Neler Yeni

Korsan Oyun Oynamak Hırsızlık mıdır?

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Hem evet hem hayır. Oyuna hiç para vermeden oynamak hırsızlıktır. Ama dünyanın parasını verince de başkaları da senden hırsızlık yapmış oluyor. Çok tuhaf.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
çalıyorsamda çokta umrumda işin sonucunda bedavaya oynuyorsam gerisi beni ilgilendirmez sadece bir bilgisayar yazılımına bir dünya para veremem 300 TL bir oyuna verirsem oyunu oynarken zevk almayı bırak verdiğim parayı düşünürüm.
umurunda olmaması da beni ilgilendirmez. suç da günah da bireysel. ama yaptığın hırsızlık sonuçta

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,292
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler
Bioshock, Mark of the Ninja
Yine gelmiş araba/çikolata/ekmek/gres yağı/peluş ayı alamıyorsan çalacak mısıncılar...

2 saat denemek için yeterli bir süre değil günümüz oyunları için. Korsanından birkaç bölüm veya tamamını oynayıp sevdiysen parasını verip hakkını ödemek en iyisi. Sevmem büyük ihtimalle diye korsan kurduğum Bioshock'lar o kadar hoşuma gitti ki kitabının ve oyunun orijinalini aldım. Tahtadan logosunu oymayı bile düşünüyorum. Far Cry 3 ben korsan kurduktan 2 gün sonra ücretsiz verildi, aksi takdirde tek kuruş vermezdim.

erny

80+ Bronze
Demosu olmayan oyunlara bir kaç saat bakmak içinse hayır ama oyunu bitirecek kadarsa evet.

Hepra

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Oyunu denemek amacıyla indiriyorsa hayır, oyunu tamamen bitirmek ve oynamak için indiriyorsa hırsızlıktır. Kimse değildir falan demesin, hırsızlık olduğunu herkes biliyor.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
umurunda olmaması da beni ilgilendirmez. suç da günah da bireysel. ama yaptığın hırsızlık sonuçta
ilgilendirmiyorsa boş yapma o zaman hırsızlık dediğin şey görecelidir ne günahından bahsediyorsun :D korsan oyun indirmek suçta değil ve kime göre neye göre hırsızlık bankalar ve firmalar insanları sömürüyorlar yapmadıkları kirli iş yok onlar hırsız olmuyorlar onların yaptığı şeyler gayet yasal ama sıradan bir insan örnek konu üzerinden gidiyim crack oyun indirince hırsızmı oluyor ne garip bir mantık adamına göre muamele bu oluyor galiba.

erny

80+ Bronze
ilgilendirmiyorsa boş yapma o zaman hırsızlık dediğin şey görecelidir ne günahından bahsediyorsun :D korsan oyun indirmek suçta değil ve kime göre neye göre hırsızlık bankalar ve firmalar insanları sömürüyorlar yapmadıkları kirli iş yok onlar hırsız olmuyorlar onların yaptığı şeyler gayet yasal ama sıradan bir insan örnek konu üzerinden gidiyim crack oyun indirince hırsızmı oluyor ne garip bir mantık adamına göre muamele bu oluyor galiba.
Milletin yıllarca uğraştığı, milyonlarca para harcadığı oyunu parayla satmaları haklarıdır. Senin o oyunu bedavaya oynaman da hırsızlıktır.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Demo amaçlı indirilecekse hırsızlık değildir. Hatta bazı korsan sürümlerde çok ilginç bir yazı var paylaşmak istiyorum. İlla ki karşılaşmıssınızdır oyun kurarken.

ChmFIrG.jpg

Kabaca diyor ki; Geliştiricilere destek olun. Oyunu beğendiyseniz satın alın. Yani korsancılar bile bu crackli oyunları demo için kullanın beğenirseniz satın alın demeye getiriyor.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Demo amaçlı indirilecekse hırsızlık değildir. Hatta bazı korsan sürümlerde çok ilginç bir yazı var paylaşmak istiyorum. İlla ki karşılaşmıssınızdır oyun kurarken.

Alıntıyı görüntüle

Kabaca diyor ki; Geliştiricilere destek olun. Oyunu beğendiyseniz satın alın. Yani korsancılar bile bu crackli oyunları demo için kullanın beğenirseniz satın alın demeye getiriyor.
daha önce hiç karşılaşmadım

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Milletin yıllarca uğraştığı, milyonlarca para harcadığı oyunu parayla satmaları haklarıdır. Senin o oyunu bedavaya oynaman da hırsızlıktır.
parayla satabilir ama eğer bedavaya sorunsuz bir şekilde erişiyorsam indiririm senin için hırsızlık olabilir ama benim için değil buda bireysel bir durumdur.

erny

80+ Bronze
parayla satabilir ama eğer bedavaya sorunsuz bir şekilde erişiyorsam indiririm senin için hırsızlık olabilir ama benim için değil buda bireysel bir durumdur.
Senin fikrine göre bakkalda ki ürün orda duruyor ve onu alıp gittiğim zaman ücretsiz şekilde benim oluyor ve ben buna hırsızlık demiyorum. Bireysel bir durum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,304
Üyeler
158,078
Son üye
geblo60
Top Bottom