Neler Yeni

Laptopta FPS düşüşü

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
460
İsim
Görkem çetinkaya
İ7 14700hx ve rtx 4060 özelliklerine sahip laptobum var ve cs, valorant gibi oyunlarda beklediğimden daha düşük fps alıyorum
Csde max 220 (düşük ayarlar)
Valorant 300-400 (düşük ayarlar)
Sizce normalmi normal değilse normali nedir?
Hp omen degil kesin victus bu throttle yiyordur kesin arkadas

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,895
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Cs 2 hem ekran kartı bakımından hem de işlemci bakımından zorlayan bir oyun oldu artık. Cs go ekran kartıyla neredeyse alakası olmayan bir oyundu. Ama eklenen yeni smoke, bomba, molotof mekaniği ani fps düşmelerine sebep oluyor sende renderlanmasa bile. Cs 2'de sorun yaşayan çok fazla kişi var. Benim işlemci zaten 10. Nesil ama yine de bir fps oyununa göre düşük fps alıyorum. Bu arkadaşın değerleri neredeyse benim değerlerimin 2 katı. Cs'nin grafik ayarlarıyla oynarsa bir tık daha düzelme ihtimali var ama her yönüyle bozuk bir oyun çok dert etmemek gerek.
Maalesef ki durum bundan ibaret CS:GO'nun gerek sistem gereksinimleri gerekte optimizasyon olayı oldukça iyidi.
CS2 çıkalı neredeyse 1 sene olucak ve hala bu sorunlarla uğraşıyoruz. 1 senede insan hiçbirşey mi düzeltemez arkadaş. Sorarlar Valve'ye hiç kimse bu oyunu güncellemiyor mu diye ne yeni bir operasyon geldi ne adam akıllı optimizasyonu var ne düzgün çalışan rank sistemi var üstüne üstlük sunucularda hala 64 tick. Valve bırakamadı şu 64 tick sevdasını sub-tick olsa ne yazar 64 tick olduktan sonra, giriyorsun faceit'e 128 tick sunucular kaymak gibi akıyor.

Top Bottom