Neler Yeni

Çözüldü✓ *KARAR VERİLDİ*MUTLU SON* xDrive Firmasının Kalitesiz Ürün Satması/Almadan Okuyun

Sasua42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Batuhan
Valla ben Tüketici Mahkemesinde çalışıyorum, olası bir itiraz durumunda Hakem Heyeti dosyası istenir, duruşma günü açılır, tekrar bir bilirkişi incelemesi (mobilya konusunda uzman yada benzeri) talep edilir ve o inceleme sonucunda (yüksek ihtimalle) benzer bir sonuç çıkar diye tahmin ediyorum, kötü senaryoyu kafamızda kuracak olursak ola ki dava kabul edilip karar bozuldu, en fazla dava değeri(koltuk fiyatı) 'nin %12'si oranında vekalet ücreti + yargılama için harcanan giderler size yük olur, tüketici olduğunuz için harç ödemezsiniz.
Ek olarak itiraz süreleri dolduğunda iletişime geçin THH kararı doğrultusunda hareket edilmezse, kararı icraya koyacağınızı belirtin zaten %90 gerekeni yaparlar :)
Hocam saygılar. Bende Incehesaptan bir ekran kartı aldım. Gelen fiş kutuda hasar yok ama iç kutu yırtık, statik poşet yırtıktı. Iade ettim. Kutu yırtık geldi satılabilirliği bozulmuştur diye reddettiler ürünü bugün bana geri yolladılar. Ben kutuyu açarken kamera ile kayıt altındaydım ve fotoğraflarım da var. Thh ye başvurmayı düşünüyorum ne dersiniz?

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,591
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
Hakkımı arıyorum hocam para kolay kazanılmıyor + teknik desteğin üstten üstten konuşması beni ayar etti o yüzden işi inada bindirdim.

Konuyu bilerek her gün yükseltiyorum bu markayı alacaklar varsa almadan okusun diye benim başıma geldi başka bir arkadaşın başına gelsin istemem
bu konudan sonra x drive almam zaten düşüncem vardı yani ağırlığı olanda bir marka yani böyle yapmaz veya böyle urunler olmaz dedimiz bir marka
birçok kişide markalari böylelikle tanımış oluyor sizde umarım hakkınızı alırsınız

rynsz

80+ Bronze
Şifa gibi olmuştur

gven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Güven
Hocam saygılar. Bende Incehesaptan bir ekran kartı aldım. Gelen fiş kutuda hasar yok ama iç kutu yırtık, statik poşet yırtıktı. Iade ettim. Kutu yırtık geldi satılabilirliği bozulmuştur diye reddettiler ürünü bugün bana geri yolladılar. Ben kutuyu açarken kamera ile kayıt altındaydım ve fotoğraflarım da var. Thh ye başvurmayı düşünüyorum ne dersiniz?
Merhabalar hocam, Hakem Heyeti tüketici yararına karar veriyor genelde tabi çok absürt bir durum olmadığında kaldı ki sizin video fotoğraf gibi kanıtlarınız da mevcutmuş, e-devlet üzerinden başvurabilirsiniz, arkadaşa yazdığım gibi haklı çıkarsınız karşı taraf itiraz ederse mahkemeye taşınır olay olaki orda kaybederseniz
Hakem heyeti uyuşmazlık tutarının %12 si kadar vekalet ücretini ( karşı tarafın vekili olduğu varsayıyorum ) ve yargılama sırasında yapılan harcamaları ödersiniz, tüketici olduğunuz için harç ödemezsiniz
Yani deneyin denemeyin diye bir şey demem doğru olmaz :)

RoSe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Alper Baytekin
Aynı ürün bendede mevcut yaşadıgım en ufak sorunda hemen ilgilendiler değişiöim sağladılar montajını yapıp teslim ettiler bile, simdi her koltuk için özellikle kilo boy soruyolar sadece sizin kullandığınızı nerden bilsin firma, 10 ay kullanılmıs bir koltuk olarak bence.. suan koltuk firması arasında en ilgili türk firmalarından birisi..

Sasua42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Batuhan
Merhabalar hocam, Hakem Heyeti tüketici yararına karar veriyor genelde tabi çok absürt bir durum olmadığında kaldı ki sizin video fotoğraf gibi kanıtlarınız da mevcutmuş, e-devlet üzerinden başvurabilirsiniz, arkadaşa yazdığım gibi haklı çıkarsınız karşı taraf itiraz ederse mahkemeye taşınır olay olaki orda kaybederseniz
Hakem heyeti uyuşmazlık tutarının %12 si kadar vekalet ücretini ( karşı tarafın vekili olduğu varsayıyorum ) ve yargılama sırasında yapılan harcamaları ödersiniz, tüketici olduğunuz için harç ödemezsiniz
Hocam avukat arkadaşım ile görüştüm. Online alışverişte ilk 14 iade kuralına uymaları gerektiğini söyledi. Ayıplı mal satışı olduğu için.

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can
Firma ile görüştüm karara itiraz edeceklermiş

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can
Avukatlarımız ile karara itiraz edeceğiz dediler :) beni korkutmaya çalışıyorlar etsinler gerekirse bende bir avukat tutarım

Sasua42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Batuhan
Avukatlarımız ile karara itiraz edeceğiz dediler :) beni korkutmaya çalışıyorlar etsinler gerekirse bende bir avukat tutarım
Mahkeme de bilirkişi atayacak. O da tüketici hakem heyetinin bilirkişisiyle aynı şeyi söyler diye düşünüyorum. Sizi korkutmaya çalışıyorlar kanmayın.

Spinklesd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Uğur Can
Mahkeme de bilirkişi atayacak. O da tüketici hakem heyetinin bilirkişisiyle aynı şeyi söyler diye düşünüyorum. Sizi korkutmaya çalışıyorlar kanmayın.
Sağolun hocam teşekkür ederim :)

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,634
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Bu arada ben de arkadaşım da xdrive ın alpha fab v1 inden aldık. Önce benim koltuğum sonra da onun koltuğu kırıldı. İçi sunta ve hiç de güzel değil. Parası da o ürüne göre çok.

Alakasız ama bunu da eklemek istedim

xXAYIXx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
erdem güven
çocuk koyulmuş asmdalksjda

Top Bottom