Neler Yeni

Microsoft neden yeni bir Windows çıkarmayacak?

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Eskiden bilirdiniz birkaç yılda bir yeni bir Windows çıkarırdı Microsoft. Zamanında Windows Vista gibi başarısız işletim sistemleri çıkarsada hep kaliteli ürünler sürdü piyasaya.

Peki neden Microsoft Windows 10’dan sonra yeni bir işletim sistemi çıkarmayacağız diye bir karar aldı?

Windows 10 u hep geliştirmek güzel bir sebep fakat bana göre pek açıklayıcı değil

samet4747

80+ Platinum
Eskiden bilirdiniz birkaç yılda bir yeni bir Windows çıkarırdı Microsoft. Zamanında Windows Vista gibi başarısız işletim sistemleri çıkarsada hep kaliteli ürünler sürdü piyasaya.

Peki neden Microsoft Windows 10’dan sonra yeni bir işletim sistemi çıkarmayacağız diye bir karar aldı?

Windows 10 u hep geliştirmek güzel bir sebep fakat bana göre pek açıklayıcı değil
Gerek yok bence

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son zamanlarda eski windows ları araştırıyorum bazıları neden bu kadar başarılı oldu veya neden bu kadar başarısız oldu gibi

Hele de Windows Vista’ya kafamı takmış durumdayım :D

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,959
İsim
Sarp Yılmaz
Çünkü Windows 10 şuanda gayet stabil ve güzel çalışan ve milyonlarca kullanıcısı olan bir işletim sistemi Microsoft bir sonraki windows çalışması o kadar yeniliklerle dolu bir işletim sistemi olmalı ki insanlar kullanmaya yeltensin ve şuanda öyle yenilikler olmadığı için çıkarırsa zararına olur.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

Niye macera arıyorsunuz böyle daha iyi.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Çünkü Windows 10 şuanda gayet stabil ve güzel çalışan ve milyonlarca kullanıcısı olan bir işletim sistemi Microsoft bir sonraki windows çalışması o kadar yeniliklerle dolu bir işletim sistemi olmalı ki insanlar kullanmaya yeltensin ve şuanda öyle yenilikler olmadığı için çıkarırsa zararına olur.
Sağol açıklaman için

samet4747

80+ Platinum
Ama her işletim sistemi bir dönemden sonra eskimez mi? Eskiden en fazla 5 senede bir işletim sistemini ŞAAAKK diye çıkarırdı Microsoft.
Üstüne bir şeyler katmak daha mantıklı yeni bir sistem çıkarıcak bir de hatalar falan olucak sıkıntı yani Windows 10 oturmuş bir sistem

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,152
İsim
Musa
Piyasada rakipsiz. Şuanda en son çıkardıkları sürümde gayet başarılı ve akıcı. Neden yeni bir sürüm çıkarmaya çalışıp riske girsinlerki? Piyasada da rakipsiz olduğu için sıkılıp başka işletim sistemine geçecek sayısı çok çok az.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,768
İsim
.

Hocam bence gerek yok çünkü windows 10 yeterli tasarım özellik veya diğer özellikler hakkında güzel bir işletim sistemi artı adamlar windows 11 çıkarlarsa ne yapcaklar adamlara fikirde gelmiyor :D

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Hocam bence gerek yok çünkü windows 10 yeterli tasarım özellik veya diğer özellikler hakkında güzel bir işletim sistemi artı adamlar windows 11 çıkarlarsa ne yapcaklar adamlara fikirde gelmiyor :D
Bana sorarsan Windows 10 un tasarımı çok ta iyi değil. Windows 8.1 çok hoşuma gidiyor o konuda. Microsoft eskiden kişiselleştirme sekmesine koyduğu xp temaları gibi Windows 10 a 8.1 teması falan koysa kuşkusuz onu yaparım. Artık alıştık ama 5 yıldır sıktı yav :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Piyasada rakipsiz. Şuanda en son çıkardıkları sürümde gayet başarılı ve akıcı. Neden yeni bir sürüm çıkarmaya çalışıp riske girsinlerki? Piyasada da rakipsiz olduğu için sıkılıp başka işletim sistemine geçecek sayısı çok çok az.
Aslında mantıklı 🤔

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,768
İsim
.
Bana sorarsan Windows 10 un tasarımı çok ta iyi değil. Windows 8.1 çok hoşuma gidiyor o konuda. Microsoft eskiden kişiselleştirme sekmesine koyduğu xp temaları gibi Windows 10 a 8.1 teması falan koysa kuşkusuz onu yaparım. Artık alıştık ama 5 yıldır sıktı yav :D
Bana göre en iyi işletim sistemi windows 7 kullandığım sürümlere göre en iyisi olabilir ondan sonra windows 10 la windows 8.1 aynı gibi ama derseniz 2.sıraya windows 8.1 koyarım 3. sıraya da 10 u koyarım çünkü 10 da bazen sorun çıkıyor örnek windows tuşu çalışmıyor bazen kasıyor

Top Bottom