Neler Yeni

Öneri Kablosuz Mouse Tavsiyesi(Hangisini almalıyım?)

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Bir kaç konuya bir kaç foruma baktıktan sonra kafamda 2-3 model canlandı;

Bu 4 mouse modeli arasında kaldım. Bunlar dışında da önerilere açığım bu arada.

Bütçe: 2-3K

Çok rekabetçi oyun oynayan birisi değilim, bir valorant var, şimdiye kadar hk gaming mira s kullanıyordum işimi fazlasıyla görüyordu. Kablosu temazsızlık yapıp bozulduğu için kablosuz mouse istiyorum.
Tryhard rekabetçi oyun oynamadığıma göre çok üst düzey bir mouse gerekmez diye düşünüyorum ama bir yandan da almışken kaliteli al her şey sürekli zamlanıyor zaten diyorum.

Beyaz olmasını istiyorum çünkü klavyemde beyaz.

Eli küçük bir insanım, tabi ki mouse boyutunu da elime göre istiyorum.
Tutuş tipi olarak nasıl tutuyorum valla 3 şekilde de tutuyor gibiyim bende anlamadım orasını boş verin :D

45 gramlık bir mouse var yukarıda hafif olması hoşuma gidiyor ama çok mu hafif diye düşünmüyor değilim.

Neyse bilgisi olan fikri veya önerisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekküre eder, iyi akşamlar dilerim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan

Çok rekabetçi oyun oynayan birisi değilim, bir valorant var, şimdiye kadar hk gaming mira s kullanıyordum işimi fazlasıyla görüyordu. Kablosu temazsızlık yapıp bozulduğu için kablosuz mouse istiyorum.
Tryhard rekabetçi oyun oynamadığıma göre çok üst düzey bir mouse gerekmez diye düşünüyorum ama bir yandan da almışken kaliteli al her şey sürekli zamlanıyor zaten diyorum.

Tutuş tipi olarak nasıl tutuyorum valla 3 şekilde de tutuyor gibiyim bende anlamadım orasını boş verin :D

45 gramlık bir mouse var yukarıda hafif olması hoşuma gidiyor ama çok mu hafif diye düşünmüyor değilim.

Neyse bilgisi olan fikri veya önerisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekküre eder, iyi akşamlar dilerim.
G Pro tam tamına teneke onu ele direk.

Diğer üçünden
1. Ninjutso Sora
2.Lamzu Atlantis
3.Darmoshark M3

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ

Kanka logitech olandan aşırı memnununm. Hiç bağlanatı sorunu yaşamadım ve gayet hafif, üzerine şarjı 2 gün gidiyor. (sık kullanıyorum) Bir kutu alıp içini süngerle kapladım bu sayede kutuda da taşıyabilir hale geldim. Şarjı bittiğinde ise kablosunu takıp devam edebiliyorum süper bence. Diğer mouselar da iyidir belki bilgim yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diğer üçünden
1. Ninjutso Sora
2.Lamzu Atlantis
3.Darmoshark M3
Nasıl teneke kanka 2 yıldır kullanıyorum süper bir mouse.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan
Darmosharkın malzeme kalitesi diğer iki mouse a göre kötü ama switch ve sensör çok kaliteli. düşük bütcede 1700 1800 TL'ye kadar rakibi yok, onun üstüne ninjutso ve lamzu atlantis gelir.

Kanka logitech olandan aşırı memnununm. Hiç bağlanatı sorunu yaşamadım ve gayet hafif, üzerine şarjı 2 gün gidiyor. (sık kullanıyorum) Bir kutu alıp içini süngerle kapladım bu sayede kutuda da taşıyabilir hale geldim. Şarjı bittiğinde ise kablosunu takıp devam edebiliyorum süper bence. Diğer mouselar da iyidir belki bilgim yok.

Nasıl teneke kanka 2 yıldır kullanıyorum süper bir mouse.
Ya hocam bırak allah aşkına. Heriflerin sensörü berbat birde dalga geçer gibi omron switch koymuşlar iyi diyorsun gözünü seveyim.

400 IPS 40G sensör koymuşlar 3 bin liralık mousea :D Sensörü şu mousedan bile kötü:https://www.itopya.com/aoc-agm700-agon-rgb-gaming-mouse_u11493#bTableUrunDetay

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Diğer üçünden
1. Ninjutso Sora
2.Lamzu Atlantis
3.Darmoshark M3
Hocam tavsiyen için teşekkür ederim bir şeyi merak ediyorum.
3ününde sensörü PW3395 sanırım. Bu durumda darmoshark ile ninjutso veya lamzu arasındaki 1 klık fark neden? çok bilmediğim için soruyorum bu arada yanlış anlama lütfen

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Darmosharkın malzeme kalitesi diğer iki mouse a göre kötü ama switch ve sensör çok kaliteli. düşük bütcede 1700 1800 TL'ye kadar rakibi yok, onun üstüne ninjutso ve lamzu atlantis gelir.

Ya hocam bırak allah aşkına. Heriflerin sensörü berbat birde dalga geçer gibi omron switch koymuşlar iyi diyorsun gözünü seveyim.
Mouse konusunda teknik bilgi sahibi değilim. Kullanırken hiç bir sıkıntı yaşamadım ve aşırı memnun kaldım. Teknik bakımdan çok daha kötü olabilir, bu durumda diğerleri daha mantıklı tabi ki. Sadece merak ettim nasıl bir eksiği var. Ama gecikme süresi olarak en iyilerinden biri olduğunu hatırlıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan
Hocam tavsiyen için teşekkür ederim bir şeyi merak ediyorum.
3ününde sensörü PW3395 sanırım. Bu durumda darmoshark ile ninjutso veya lamzu arasındaki 1 klık fark neden? çok bilmediğim için soruyorum bu arada yanlış anlama lütfen
Kalite farkı. Darmoshark m3 biraz daha ucuz bir yapıya sahip ve skatezleri onlara kıyasla daha kötü. ben de m3 kullanıyorum ama bence canavar gibi mouse kullanılabilir. Çok para vermek istemiyorsanız m3te alınır.

Mouse konusunda teknik bilgi sahibi değilim. Kullanırken hiç bir sıkıntı yaşamadım ve aşırı memnun kaldım. Teknik bakımdan çok daha kötü olabilir, bu durumda diğerleri daha mantıklı tabi ki. Sadece merak ettim nasıl bir eksiği var. Ama gecikme süresi olarak en iyilerinden biri olduğunu hatırlıyorum.
Omron switch hocam. Şu mouse ile aynı switche sahip:

Şu mousedan da daha kötü bir sensöre sahip:

Çift tıklama kronik sorunu var switchinden dolayı daha yaşamamış olsanız da yaşayacaksınız zamanı gelince

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Kalite farkı. Darmoshark m3 biraz daha ucuz bir yapıya sahip ve skatezleri onlara kıyasla daha kötü. ben de m3 kullanıyorum ama bence canavar gibi mouse kullanılabilir. Çok para vermek istemiyorsanız m3te alınır.

Çift tıklama kronik sorunu var switchinden dolayı daha yaşamamış olsanız da yaşayacaksınız zamanı gelince
:'(

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Vallahi ilk 2 öneriniz çok daha hoşuma gidiyor ama F/P Bakarak dermoshark düşünüyorum, ölçülerini net bulamadım bilginiz varmı? kaba gelebilir mi acaba bana?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan
Özür dilerim

Vallahi ilk 2 öneriniz çok daha hoşuma gidiyor ama F/P Bakarak dermoshark düşünüyorum, ölçülerini net bulamadım bilginiz varmı? kaba gelebilir mi acaba bana?
Deathaddera benzetiyorlardı yapısını ve bence de benziyor. ayrıca Mini versiyonu olan N3ü de tercih edebilirsiniz.

Alacaksanız connectgame sitesinden değil de n11den alın ayrıca. n11in satış politikasında iade etmek çok kolay connectgameden alırsanız iade etmek istediğinizde sorun çıkarabiliyor. Onun dışında tık hızı ve nays ile 1000 tl civarına alabiliyorsunuz.

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Yusuf Emre Şahin
Benim çok bilgim yok yanlışım olursa kusura bakmayın. Glorious model d kullanıyorum çok memnunum, rekabetçi oyunlarda üzmüyor üstelik hafif. Kronik problem yaşamadım varsa söylersiniz ben 1 yıldır kullanıyorum. Sonuna kadar tavsiye ederim fiyatı da nispeten daha uygun
Not: Parlak olanı değil mat olanı tercih edin.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Özür dilerim

Deathaddera benzetiyorlardı yapısını ve bence de benziyor. ayrıca Mini versiyonu olan N3ü de tercih edebilirsiniz.

Alacaksanız connectgame sitesinden değil de n11den alın ayrıca. n11in satış politikasında iade etmek çok kolay connectgameden alırsanız iade etmek istediğinizde sorun çıkarabiliyor. Onun dışında tık hızı ve nays ile 1000 TL civarına alabiliyorsunuz.
AA miniside varmış çok teşekkürler, özellikleri aynı sanırım bi bakıp minisini alabilirim

Top Bottom