Neler Yeni

Kasaya dokununca elektrik çarpıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Hasan hğseyşn
yaklaşık 2 yıldır bende de aynı elektrik çarpıyor, sistem de ben de sağlamız arada elleyip kendime geliyorum.

Lorx61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Kadir

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
Arda doğan
Akım korumalı priz alsam nasıl olur
Fark etmez bak elektronik cihazlarda asenkron motorlarda yani elektrik.ile çalışan her cihazda gövde topraklaması olur bilek gibi ince deri ve damarlara sahip biryerden bu ufak akım.her türlü çarpar buna önlem alamazsın hiç yoktan elektrik.ile çalışan her şey ufak bi manyetik alan oluşturur bu bile metal ile temas anında çarpar

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Hasan hğseyşn
Akım korumalı priz alsam nasıl olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

İshsidhsishis güldürdün be kanka :))
akım korumalı priz ile alakası olduğunu düşünmüyorum, bi ara psu kabla düzenlemesi yap düzelebilir. :)

Lorx61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Kadir
Fark etmez bak elektronik cihazlarda asenkron motorlarda yani elektrik.ile çalışan her cihazda gövde topraklaması olur bilek gibi ince deri ve damarlara sahip biryerden bu ufak akım.her türlü çarpar buna önlem alamazsın hiç yoktan elektrik.ile çalışan her şey ufak bi manyetik alan oluşturur bu bile metal ile temas anında çarpar
Anladım reis çok saol peki bana ne onerirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

akım korumalı priz ile alakası olduğunu düşünmüyorum, bi ara psu kabla düzenlemesi yap düzelebilir. :)
Sağol reis

Lorx61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Kadir
Sistem eski mi?
Evet 775 pin anakart ve sadece işlemci var Xeon E5410 ve bide HDD 4gb ram ama elimde şuan A320M anakart var ve ryzen 3 2200G takcam sorun çıkartir mı ki parçaları sorunsuz besler aslında ama

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Yusuf Kaplan
Başlıktan dediğim gibi nedense böyle oluyor oturduğum bina eski 30-40 yılı rahat vardır kasa dokundum bir anda küçük bir elektrik çarptı tek korktuğum şey sisteme bir şey olur mu
bu bende de olmustu kasaya usb cogaltıcı takmıstım onu cıkarınca duzeldı. kotu maldı ucuz dıye almıstım ondan olabılır. veya statık elektrık. benım bına da eskı ama topraklama var yanı. yıne de akım korumalı prız aldım. tavsıye ederım

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,745
İsim
göksel yurtcan
Başlıktan dediğim gibi nedense böyle oluyor oturduğum bina eski 30-40 yılı rahat vardır kasa dokundum bir anda küçük bir elektrik çarptı tek korktuğum şey sisteme bir şey olur mu
topraklamada sıkıntı vardır hocam eletrik tesisatını kontrol edin

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
Arda doğan
Evet 775 pin anakart ve sadece işlemci var Xeon E5410 ve bide HDD 4gb ram ama elimde şuan A320M anakart var ve ryzen 3 2200G takcam sorun çıkartir mı ki parçaları sorunsuz besler aslında ama
O psu bu yeni sistemi besleyemez ve güvenlide olmaz psu eski durduk yere hiçbirşey yokken sistemi dahi yakabilir tavsiyem paran çıkışırsa bunu alman olur https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-msi-psu-mag-a650bn-650w-fiyati,1503628831.html

Paran pek.çıkışmazsa 550w.olanınıda alabilirsin msı psu'larında tam koruma+5-10 Sene Garanti Sağlıyor Ama Tavsiyem Paran Çıkışırsa 650W Olanı Alman daha iyi olur o işlemciye birde gtx1060 takarsın miss

Top Bottom