Neler Yeni

“MODE NOT SUPPORTED” HATASI ACİL YARDIM

oviviz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Oğuzhan SARIKAYA
Öncelikle herkese iyi akşamlar, iyi forumlar.

Arkadaşlar ben bu yaz yeni bur sistem topladım ancak monitör alacak param olmadığı için eski monitörümü kullanıyordum. Casper-726W (700W). Bu monitör maalesef ki 1024x768 bir çözünürlük sunuyor sadece ve ben bunu 1360x768 tarzı bir şey kullanıyordum. Pc de tek yaptığım Pubg oynamak onuda monitöre göre biraz daha net sağlıklı görüntü alabilmek için 1280x720 olarak ayarladım. Aylardır bir sıkıntı yoktu ancak bugün görüntü ayarlarımı değiştirirken ekranımın ortasında “MODE NOT SUPPORTED” ibaresi almaya başladım. Her ne kadar çözünürlüğü eski yada önerilen hale getirsemde gitmedi. Ayrıca farklı çözünürlüklere çektiğimde de ayni sonuca vardim ve ekranım kaymıştı. Yani başlatı ve ekranın sol sağ kısımları sığmıyordu. Biraz araştırdım güvenli modda açmayı denedim ancak çoğu konu eski tarz sistemlere yönelikti her ne kadar f8 falan denesemde güvenli modda başlatamadım. Daha sonra pc’yi TV ye bağladım ve hiç sıkıntı yok her çözünürlüğe uyum sağlıyor. Driveri tv de kaldırdım ve tekrardan monitöre bağladım sorun ortadan kalkmıştı. Ancak tekrar driveri indirip kurduğumda tekrar ayni hata ekrana geldi. Ne yapmalıyım nasıl çözmeliyim gerçekten bilmiyorum online dersler vs vs derken işler sarpa sarıyor ve uygun bi monitör bulmak çok zor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Ek olarak görsel ekliyorum.

Sistem özelliklerim
Gigabyte b450m s2h anakart
Ryzen 5 1600
1 TBB HDD
Corsair vengance 2x8 ram
Amd oc r9 290x 512 bit 4gb ekran kartı.

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    863.1 KB · Hit: 44
Top Bottom