Neler Yeni

Korsan Oyun Oynamak Hırsızlık mıdır?

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Senin fikrine göre bakkalda ki ürün orda duruyor ve onu alıp gittiğim zaman ücretsiz şekilde benim oluyor ve ben buna hırsızlık demiyorum. Bireysel bir durum.
Yine gelmiş araba/çikolata/ekmek/gres yağı/peluş ayı alamıyorsan çalacak mısıncılar..."kısa bir alıntı"
konuyla ne ilgisi var vericek cevabınız yok aynı şeyi copy-paste atıp duruyorsunuz, ben internetten başka bir şahşın sanal olarak sunduğu bir linkten bir yazılımın kopyasını indiriyorum ve altını çiziyorum Bu Yasal Olarak Suç Değil herhangi bir devletin yasasında böyle bir madde görmedim varsa söyle! sadece etik değil buda kişiye kalmış bir durum.

Erikli Damacanası

80+ Bronze
Yine gelmiş araba/çikolata/ekmek/gres yağı/peluş ayı alamıyorsan çalacak mısıncılar..."kısa bir alıntı"
konuyla ne ilgisi var vericek cevabınız yok aynı şeyi copy-paste atıp duruyorsunuz, ben internetten başka bir şahşın sanal olarak sunduğu bir linkten bir yazılımın kopyasını indiriyorum ve altını çiziyorum Bu Yasal Olarak Suç Değil herhangi bir devletin yasasında böyle bir madde görmedim varsa söyle! sadece etik değil buda kişiye kalmış bir durum.
yasal olarak suç ama ilgilenen yok ve bu emek hırsızlığı

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
yasal olarak suç ama ilgilenen yok ve bu emek hırsızlığı
herhangi bir atabileceğiniz bir şey varmı örn bir devletin ana yasasındaki bir madde ve ne yapabilirim emek hırsızlığıysa 5-6 saat süren bir oyuna 250TL mi veriyim yada 300-500TL bir oyuna çok fazla aylık 10-20 bin tl kazanmıyorum ki oyunlara para saçıyım.

erny

80+ Bronze

Kanun adamı görüşüne bakabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

herhangi bir atabileceğiniz bir şey varmı örn bir devletin ana yasasındaki bir madde ve ne yapabilirim emek hırsızlığıysa 5-6 saat süren bir oyuna 250TL mi veriyim yada 300-500TL bir oyuna çok fazla aylık 10-20 bin TL kazanmıyorum ki oyunlara para saçıyım.
Biz sana yapma sakın demiyoruz hırsızlık olduğunu anlatıyoruz.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
ilgilendirmiyorsa boş yapma o zaman hırsızlık dediğin şey görecelidir ne günahından bahsediyorsun :D korsan oyun indirmek suçta değil ve kime göre neye göre hırsızlık bankalar ve firmalar insanları sömürüyorlar yapmadıkları kirli iş yok onlar hırsız olmuyorlar onların yaptığı şeyler gayet yasal ama sıradan bir insan örnek konu üzerinden gidiyim crack oyun indirince hırsızmı oluyor ne garip bir mantık adamına göre muamele bu oluyor galiba.
yok adamına göre değil yasaya göre oluyor. bankalar sizi sömürmüyor kullanmak zorunda değilsiniz. maaşınızı alır ve uğraşmazsınız. korsan oyun indirmek yasalara aykırı ve suçtur.("suçta" olarak yazılmaz "suç da" olarak yazılır. :D ). evet bir insan crack oyun indirince hırsızlık oluyor ama hayır adamına göre muamele değil banka sahibi indirirse o da hırsızlık yapmış olur. yaşınızı bilmiyorum belki benden küçüksünüzdür belki de büyük ama önce ağzınızı toplamanızı sonra da toplum ve yasaların işleyişini anlamanızı tavsiye ederim.

herhangi bir atabileceğiniz bir şey varmı örn bir devletin ana yasasındaki bir madde ve ne yapabilirim emek hırsızlığıysa 5-6 saat süren bir oyuna 250TL mi veriyim yada 300-500TL bir oyuna çok fazla aylık 10-20 bin TL kazanmıyorum ki oyunlara para saçıyım.
kazandığın para yapımcı şirketi bağlamıyor ki. fiziksel ürüne de emek harcanıyor fiziksel olmayan ürüne de. siz bu olayı anlayamıyorsunuz. emek çalıyorsunuz.

senin için hırsızlık olabilir ama benim için değil
böyle bir durum da söz konusu değil. yasalar herkes içindir. seni beni yok yani.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
böyle bir durum da söz konusu değil. yasalar herkes içindir. seni beni yok yani.
tabii ki kesinlikle öyledir dünyada herkes için işlediğine inanmamı bekleme.

kazandığın para yapımcı şirketi bağlamıyor ki. fiziksel ürüne de emek harcanıyor fiziksel olmayan ürüne de. siz bu olayı anlayamıyorsunuz. emek çalıyorsunuz.
Benide onların harcamış olduğu emek bağlamıyor oyunu yapan kişiler yapımında çalışanlardan bahsediyorum onlar emeğinin karşılığını alıyor firmaya gelirsek o benim umrumda değil.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
tabii ki kesinlikle öyledir dünyada herkes için işlediğine inanmamı bekleme.

Benide onların harcamış olduğu emek bağlamıyor oyunu yapan kişiler yapımında çalışanlardan bahsediyorum onlar emeğinin karşılığını alıyor firmaya gelirsek o benim umrumda değil.
sen kendini fight clubta falan sanıyorsun galiba. seninle tartışmak bile kayıp. akıl ve fikir diliyorum sana. etme sohbet cahil ile, küstürürsün...

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
yok adamına göre değil yasaya göre oluyor. bankalar sizi sömürmüyor kullanmak zorunda değilsiniz. maaşınızı alır ve uğraşmazsınız. korsan oyun indirmek yasalara aykırı ve suçtur.("suçta" olarak yazılmaz "suç da" olarak yazılır. :D ). evet bir insan crack oyun indirince hırsızlık oluyor ama hayır adamına göre muamele değil banka sahibi indirirse o da hırsızlık yapmış olur. yaşınızı bilmiyorum belki benden küçüksünüzdür belki de büyük ama önce ağzınızı toplamanızı sonra da toplum ve yasaların işleyişini anlamanızı tavsiye ederim.
benim dediğimi anlıyamamıssın para çekmekten bahsetmiyordum çok basite indirgemişsin sana nasıl çaldıklarını burda anlatmıyacağım tabikide.
yazdıklarımı düzeltmek ve dalga geçmek sana düşmez bu çocukça bir davranış.
neyin nasıl işlediğinide az çok biliyorum.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
benim dediğimi anlıyamamıssın para çekmekten bahsetmiyordum çok basite indirgemişsin sana nasıl çaldıklarını burda anlatmıyacağım tabikide.
yazdıklarımı düzeltmek ve dalga geçmek sana düşmez bu çocukça bir davranış.
neyin nasıl işlediğinide az çok biliyorum.
bak saygı çerçevesinden çıkmamak için çalışıyorum ama burada "boş yapma" minvalinden hadsiz cümleler kullanan sensin. neymiş abi bu büyük oyun söyle biz de bilelim. neyin sömürüsü abi faizi mi diyorsun. biz buna modern dünya diyoruz sen evini kiraya verirsen ben de paramı kiraya veririm. ya da hangi örnek söyle bilelim ya. bırakın artık şu "ben biliyorum da söyleyemem" ayaklarını. kendi içinizdeki şu küçük "büyük şirketlerden intikam alıyorum" oyununu bırakın artık. ya da elindeki interneti bırak.

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ya bu konu neden bu kadar uzatılıyor anlamıyorum, bırakın kim ne b** yerse yesin size bir zararı olmayacak sonuçta

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Ya bu konu neden bu kadar uzatılıyor anlamıyorum, bırakın kim ne b** yerse yesin size bir zararı olmayacak sonuçta
kimseye korsan indirme demiyorum zaten. sadece yanlış olduğunu kabul edin diyorum. zaten konu başlığı da "hırsızlık mı?" şeklinde. ha ama evet bence de konu hit kasmak için açılmış.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,297
Üyeler
158,076
Son üye
ali565
Top Bottom