Neler Yeni

Öneri Lenovo Msı Asus Rog Laptop Hangisi Alınmalı

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Vallahi hocam, senle aynı şeyi hissediyorum. Tam bir laptopu beğeniyorum illaki bir şeyi çıkıyor, şu ana kadar hiçbir sorunu çıkmayan ve beğendiğim bir laptop var onun da fiyatı azıcık pahalı, 125K :D
Teknoloji işi şans işi hocam. 40k ya aldım 2 laptop da bozuk çıktı 2 ay çöp oldu zamlar geldi. O zaman alsam şuan 65 olan asus rog belki 55 falandı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçenlerde mediamarkt de bu ürün 56k ya satılıyordu bu ilan sahibi toptan almış kendisi satıyor şu an mediamarkt değeri 68k eğer garanti süreci mediamarkt de devam edecekse ki öyledir yüksek ihtimal bana kalırsa düşünülebilir ürün 16 inch 4060 ama premium bir cihaz yani uzun süreli kullanım için kaliteli batarya süresi vs legionlar özellikle de amd işlemcili olunca tam performans ve kalite laptopları bu da düşünülebilir
Özellikle büyük ekran veya kalite için bütçeyi arttırıyorum 16 inç alcaksam gidip başka markalar daha ucuza da bulunur 4060 olup.

Emsal

80+ Silver
Teknoloji işi şans işi hocam. 40k ya aldım 2 laptop da bozuk çıktı 2 ay çöp oldu zamlar geldi. O zaman alsam şuan 65 olan asus rog belki 55 falandı.

Özellikle büyük ekran veya kalite için bütçeyi arttırıyorum 16 inç alcaksam gidip başka markalar daha ucuza da bulunur 4060 olup.
Daha kaliteli bulamazsınız:) ama daha ucuz bulursunuz tuf 4070 mesela 15.6 o da güzel
Geri kalan victus nitro 16 hatta omen legion kalitesinde değiller hocam

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
508
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji

Hangi laptopları aldın ve neleri bozuktu? İade mi ettin?

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Daha kaliteli bulamazsınız:) ama daha ucuz bulursunuz tuf 4070 mesela 15.6 o da güzel
Geri kalan victus nitro 16 hatta omen legion kalitesinde değiller hocam
İyice kıllandım bu işte zaten. Gamers Arena ile ilgili şikayetlerde var her firmayla ilgili de varda ne yapçam bilmiyorum. Sırf satıcı farklı ürün aynı diyede 8000TL fark az değil hocam

Hangi laptopları aldın ve neleri bozuktu? İade mi ettin?
Acer nitro 16 ekranda dalgalanmalar oluyordu değiştirdiler 2. Gelen de aynı bozuk çıktı bugün onun iade süreciyle uğraşıyorum bi yandan yenisini almak için araştırma yapıyorum

Emsal

80+ Silver
Laptop + monitör nasıl olur ilk attığınız loq lar artı birde monitör çok daha uygun fiyatlı olur

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Laptop + monitör nasıl olur ilk attığınız loq lar artı birde monitör çok daha uygun fiyatlı olur
Yok hocam ben sadece laptop istiyorum masaüstü vardı kaldırıyorum. Sattım kasayı 1 tane monitörü 2. Monitörde alıcı bekliyor masa falan da alıcı bekliyorum

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
508
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
İyice kıllandım bu işte zaten. Gamers Arena ile ilgili şikayetlerde var her firmayla ilgili de varda ne yapçam bilmiyorum. Sırf satıcı farklı ürün aynı diyede 8000TL fark az değil hocam

Acer nitro 16 ekranda dalgalanmalar oluyordu değiştirdiler 2. Gelen de aynı bozuk çıktı bugün onun iade süreciyle uğraşıyorum bi yandan yenisini almak için araştırma yapıyorum
Kolay gelsin hocam

enessss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
enes dursun
Oyun oynamıyor ve özel bir sebepten dolayı microsoft bir cihaz almayacak isen macbook öneriririm ama eğer microsoft almanız gerekiyorsa marka olarak birinci önerim lenovo olur. Hem laptopları kaliteli ve güzeldir sizi üzmez hem de herhangi bir sıkıntı çıkması durumunda müşteri memnuniyeti çok yüksek bir firma. Oda arkadaşım daha 2 ay önce aldı ekranda ki ölü pikselden dolayı özür anlamında bir üst modelini geri yolladılar.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Oyun oynamıyor ve özel bir sebepten dolayı microsoft bir cihaz almayacak isen macbook öneriririm ama eğer microsoft almanız gerekiyorsa marka olarak birinci önerim lenovo olur. Hem laptopları kaliteli ve güzeldir sizi üzmez hem de herhangi bir sıkıntı çıkması durumunda müşteri memnuniyeti çok yüksek bir firma. Oda arkadaşım daha 2 ay önce aldı ekranda ki ölü pikselden dolayı özür anlamında bir üst modelini geri yolladılar.
Oyun oynarım büyük ihtimal o yüzden kaliteli oyun oynarkende sıkıntı çıkarmayacak düzeyde yıllarca götürecek bir şey arıyorum

enessss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
enes dursun
Oyun oynarım büyük ihtimal o yüzden kaliteli oyun oynarkende sıkıntı çıkarmayacak düzeyde yıllarca götürecek bir şey arıyorum
lenovo dan şaşma derim ama o fiyata 4060 alma bence lenovo legion ve ideapad gaming serisine bir bak. Adaptörün kaç watt olduğuna da bak 200watt altında ise alma. 4070e çıkılabilir.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,232
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
@HmzaY hocam kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam bu modeli olmasa da rog modelleri o yardımcı olur belki görürse
@HmzaY ROG Strix'te mühendislik hatası var demişti ama tam nerede var bilmiyorum.
Bende bunun üstü var, İ9 ve 4070 li olan Nebula Ekran G18

cihazın mühendislik hatası şu %90 üründe bu sorun var yeni nesilde. Cihazın güç yönetimi hiç iyi değil. Açılır kapanır MSI gibi Power limit konmamış cihaza bataryası oyun oynarken azalıyor bir süre sonra pil ömrü mahfoluyor kullanılmaz hale gelirse pil cihaz performansının %30 unu kaybedeceksiniz. Pil maliyetleri 8000₺ serviste. yeni nesil Asus cihazlara yan sanayi pil de takılmıyor artık. dert.

ben kendi cihazım için önlemler aldım fakat yani sürekli elle ayar yapmak yoruyor.

tavisyem de bu olur 4070 ve R9 o kadar iyi bir ikili değil o fiyata. Aradaki farka aynı kasayı toplarsın zaten.

bunu sakın almayın aman aman. Bunun durumu ROG dan vahim.

Bu model alınabilir sadece 16 gb ram ister, ısınma sorunu da olmaz büyük ihtimalle bu nesil işlemciler gerçekten ısınmıyor çünkü.
son nesil işlemciler hayvan gibi watt çektiği için cayır cayır yanıyor.
bu da baya iyi

7ms çok yüksek değil mi
değil
ekran kartı kaç w onu da göremedim
4060 4070 4080 hepsi 100W ne yazarlarsa yazsınlar 1V limitli geliyorlar.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
508
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji

cihazın mühendislik hatası şu %90 üründe bu sorun var yeni nesilde. Cihazın güç yönetimi hiç iyi değil. Açılır kapanır MSI gibi Power limit konmamış cihaza bataryası oyun oynarken azalıyor bir süre sonra pil ömrü mahfoluyor kullanılmaz hale gelirse pil cihaz performansının %30 unu kaybedeceksiniz. Pil maliyetleri 8000₺ serviste. yeni nesil Asus cihazlara yan sanayi pil de takılmıyor artık. dert.

ben kendi cihazım için önlemler aldım fakat yani sürekli elle ayar yapmak yoruyor.

tavisyem de bu olur 4070 ve R9 o kadar iyi bir ikili değil o fiyata. Aradaki farka aynı kasayı toplarsın zaten.

bu da baya iyi

değil

Bu mu hocam sizdeki? Efsane gözüküyor :D

Hocam bu arada TUF A15 çok beğeniliyor, neden öyle dediniz, ne sorunu var?

Emsal

80+ Silver

bu da baya iyi

değil

Hocam direk tuf un bu modelini kullanan arkadaş çok memnun bir tık ısınma hariç onun dışında kasa kalitesi sağlamlık batarya süresi vs

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,234
Üyeler
151,026
Son üye
KutluYuce
Top Bottom