Neler Yeni

Yardım Monitör bazı durumlarda yanıp sönüyor

Krylo_27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
AbdulBaki
Konuyu biraz açmam gerekirse durum şöyle: Mesela Nvidia denetim masasına giriyorum ya da Nvidia App-yeni çıkan-, yanıp sönüyor. Orada farklı sekmelere gidiyorum yanıp sönüyor. Veya PC açılınca bir kaç saniye sonra ya da ben bir şey yapınca yanıp sönüyor. Bir kere kasayı açıp bir kaç işim vardı, onu halletmiştim. Ondan sonra nasıl oldu bilmiyorum. Böyle olmaya başladı. Tekrar açtım kablolar, parçalar sök tak yaptım olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim. Bazen olsa da sinir bozucu

Awsed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Zeynel Çalık
bazı yerler derken büyük bir kısım mı yoksa bir kaç pixel mi yanıp sönüyor yoksa ekran komple flash mı atıyor

sfky9842

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
SEFA KAYA
monitör resetle bi reis.

sfky9842

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
SEFA KAYA
Monitörün düğmeleriyle açılan yerden mi hocam acaba? Yoksa farklı bir yolu mu var?
monitör düğmelerden panel(bios) aç orada reset yazan bi yer olması gerekir öyle sıfırlanıyor panel

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,165
İsim
Selim
Konuyu biraz açmam gerekirse durum şöyle: Mesela Nvidia denetim masasına giriyorum ya da Nvidia App-yeni çıkan-, yanıp sönüyor. Orada farklı sekmelere gidiyorum yanıp sönüyor. Veya PC açılınca bir kaç saniye sonra ya da ben bir şey yapınca yanıp sönüyor. Bir kere kasayı açıp bir kaç işim vardı, onu halletmiştim. Ondan sonra nasıl oldu bilmiyorum. Böyle olmaya başladı. Tekrar açtım kablolar, parçalar sök tak yaptım olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim. Bazen olsa da sinir bozucu
Monitör güç ışıkları ise bu monitörden kaynaklı ama monitörün ana paneli yanıp sönüyorsa büyük ihtimal sistemsel bir sorun bu yüzden önce monitör ve ekran kartının bağlı olduğu kabloyu yer değiştirin ondan sonra sistem için de güç kontrollerine bakın.

Krylo_27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
AbdulBaki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitör güç ışıkları ise bu monitörden kaynaklı ama monitörün ana paneli yanıp sönüyorsa büyük ihtimal sistemsel bir sorun bu yüzden önce monitör ve ekran kartının bağlı olduğu kabloyu yer değiştirin ondan sonra sistem için de güç kontrollerine bakın.
Ekran komple sönüp yanıyor. Monitörde görüntü var ama arada yukarda da dediğim gibi bazı şeyler yapınca sönüp yanıyor.

Top Bottom