Neler Yeni

Kan tahlili sonuçları nasıl?

Prime777

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
Prime
Kan tahlili sonuçları nasıl?

1719935230427.png

1719935234186.png

1719935238623.png

Prime777

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
Prime
evet yüksek. kişiden kişiye değişir ama 2-3-4 ortalaması
Çok yüksekmiş o zaman hocam enfeksiyon falan yani grip nezle yok bağırsaklarda da emin değilim bence hayra alamet değil o değer
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanser olmasın da

bwNN

80+ Silver
Bağırsak ve karın şişliği, 1-2 yıldır ishal kabız ve az bir yemeye rağmen tok kalmaya göre şikayet ile giden biri hakkında ne açıklar o değer?
Bunlar var ve doktora gitmiyor musun? Gastroenteroloji bölmüne gitmeni tavsiye ederim.

1-2 yıl sürer mi hocam enfeksiyon? Ibs ve Çölyak veya daha kötüsü kolon kanseri olabilir mi? Değerler Çölyak'ı gösteriyor mu? Bir de bu bitmedi yarın ürolojiye de gideceğim bakalım o testleri de atarım ne değişmiş ama maalesef bugün ağrı kesici içtim, sonuçlar gereksiz değişebilir belki. Benim karnımın solunda şişlik var genel olarak, neredeyse tamamen şişlik orada. Dalak şişmesiyle alakalı bilgi var mı?

Bir de bugün gaita testinde kendi gözümle Gaita'da kırmızı yuvarlak bir şey olduğunu gördüm üstünde. Ama gaita kan testi negatif yazıyor, ne düşünüyorsunuz?
Çölyak için kan testleri var. Kanser için de ilk test olarak gaitada gizli kan testine bakarlar sonra diğerleri gelir diye biliyorum. Bağırsaktaki bir sorunun teşhisi için en iyi yol kolonoskopidir.

ama gizli kan negatif olduğu görünce haaa sorun yok demek değil tabii ki testin doğru olmama olasılığı var + negatif olmasına rağmen hastalığın olma olasılığıda var en iyisi kolonoskop gastroenteroloji uzmanından.

Son düzenleme:

Prime777

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
Prime
Bunlar var ve doktora gitmiyor musun? Gastroenteroloji bölmüne gitmeni tavsiye ederim.

Çölyak için kan testleri var. Kanser için de ilk test olarak gaitada gizli kan testine bakarlar sonra diğerleri gelir diye biliyorum. Bağırsaktaki bir sorunun teşhisi için en iyi yol kolonoskopidir.

ama gizli kan negatif olduğu görünce haaa sorun yok demek değil tabii ki testin doğru olmama olasılığı var + negatif olmasına rağmen hastalığın olma olasılığıda var en iyisi kolonoskop gastroenteroloji uzmanından.
Hocam doktora gitmiyor musun derken? Gittim çocuk hastalıklarına bu test oldu direkt gastro'ya gidilmiyor doktor sevk etmesi lazım

Çölyak için ayrı mı kan testleri var?

bwNN

80+ Silver
Hocam doktora gitmiyor musun derken? Gittim çocuk hastalıklarına bu test oldu direkt gastro'ya gidilmiyor doktor sevk etmesi lazım

Çölyak için ayrı mı kan testleri var?
Özellerde direk gidebilirsin herhalde ya da tıp fak. hastanelerinde ben dahiliye gitmeden gitmiştim çünkü. Evet çölyak için kan testleri var ama en iyi ve en temiz tanı için bence kolonoskopi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,774
Üyeler
147,779
Son üye
musog
Top Bottom