Neler Yeni

Media marketten alışveriş yapmayın!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Eren Özdemir
Twitter
twstrmab
Sinerji, trendyol, n11 gibi yerlerden. Orada stok olmamazlık durumu olmuyor otomat sistem sayesinde.
Emin misin? n11 de gördüm stokta almayı düşünüyordum ancak bu durumu bir daha yaşamamak için satıcıya stokta olup olmadığını sordum bana 12 saat sonra cevap verdiler stokta yok diye. Eğer ki öyle bi durum varsa direkt alırım.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,109
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Emin misin? n11 de gördüm stokta almayı düşünüyordum ancak bu durumu bir daha yaşamamak için satıcıya stokta olup olmadığını sordum bana 12 saat sonra cevap verdiler stokta yok diye. Eğer ki öyle bi durum varsa direkt alırım.
Genel olarak stok oluyor. Tabii mağaza dürüst ise.

ege göçmen

80+ Bronze
Arkadaşlar başıma gelen bi olayı paylaşayım sizinle.. 08/02/2021 tarihinde asus gtx 1650 super ekran kartı media markete geldi internetten baktığımda yakınımdaki 2 mağazada stok görünüyordu. Hemen çıktım almak için vardığımda kalmadığını söylediler müşteri hizmetlerini aradım istanbul içinde kalmadığını internetten almam gerektiğini söylediler. Uzun uğraşlar sonucunda internetten sipariş verdim 4 taksit şeklinde aldım 1 saat sonra siparişim iptal edildi. Arayıp stok olmadığı için iptal edildiğini öğrendim. Stokta olmayan ürünü niye satıyorsunuz o zaman satmayın ben paramın iadesini istiyorum dedim onlar ise paranın 10 iş günü içinde yatacağını söylediler. Sürekli müşteri hizmetlerini arıyorum bana ya ürünü yollayın ya da paramı verin diyorum. Ancak sürekli prosedürden bahsetti banka ile olan şeylerden bahsetti yalan bankayı aradım parayı media market yatırırsa gecesine yatırırız dediler. Bundan 2 gün sonra hesaba para yatmış ancak 4 taksitin 1 taksiti yatmış. Yine aradım ve bankayla görüşmem gerektiğini söylediler. Bankayı aradım onlarla halletmeniz gerekiyor ama yine bize yönlendirirler bizim buradan yapacak bir şeyimiz yok ürün iade gözüküyor. Ürünü sanki ben almışım beğenmemişim iade etmişim gibi işlem yapmışlar. İptal ettiklerini belirtmemişler. Ayrıca 2. el satış sitesinde birisi bu ekran kartının aynısını satıyor ve media marketten almış 09/02/2021 tarihinde. Bana stokta yok dendi. Yaptıkları şey stokta olmayan ürünü taksitle aldıysan bu gelen parayı değerlendirmek yani dolandırıcılık. İnternette sürekli görüyorum Playstation 5 alanlar içinde böyle yapmışlar. Müşteri hizmetleri çözüm odaklı değil biz sizi arıycaz dediler 2 gün oldu hala aramadılar. İnternetten alışveriş yapmayı düşünen arkadaş varsa yapmasın gidip alacak olanlar ise 1 yıllık kasko bahanesine kanmasınlar arkadaşım gitti almadılar.
geçmiş olsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Eren Özdemir
Twitter
twstrmab
Arkadaşlar yasal haklarımı öğrendim sizlerle de paylaşayım belki lazım olur.

5.Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

9.Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.
14 gün içinde TOPLAM bedel alıcıya ödenir.
Ürün teslim edilemez ise alıcıya bildirilir. Alıcı bu ürünün benzerini,iptalini veya sorun bitene kadar teslimatın ertlenmesini talep edilebilir. Bana sorulmadan iptal edildi :D.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Ben mouse aldım 2 günde geldi size, geçmiş olsun.

Top Bottom