorlaştırıyordu. Ben tavsiye etmiyorum tavsiye eden varsa da art niyetlidir.

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
al benden de o kadar hocam. kablosuz oyun kulaklığı arıyordum indirimi görünce hemen aldım. ihtiyacım var ama kötüyse kutusunu açmadan satayım düzgün bir şey alayım diye sordum. bazı arkadaşlar oyun kulaklığı değil ses işleriyle uğraşanlar için demiş yorumda o yüzden öğrenmek istiyorum neyin ne olduğunu.

Eld037

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Furkan Aşlakcıoğlu
harici mikrofonum yok hocam, oyundakiler discorddakiler filan sesimi şuanki kulaklığımın mikrofonu kadar düzgün duysunlar yeter.

peki hocam bu sistem olmadan da halihazırda kendi kulaklığım ile oyuncunun geldiği yönü vs rahatça anlayabilir miyim?
Dediğim gibi kulaklıktan kulaklığa değişir. En iyi ses kasma deneyimini hyperx cloud 2 ile almıştım o zamanlar bende cloud vardı ve o da yarışıyordu açıkçası. Bence gerek yok 7.1'e gerek var diyenler de boş yapıyordur.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,940
İsim
tümen dağ
Ben 2010 yılından beri fps oyunlarıyla haşır neşirim. 2 tane 7.1 kulaklık kullandım ikisi de sanal 7.1'di. Denemek için her açışımda ses kasmamı daha da zorlaştırıyordu. Ben tavsiye etmiyorum tavsiye eden varsa da art niyetlidir.
anladım teşekkur ederım
al benden de o kadar hocam. kablosuz oyun kulaklığı arıyordum indirimi görünce hemen aldım. ihtiyacım var ama kötüyse kutusunu açmadan satayım düzgün bir şey alayım diye sordum. bazı arkadaşlar oyun kulaklığı değil ses işleriyle uğraşanlar için demiş yorumda o yüzden öğrenmek istiyorum neyin ne olduğunu.
anladım hocam bende okuyup bılgılenıyorum sayenızde sağolun

Farway

80+ Silver
Bu arada ufak bir yanlışlık var ''Gerçek 7.1 sanaldan daha iyidir'' tarzında algı yaratacak bir yorum yaptığınızı gördüm hocam malesef ki gerçeği sanalından daha kötü tabi kulaklık özelinde. Kulaklığın içinde sesi ayrı odacıklarda üretmeye çalışırken aşırı bölüyorlar ve sonuç fena derecede hüsran.

Gerçek 7.1 dediğimiz sistem aslında Surround sinema ses teknolojisidir,bunun bir küçüğü 5.1 gibi sistemlerdir ve ses çıkış noktalarını ifade ederler. Bunu en etkin ve verimli kullanabileceğiniz sistem 7 hapörlörlü ve birbirine gerekli şekilde bağlı bir ses sistemini odanızdaki uygun noktalara yerleştirerek ses kasmayı denemek olur artık yaparmısınız bilmem ama yapanı gördüm eheheh nasıl bir verim aldığı konusunda pek bir bilgim yok.

Eld037

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Furkan Aşlakcıoğlu
Bu arada ufak bir yanlışlık var ''Gerçek 7.1 sanaldan daha iyidir'' tarzında algı yaratacak bir yorum yaptığınızı gördüm hocam malesef ki gerçeği sanalından daha kötü tabi kulaklık özelinde. Kulaklığın içinde sesi ayrı odacıklarda üretmeye çalışırken aşırı bölüyorlar ve sonuç fena derecede hüsran.

Gerçek 7.1 dediğimiz sistem aslında Surround sinema ses teknolojisidir,bunun bir küçüğü 5.1 gibi sistemlerdir ve ses çıkış noktalarını ifade ederler. Bunu en etkin ve verimli kullanabileceğiniz sistem 7 hapörlörlü ve birbirine gerekli şekilde bağlı bir ses sistemini odanızdaki uygun noktalara yerleştirerek ses kasmayı denemek olur artık yaparmısınız bilmem ama yapanı gördüm eheheh nasıl bir verim aldığı konusunda pek bir bilgim yok.
Gerçeğini deneyimlemediğim için sanal yazdım bi algı yaratma çabam yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Muhammet Ali CEVİZLİ
Arkadaşlar sadece oyun oynarken kullanacağım kablosuz kulaklık arıyorum.
Rampage RM-K60 DROP PLUS 7.1 model kablolu kulaklığı kullanıyorum.
İkinci el 400-500 arası satarım düşüncesiyle sarı sitede bu ürünümü ilana koydum.
İtopyada indirime giren Logitech G535 LIGHTSPEED Siyah Kablosuz Gaming Kulaklık 1200 TL'ye satın aldım.
Satın aldığım ürünün 7.1 desteği olmadığını öğrendim.
FPS türü valorant veya hikayeli god of war tarzı oyunlar oynuyorum.
7.1 desteği olmadan valorant tarzı oyunlarda ses kasabilir miyim?
Çevremdeki oyuncunun nereden geldiğini, ateş ettiğini filan anlayabilir miyim?
Sizce aldığım ürünü kullanmalı mıyım? Yoksa 1800-2000 arası satarak bütçemi artırmalı mıyım?

Fiyat performans odaklı ve kaliteli bir ürün almak istiyorum.
Uzun yıllar tekrar değiştirmek istemiyorum.
Fiyatına göre alabileceğim en iyi kulaklığı almak istiyorum.
Elimdeki kulaklıkların birini 400 TL'ye satsam, diğerini 1800 TL'ye satsam bütçem ortalama 2200 TL oluyor.
Önerdiğiniz ürün şu anda gerçekten indirimde ise hemen alırım bunları sonra satarım.
Önerdiğiniz ürün şu anda indirimde değilse 25 kasım cuma indirimini bekleyebilirim.
Kanka valorantta hrtf var zaten onu açarsan 3d ses alırsın bence 7.1 e çok takılma ses güzelse elimdekini kullan bence bi de ekipman almadan önce git bi tekno markette kendin gör daha iyi olur fikrin oluşması açısından

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Kanka valorantta hrtf var zaten onu açarsan 3d ses alırsın bence 7.1 e çok takılma ses güzelse elimdekini kullan bence bi de ekipman almadan önce git bi tekno markette kendin gör daha iyi olur fikrin oluşması açısından
hocam altı üstü valorant oynayacağım. bu aldığım kulaklık adam akıllı oynatsın yeter. vallahi yoruldum. :ROFLMAO:

Top Bottom