Neler Yeni

Mining için en mantıklı ekran kartı hangisi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İsmail Çoban
Arkadaşlar sizce mining için en mantıklı kart hangisi, şu an piyasa da sıfır kart yok neredeyse olanlarda çok yüksek bundan dolayı 2. el garantili kartları düşünüyorum, RX 580 listeden direkt eliyorum. 4 yaşında çok yorulmuş 4, 5K minimum fiyatı. AMD kartlarda pek aklımda yok hem piyasa çok az var, hem de yeni modeller de öyle mi bilmiyorum ama BIOS değiştirmek gerekiyor. RX 580 olduğu gibi, BIOS değiştirince üzerinde Custom BIOS varken garantiye gittiğinde garanti dışı kalıyor diye biliyorum, bilgili arkadaşlar belirtir zaten. GTX 1660 Super 30-33 mh fiyatı 4-5k 125W en mantıklısı bu benim gözümde, bu kart varken RTX 2060 tercih edilmeli mi sizce? İki adet GTX 1660 Super almak RTX 3060 Ti almaktan daha mantıklı gibi geliyor gözüme, RTX 3060 Ti 60-64 mh 200W fiyatı 10k minimum. MH'lar VRAM overclock edilmiş halini yazdım.

Wøx1N

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
289
İsim
Ahmet Emin KUL
Arkadaşlar sizce mining için en mantıklı kart hangisi, şu an piyasa da sıfır kart yok neredeyse olanlarda çok yüksek bundan dolayı 2. el garantili kartları düşünüyorum, RX 580 listeden direkt eliyorum. 4 yaşında çok yorulmuş 4, 5K minimum fiyatı. AMD kartlarda pek aklımda yok hem piyasa çok az var, hem de yeni modeller de öyle mi bilmiyorum ama BIOS değiştirmek gerekiyor. RX 580 olduğu gibi, BIOS değiştirince üzerinde Custom BIOS varken garantiye gittiğinde garanti dışı kalıyor diye biliyorum, bilgili arkadaşlar belirtir zaten. GTX 1660 Super 30-33 mh fiyatı 4-5k 125W en mantıklısı bu benim gözümde, bu kart varken RTX 2060 tercih edilmeli mi sizce? İki adet GTX 1660 Super almak RTX 3060 Ti almaktan daha mantıklı gibi geliyor gözüme, RTX 3060 Ti 60-64 mh 200W fiyatı 10k minimum. MH'lar VRAM overclock edilmiş halini yazdım.
Mining özel ekran kartı çıkcak onları bekle derim

hakanoncul9

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,069
İsim
Hakan Öncül
Instagram
hakanoncul9
Steam
https://s.team/p/cnrp-vkvb/KJTNGHKW
Twitter
hakanoncul9
Discord
https://discord.gg/w4BaEHcVg3
burdan bakabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İsmail Çoban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mining özel ekran kartı çıkcak onları bekle derim
Hocam kazım sistemi bu yıl sonu değişiklik, etkilen me bir şeyler olacağı ön görülüyor neredeyse sıfır kart alıp yıl sonuna kadar kazım yapıp ondan sonra satmayı düşünüyorum, özel kart çıkarsa buraya gelmesi baya sürecek önümüzde 10 ay var diye düşünüyorum ben ondan sonra elimde kalacak kartlar bu kartları her şekilde aşırı zarar etmeden satabileceğimi düşünüyorum.
burdan bakabilirsin
Hocam biliyorum siteyi ama buradaki piyasada en mantıklı kart hangisi diye arıyorum.

hakanoncul9

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,069
İsim
Hakan Öncül
Instagram
hakanoncul9
Steam
https://s.team/p/cnrp-vkvb/KJTNGHKW
Twitter
hakanoncul9
Discord
https://discord.gg/w4BaEHcVg3
Hocam kazım sistemi bu yıl sonu değişiklik, etkilen me bir şeyler olacağı ön görülüyor neredeyse sıfır kart alıp yıl sonuna kadar kazım yapıp ondan sonra satmayı düşünüyorum, özel kart çıkarsa buraya gelmesi baya sürecek önümüzde 10 ay var diye düşünüyorum ben ondan sonra elimde kalacak kartlar bu kartları her şekilde aşırı zarar etmeden satabileceğimi düşünüyorum.

Hocam biliyorum siteyi ama buradaki piyasada en mantıklı kart hangisi diye arıyorum.
piyasada mantıklı kart mı kalmış :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İsmail Çoban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
piyasada mantıklı kart mı kalmış :D
Kalmadı en akla yatanı 1660 super şuan 4-5k arası iki adet almayı düşünüyorum yıl sonu sistem değişirse zaten mining den bir sürü kart piyasaya düşecek fiyatları baya ucuzlayacak eth istediğim gibi gitmese bile elimdeki eth ve bunları tekrar satıp zarar etmemeyi düşünüyorum.

bilinmeyenkişi

80+ Bronze
bence rx 580 mining kartı

Stwos

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
708
İsim
Mert Gülenay
Yeni nesil olarak RX 5500 XT 8 GB iyi bir sonuç verir bence.

onr1818

80+ Bronze
1 tane Radeon vıı bulup alın tek kart ile 100 MH/s kazın neredeyse 3 tane 1660s kadar kazanırsınız ekstra riser pahalı PSU vs kullanmayada gerek kalmaz 3 karttan daha az elektrik ve daha az ses oluşturacağını göz önünde bulundurarakda avantajlı olur fiyatları hakkında bilgim yok lakin 3080 den daha iyi kazım yapabiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İsmail Çoban
bence rx 580 mining kartı
Minimum fiyat 5k tabi o paraya garantili olacak bir de costum bios yazmak gerekiyor onlar için oda garanti dışı bırakıyor 1660 super ile aynı mh 1660 super daha çok uygun gibi.
Yeni nesil olarak RX 5500 XT 8 GB iyi bir sonuç verir bence.
Bu karta bakacağım ama bunlarda bios değişiklik yapmak gerekiyor mu bilmiyorum gerekiyorsa garanti bozulacağı için sıkıntı.
1 tane Radeon vıı bulup alın tek kart ile 100 MH/s kazın neredeyse 3 tane 1660s kadar kazanırsınız ekstra riser pahalı PSU vs kullanmayada gerek kalmaz 3 karttan daha az elektrik ve daha az ses oluşturacağını göz önünde bulundurarakda avantajlı olur fiyatları hakkında bilgim yok lakin 3080 den daha iyi kazım yapabiliyor
Elimde 10k var üzerine yıl sonu kazım sistemin de değişiklik olma ihtimali olduğu için daha fazla yatırım yapmayı düşünmüyorum kendi pc takacağım psu, riser masrafım yok.

e_mir

80+ Gold
En İyi Cevap
2
RX500 serisi bence daha iyi olur(8GB ve üstü)

Top Bottom