Neler Yeni

MSI G274QPF QD ölü piksel

HeroGTR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan
Dün Vatan bilgisayardan bu monitörü aldım. Ardından çalışan personel takıp kontrol etti ve herhangi bir sorunun olmadığını söyledi. Monitörü kurup ölü piksel testi yaptığımda siyah ekranda eklediğim fotolardan da görüneceği üzere ölü piksel var. Bu sabah aldığım şubeye gittiğimde mağazadan aldığım için ve kutusu açıldığı için iade alamayacaklarını söylediler. Küçük çaplı bi tartışma sonucu başka bir vatan şubesine gittim. Burdaki arkadaşlar o şubeden alsaydım 24 saati geçmediği taktirde 1 tane dahi ölü piksel olsa değişim yapacakları ilettiler. Malesef ki oradan almamıştım. Genelde okuduğum konularda MSI 1 tane ölü piksel için değişim/iade yapmıyor. Kendilerince böyle bir politika uyguluyorlar. Vatan bilgisayara gelince ise kargoda hasar görmesin diye kendim gidip alayım dedim pişman oldum. Ödemeyi yapıp ekranı görevli test amacıyla da açsa inanın bunu servise gönderelim derler. Bu vatanbilgisayardan yaşadığım sanırım 3. sıkıntım. Yeterli tecrübeyide aştım artık. Ordaki arkadaş kaydı oluşturarak 20 iş günü içinde geri dönüş yapılacağını söyledi. Ürünün 1 günlük olduğunu haricinde bir deformasyon olmadığınıda ekledi. Tahminime göre MSI bu ürünü açmadan red verecek. Yani ilgilenmeyecek. Elimdeki ölü piksel, ekran ışık sızması fotoğrafları mevcut. Bunlarla beraber MSI iletisinide ekleyerek THH ye başvurmayı düşünüyorum. Süreç tahminen 3 ayı bulsada sonuç olarak iadenin yapılacağını düşünüyorum. Ayrıca özellikle bu monitörü almak isteyen arkadaş varsa ben şahsen beğendim ölü piksel olmasa gerçekten güzel monitör. Kesinlikle amazondan alın iade durumunda kafanız rahat olsun. Sonuç olarak bu ölü piksel çok net biçimde belli olmasa dahi kusurlu bir ürün. Benim aldığım fiyata herkes olması gerektiği gibi bir monitöre bakarken ben neden ölü piksel ne zaman dikkatimi çekecek diye bekleyeyim ki ? Görüşleriniz neler arkadaşlar ne olur bu işin sonu ? Ayrıca gelişmelere göre sizleride bilgilendireceğim ki buna benzer sıkıntı yaşayan arkadaşlara belki bir umut örnek olur.

Ekler

• IMG_3602.jpeg
    IMG_3602.jpeg
    1.4 MB · Hit: 90
  • IMG_3599.jpeg
    IMG_3599.jpeg
    470.5 KB · Hit: 91
Top Bottom