Neler Yeni

modem kurulumu sırasında kullanıcı adı hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ferhat Büyüktuna
Modemim ASUS DSL-N16, altyapımız güçlendiği için dün Türk Telekom'dan 16mbps'lik tarifeden 35mbps'lik tarifeye geçiş yaptık. İnternet halen gelmediği için arıza kaydı oluşturdum. bu sabah geldiler ve sorunun hattan yani santralden değil modemden olduğunu söylediler, modeme reset attım tekrar kurdum. nasıl kurulacağını araştırdım her şeyin doğru olduğuna eminim kullanıcı adı ve şifreyi de harf harf birden fazla sefer denedim. Modem arayüzünde "Bağlandı" ve internet var olarak gösteriyor ama ben internete giremiyorum. Girdiğimde Türk Telekom'un "Kullanıcı adı ve şifre hatalı" başlıklı sekmesi açılıyor Bu sorunu nasıl çözeceğim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

alpolojix

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,883
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Modemim ASUS DSL-N16, altyapımız güçlendiği için dün Türk Telekom'dan 16mbps'lik tarifeden 35mbps'lik tarifeye geçiş yaptık. İnternet halen gelmediği için arıza kaydı oluşturdum. bu sabah geldiler ve sorunun hattan yani santralden değil modemden olduğunu söylediler, modeme reset attım tekrar kurdum. nasıl kurulacağını araştırdım her şeyin doğru olduğuna eminim kullanıcı adı ve şifreyi de harf harf birden fazla sefer denedim. Modem arayüzünde "Bağlandı" ve internet var olarak gösteriyor ama ben internete giremiyorum. Girdiğimde Türk Telekom'un "Kullanıcı adı ve şifre hatalı" başlıklı sekmesi açılıyor Bu sorunu nasıl çözeceğim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Bunu türk telekom çözebilir.
Ayrıca şu sıralar bu hatayı alan kişiler var.
4 Aralık'a kadar Türk Telekom POP Noktalarını yenileyecek o yüzden ara ara sorunlar olabiliyor.
Telekomun kendi modemi hala sizde ise onunla deneyin. 4 Aralık'tan sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ferhat Büyüktuna
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu türk telekom çözebilir.
Ayrıca şu sıralar bu hatayı alan kişiler var.
4 Aralık'a kadar Türk Telekom POP Noktalarını yenileyecek o yüzden ara ara sorunlar olabiliyor.
Telekomun kendi modemi hala sizde ise onunla deneyin. 4 Aralık'tan sonra tekrar deneyebilirsiniz.
elimde 5 yıl önce kullandığımız tp-link'in adsl modemi var işe yarayacağını sanmıyorum

alpolojix

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,883
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

Xpertronic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
797
İsim
İlker Palalı
adsl'den vdsl e geçtiysen ve modemin vdsl destekli değilse internetin gelmez öncelik olarak modeminin vdsl destekli olup olmadığını öğren eğer desteklemiyor ise internetsiz kalmamak için modem alana kadar tekrardan 16'lık pakete geç internetini modem alana kadar kullan vdsl destekli modem aldıktan sonra tekrar tarifeni yükselt

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ferhat Büyüktuna
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
adsl'den vdsl e geçtiysen ve modemin vdsl destekli değilse internetin gelmez öncelik olarak modeminin vdsl destekli olup olmadığını öğren eğer desteklemiyor ise internetsiz kalmamak için modem alana kadar tekrardan 16'lık pakete geç internetini modem alana kadar kullan vdsl destekli modem aldıktan sonra tekrar tarifeni yükselt
modemim VDSL destekliyor Asus DSL-N16 modeli. Yani bildiğim kadarıyla destekliyor diye aldık

Xpertronic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
797
İsim
İlker Palalı
modemim VDSL destekliyor Asus DSL-N16 modeli. Yani bildiğim kadarıyla destekliyor diye aldık
tamam o zaman modem arayüzüne girip modemi tekrardan vdsl olarak kurmayı denermisin normalde direk geçiş yapıyor kendisi ama belki yapmamış olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ferhat Büyüktuna
tamam o zaman modem arayüzüne girip modemi tekrardan vdsl olarak kurmayı denermisin normalde direk geçiş yapıyor kendisi ama belki yapmamış olabilir
onu da yaptım, VDSL seçili

MG1993

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
MELİSA GÜNEL
onu da yaptım, VDSL seçili
Merhaba, aynı soruyu ben de yaşıyorum, çözebildiniz mi? Nasıl çözdünüz lütfen anlatabilir misiniz?

Dsmart interneti kullanıyorum alt yapısı ttnet. Uzaktan baktıklarında internet bağlantımda hiçbir sorun görünmüyor.
Bugün altyapı çalışması sonrası modemi resetledim, modem arayüzde internet bağlandı gözüküyor ama ünlem var bilgisayarımda asla internete giremiyorum.
Kullanıcı adı ve parolamdan da yüzdeyüz eminim. Asusu aramam söylendi ama haftasonu çalışmıyormuş müşteri hizmetleri.
Ne olur yardımcı olun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ferhat Büyüktuna
Merhaba, aynı soruyu ben de yaşıyorum, çözebildiniz mi? Nasıl çözdünüz lütfen anlatabilir misiniz?

Dsmart interneti kullanıyorum alt yapısı ttnet. Uzaktan baktıklarında internet bağlantımda hiçbir sorun görünmüyor.
Bugün altyapı çalışması sonrası modemi resetledim, modem arayüzde internet bağlandı gözüküyor ama ünlem var bilgisayarımda asla internete giremiyorum.
Kullanıcı adı ve parolamdan da yüzdeyüz eminim. Asusu aramam söylendi ama haftasonu çalışmıyormuş müşteri hizmetleri.
Ne olur yardımcı olun.
Olayı özetleyeceğim okumanda fayda var
sorun ilk çıktığında modemime reset atıp yeniden kurdum, olmadı. Arıza ekibine başvurdum sorun modemde denildi, modem firmasının(asus) müşteri hizmetlerini arayarak servis ücretini sordum modemin arızalı olduğunu düşünmeye başlamıştım. doğru kurduğumdan emindim ama belki hatalı işlem yapıyorumdur yanlış kurmuşumdur diye son çare Türk Telekom arıza ekibine tekrar başvurdum evime geldiler "abi kullanıcı adı şifre hatalıdır diyor ama doğru kurduğumdan eminim ve modemimde sorun yok" dedim, santrali aradı ve kullanıcı adı aynıydı fakat arayüze farklı bir şifre girdi. kurulum tamamlandıktan hemen sonra ekip yanımdayken internetiin gelip gelmediğini anlamak için hız testi yaptım ve gelmişti
YANİ MÜŞTERİ HİZMETLERİNİN VERDİĞİ ŞİFRE YANLIŞMIŞ

Top Bottom