Neler Yeni

LENOVO LOQ vs ACER NİTRO 5?

eyvahs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barış
Arkadaşlar amazon indirimlerinden

Lenovo LOQ 15IRH8 satın aldım ancak ekran rezalet durumda 144hz gibi değil​

Aynı indirimlerde Acer marka bi laptop vardı

Acer Nitro 5 AN515-58-50FK bu model sizce iade edip tekrar indirim bekleyip acer mi alayım yoksa lenovoyu değişime mi göndereyim.​

Evde 144hz 165hz 240 hz laptopum var bu lenovo resmen 60hz gibi :D gecikme değerinden midir nedir cs oynamak imkansız GTAda sorun yok ve ayrıca lenovo ısınmıyor full ayarda 70 derece GTA bilginize ancak ekran rezalet durumda lütfen birisi napacağım konusunda yardım etsin konu açıyorum 1 kişi falan yazıyor bilir kişi yok mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca acer ısınıyor diyorlar limit koyarak ısınmayı çözemez miyiz herkes nerde yardım edin napacaz yav:/:/::/:/

Son düzenleme:

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Arkadaşlar amazon indirimlerinden

Lenovo LOQ 15IRH8 satın aldım ancak ekran rezalet durumda 144hz gibi değil​

Aynı indirimlerde Acer marka bi laptop vardı

Acer Nitro 5 AN515-58-50FK bu model sizce iade edip tekrar indirim bekleyip acer mi alayım yoksa lenovoyu değişime mi göndereyim.​

Evde 144hz 165hz 240 hz laptopum var bu lenovo resmen 60hz gibi :D gecikme değerinden midir nedir cs oynamak imkansız GTAda sorun yok ve ayrıca lenovo ısınmıyor full ayarda 70 derece GTA bilginize ancak ekran rezalet durumda lütfen birisi napacağım konusunda yardım etsin konu açıyorum 1 kişi falan yazıyor bilir kişi yok mu

Ayrıca acer ısınıyor diyorlar limit koyarak ısınmayı çözemez miyiz herkes nerde yardım edin napacaz yav:/:/::/:/
Hocam o aldığınız laptobun ekranı kötü bir ekran diye biliyorum.Acer 5lerde ısınma sorunu var dediğiniz gibi limit koyarak sıcaklığı azaltabilirsiniz.

15IRH8 serisini bilmiyorum da 15IAX9 serisi %100sRgb 144 hz ekranla geliyor.
%45 NTSC olmasi lazım hocam

eyvahs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barış
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam o aldığınız laptobun ekranı kötü bir ekran diye biliyorum.Acer 5lerde ısınma sorunu var dediğiniz gibi limit koyarak sıcaklığı azaltabilirsiniz.

%45 NTSC olmasi lazım hocam
15IRH8 serisini bilmiyorum da 15IAX9 serisi %100sRgb 144 hz ekranla geliyor.

Beyler napayım o zaman tavsiyeniz nedir hiç değişim mevzusuna girmeyeyim mi ?

Acer indirime tekrar girerse limit koyarak ısınmayı çözebileceğimi düşünüyorum

yada 25kya 4050li laptop öneriniz var mıdır?

25k üstünede çıkarım ancak 25k üstüne çıkınca 4050 kullanmayı istemem sanırım 30a kadar 4050 kartlar var.

sadece akıcı bi görüntü istemiştim ya lenovo bu kadar güzel bilgisayar yapıp bu kadar rezil bi ekran koyamazsın CS2 resmen görüntü ekmek gibi

eyvahs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barış
İlk bir sorunu tespit et sonra iade edeceksen et. Laptobun görüntü ayarlarına bak belki 60hz de kalmıştır laptop.
Laptop 60hz ise iade et. Sonra gel senle konuşalım burda ne alacağınla ilgili.
Hocam ayarlardan 60hzde bırakacak kadar acemi değilim her türlü ayar güncellemeyi yaptım 144hzde sonuç kötü.

Acer nitro 5i test ettim 144hzlik baya kaymak gibi akıyor.

Şuan format attım ekran kartı sürümünü düşürdüm falan bide öyle deneyeceğim cihazın ısı değerleri güzel ancak görüntü leş yani konuşabiliriz mantıklı tavsiyelerinizi

Claw's

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
bitmiyobxe
Hocam ayarlardan 60hzde bırakacak kadar acemi değilim her türlü ayar güncellemeyi yaptım 144hzde sonuç kötü.

Acer nitro 5i test ettim 144hzlik baya kaymak gibi akıyor.

Şuan format attım ekran kartı sürümünü düşürdüm falan bide öyle deneyeceğim cihazın ısı değerleri güzel ancak görüntü leş yani konuşabiliriz mantıklı tavsiyelerinizi
Laptopda bir sorun olabilir, en iyisi sen onu iade et.

Bahsettiğin Acer alınmaz.
Onu alacağına işlemci, ekran ve malzeme kalitesi olarak daha iyi şu modeli alıp 8gb ram ekle.
144 hz %10sRgb ekran var.

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Beyler napayım o zaman tavsiyeniz nedir hiç değişim mevzusuna girmeyeyim mi ?

Acer indirime tekrar girerse limit koyarak ısınmayı çözebileceğimi düşünüyorum

yada 25kya 4050li laptop öneriniz var mıdır?

25k üstünede çıkarım ancak 25k üstüne çıkınca 4050 kullanmayı istemem sanırım 30a kadar 4050 kartlar var.

sadece akıcı bi görüntü istemiştim ya lenovo bu kadar güzel bilgisayar yapıp bu kadar rezil bi ekran koyamazsın CS2 resmen görüntü ekmek gibi
Hocam o modelde ekran bilgileri %45 NTSC diye biliyorum ondan size öyle geliyor olabilir.Arkadasin attığı 28kya olan Asus güzel %100srgb 25ms olması lazım ekranı tek sorunu ısınıyor onuda limit koyarak halledersiniz.Bu işlemleri yaptıktan sonra cillop gibi laptop olur bence yinede karar sizin.

eyvahs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barış
Hocam o modelde ekran bilgileri %45 NTSC diye biliyorum ondan size öyle geliyor olabilir.Arkadasin attığı 28kya olan Asus güzel %100srgb 25ms olması lazım ekranı tek sorunu ısınıyor onuda limit koyarak halledersiniz.Bu işlemleri yaptıktan sonra cillop gibi laptop olur bence yinede karar sizin.
hocam açıkçası 29kya çıkıp ram ekleyeceğime biraz daha ekler 4060 alırım.

Ben acer ve lenovoda renk açısından çok sorun yaşamadım bana yeterli gibi geldi

sadece 25 kkya 4050li laptop arıyordum eğer 30 lara çıkacaksam ekleme yapıp 4060 tercih ederim.

Bu arada format attım vsync açtım sorun düzeldi ama yinede ghosting miktarı yüksek bi model lenovo sanırım

Aceri neden önermediniz videosunu izledim biri çekmiş video 4050li acer çok güzel akıyordu görüntü

acerin ekranı lenovodan kötü müdür ki

Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Mahir Cengiz
hocam açıkçası 29kya çıkıp ram ekleyeceğime biraz daha ekler 4060 alırım.

Ben acer ve lenovoda renk açısından çok sorun yaşamadım bana yeterli gibi geldi

sadece 25 kkya 4050li laptop arıyordum eğer 30 lara çıkacaksam ekleme yapıp 4060 tercih ederim.

Bu arada format attım vsync açtım sorun düzeldi ama yinede ghosting miktarı yüksek bi model lenovo sanırım

Aceri neden önermediniz videosunu izledim biri çekmiş video 4050li acer çok güzel akıyordu görüntü

acerin ekranı lenovodan kötü müdür ki
Acerinde model model ekranları değişiyor. Arkadaşımın acerinde 144hz 25mslik ekran varken benim nitro 5 imde 165hz 3ms lik ekran var yağ gibi akıyor. Lenovo loq 15IRH8 serisinde ekran iyi değil %45 ntsc 25ms lik ekrana sahip 15IAX9 modellerinde ekranı düzelttiler. Ama yanlış bilmiyorsam senin laptopun ekranı gsync destekli diye biliyorum nvidia denetim masasına bir bak istersen belki ben yanlış hatırlıyorumdur

eyvahs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barış
Acerinde model model ekranları değişiyor. Arkadaşımın acerinde 144hz 25mslik ekran varken benim nitro 5 imde 165hz 3ms lik ekran var yağ gibi akıyor. Lenovo loq 15IRH8 serisinde ekran iyi değil %45 ntsc 25ms lik ekrana sahip 15IAX9 modellerinde ekranı düzelttiler. Ama yanlış bilmiyorsam senin laptopun ekranı gsync destekli diye biliyorum nvidia denetim masasına bir bak istersen belki ben yanlış hatırlıyorumdur

Acer Nitro 5 AN515-58-50FK​

Şu modelle değiştirmeyi düşünüyorum umarım pişman olmam.

Lenovo şuan sahip olduğum pcde gsync destekli ancak oyunlarda VSYNC açmazsam işe yaramıyor :D çok ilginç

Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Mahir Cengiz

Acer Nitro 5 AN515-58-50FK​

Şu modelle değiştirmeyi düşünüyorum umarım pişman olmam.

Lenovo şuan sahip olduğum pcde gsync destekli ancak oyunlarda VSYNC açmazsam işe yaramıyor :D çok ilginç
O aceri alma onun ekranı da iyi değil farkını hissetmezsin. 2k fazla 4060lı https://amzn.eu/d/0o82eOT bunu al ekranıda daha iyi sıkıntı yaşamazsın

eyvahs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barış
O aceri alma onun ekranı da iyi değil farkını hissetmezsin. 2k fazla 4060lı https://amzn.eu/d/0o82eOT bunu al ekranıda daha iyi sıkıntı yaşamazsın
Anladım 4060 laptop için bana fazla gelir neden derseniz evde oyun için kurduğum zaten iyi bi masaüstü sistemim var 240 hz monitörlü

Laptopu basit işler ve basit oyunlar için alıyorum ne bileyim yatakta gta 5te araba sürmek için falan.

O yüzden 4050 tercih ediyorum.

Acer daha kötüyse değiştirmeyeceğim

ancak
şu videoda acer akıyor resmen

Top Bottom