Neler Yeni

Rehber Monitör Panel Arşivi

RGB Delisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,284
İsim
Anonim-Anonim
Benim monitörüm ACER ed270up

Paneli nedir acaba?

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Benim monitörüm ACER ed270up

Paneli nedir acaba?
Bulamadım, monitörünüzün altındaki tuş kombinasyonlarıyla monitörün factory menüsünü bulup bakmanız gerek.

Şunu deneyebilirsiniz.

Power tuşuna basılı tutarak monitörün güç kablosunu çıkarın, basılı tutmaya devam ederken güç kablosunu geri takın ve monitörün ekranının tamamen gelmesini bekleyin. Ekran geldikten birkaç saniye sonra bırakabilirsiniz. Daha önce görmediğiniz bir menü açılmadıysa monitörün normal menüsü üzerinden giriliyor olabilir, normal menüsünde bir değişiklik var mı kontrol edin. Bir değişiklik yok ise aynı işlemi diğer tuşlar ile deneyebilirsiniz.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,848
İsim
göksel yurtcan
elinize sağlık yararlı bir bilgi olmuş

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muhammet
merhabalar hocam bir şey kafama takıldı umarım merakımı gideririsiniz gb2428ff modelini almayı düşünüyorum ve 2-3 gündür araştırıyorum siz bu arşivi yaparken monitörün içinde kullanılan paneli nasıl öğrendiniz? bana bu panelin gerçekten bu monitörün içinde bulunduğuna dair bir kaynak gösterebilirmisiniz almaya kendimi ikna etmem için.

şimdiden teşekkür ederim ilginiz için.

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
merhabalar hocam bir şey kafama takıldı umarım merakımı gideririsiniz gb2428ff modelini almayı düşünüyorum ve 2-3 gündür araştırıyorum siz bu arşivi yaparken monitörün içinde kullanılan paneli nasıl öğrendiniz? bana bu panelin gerçekten bu monitörün içinde bulunduğuna dair bir kaynak gösterebilirmisiniz almaya kendimi ikna etmem için.

şimdiden teşekkür ederim ilginiz için.
Merhaba, monitörü kullanan bir kullanıcının yardımıyla öğrendim. Aşağıdaki konuyu okuyabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muhammet
Merhaba, monitörü kullanan bir kullanıcının yardımıyla öğrendim. Aşağıdaki konuyu okuyabilirsiniz.
teşekkür ederim hocam konuya baktım az önce ama konu sahibi arkadaş bu bilgiyi nereden edindiğin kaynağını vermemiş konu içerisinde. benim istediğim söküm videosu tarzı bir şeydi monitörün içinde o paneli kendi gözümle görmedikten sonra pek inandırıcı gelmedi maalesef.

kendisinin forumdaki mesaj sayısının az olması da söylediğine inanmamı güçleştiren bir etken maalesef.
gidip o konuda da sordum umarım beklediğim gibi bir cevap alabilirim.

yine de ilginiz için teşekkür ederim iyi forumlar dilerim hocam.

@Adriatique

Son düzenleme:

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
teşekkür ederim hocam konuya baktım az önce ama konu sahibi arkadaş bu bilgiyi nereden edindiğin kaynağını vermemiş konu içerisinde. benim istediğim söküm videosu tarzı bir şeydi monitörün içinde o paneli kendi gözümle görmedikten sonra pek inandırıcı gelmedi maalesef.

kendisinin forumdaki mesaj sayısının az olması da söylediğine inanmamı güçleştiren bir etken maalesef.
gidip o konuda da sordum umarım beklediğim gibi bir cevap alabilirim.

yine de ilginiz için teşekkür ederim iyi forumlar dilerim hocam.

@Adriatique
Anladım, istediğiniz türden bir kaynak bulunmuyor. Biz kendisiyle özel mesaj yolu ile konuştuk; factory menu'yü nasıl açacağını anlattım, o da açtı. Illaki monitörü söküp paneli çıplak gözle görmenize gerek yok, monitörün factory menüsünde yazıyorsa öyledir.

Mesaj sayısı konusunda kullanıcıdan ben kendim istedim, benim isteğim doğrultusunda factory menüsünü açıp panel adına baktı.
Kendisinin iddia ettiği bir şey değildi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muhammet
Anladım, istediğiniz türden bir kaynak bulunmuyor. Biz kendisiyle özel mesaj yolu ile konuştuk; factory menu'yü nasıl açacağını anlattım, o da açtı. Illaki monitörü söküp paneli çıplak gözle görmenize gerek yok, monitörün factory menüsünde yazıyorsa öyledir.

Mesaj sayısı konusunda kullanıcıdan ben kendim istedim, benim isteğim doğrultusunda factory menüsünü açıp panel adına baktı.
Kendisinin iddia ettiği bir şey değildi.
anladım hocam peki bu factory menü açma işlemini tarif edebilirmisiniz öğrenmem açısından.

ayrıca bu factory menüsünde yazan bilginin yanlış olma ihtimali var mı peki? sonuçta bu adamlar bilinmedik bir marka en basitinden monitörün plastik arka kasasını bile kendileri üretmiyorlar içindeki anakarta yanlış bilgi girmiş olabilirler mi peki?

mesela bunu kalitesiz bir ssd de görmüştüm içinde sıcaklık sensörü bulunmamasına rağmen sürekli 40 c gösteriyordu yazılım yöntemi ile. monitör ve ssd aynı şey değil ama benzer bir sahtelik yapılması ihtimali var mı?

Son düzenleme:

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
anladım hocam peki bu factory menü açma işlemini tarif edebilirmisiniz öğrenmem açısından.
Konu içerisinde örneği var, spoiler içinde yazıyor.

ayrıca bu factory menüsünde yazan bilginin yanlış olma ihtimali var mı peki? sonuçta bu adamlar bilinmedik bir marka en basitinden monitörün arka kasasını bile kendileri üretmiyorlar içindeki anakarta yanlış bilgi girmiş olabilirler mi peki?
Daha önce böyle bir şeye rast gelmedim, girmiş olsalar bile hangi paneli kullanabilirler ki? 23.8'', IPS, 1080p 240Hz yenileme hızına sahip panellerin sayısı ve markası belli. Yan sanayi panel kullanma gibi bir durum söz konusu olamaz. GB2428FF modelinin UFO test sonuçlarını aynı paneli kullanan diğer monitörler ile kıyaslayınca tepki süresinde de benzer oldukları gözüküyor.

Top Bottom