Neler Yeni

MSI GP66 LEOPARD ALDIM ANCAK ÇOK ISINIYOR

Avolay

80+ Gold
hocam laptop daha çok yeni ve testlerde sonuçlar hiç böyle değil kasa zaten ısınmıyor çok fazla ancak testlerde cyberpunk ı 75 derecede oynuyor adamlar ben alt tarafı rainbow oynuyorum 96 dereceyi görüyorum ????
Mesaj otomatik birleştirildi:

Usta aynı model laptopların testlerinde bu kadar ısınma olmuyor max 75-80 derece oluyor soğutucu alacağım zaten ancak beni korkutuyor sorun olabilir diye
Frekans TVde 85-90 hatta üstü gözüküyor :)

ZyRex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can Aslan
Frekans TVde 85-90 hatta üstü gözüküyor :)
Frekans tv ye gelen model benimkinden farklı kral ama sadece ekran kartı değişiyor sanırım yt daki bir çok videoda o kadar ısınmıyor laptop tuhafıma giden o. Bir de kral ben fanları oyun içersiindeyken full hızda çalıştırsam bilgisayara bir zararı olur mu çünkü gerçekten çok fazla ses çıkartıyor çok hızlı çalışıyor ?

Avolay

80+ Gold
Frekans tv ye gelen model benimkinden farklı kral ama sadece ekran kartı değişiyor sanırım yt daki bir çok videoda o kadar ısınmıyor laptop tuhafıma giden o. Bir de kral ben fanları oyun içersiindeyken full hızda çalıştırsam bilgisayara bir zararı olur mu çünkü gerçekten çok fazla ses çıkartıyor çok hızlı çalışıyor ?
İzlediğinbiz ısınmıyor dediğiniz videoyu merak ettim , atar mısınız?

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10

ZyRex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can Aslan
İzlediğinbiz ısınmıyor dediğiniz videoyu merak ettim , atar mısınız?
hocam inan bundan haftalar önce izledim ve şu an yoğunum ve araştıracak durumda değilim ama 75 derecelerde geziyordu sadece

Avolay

80+ Gold
hocam inan bundan haftalar önce izledim ve şu an yoğunum ve araştıracak durumda değilim ama 75 derecelerde geziyordu sadece
Videonun başları öyle olabilir ya da adam 3er dakikalık oyunlardan sonra ara vermiştir vs.

ZyRex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can Aslan
Videonun başları öyle olabilir ya da adam 3er dakikalık oyunlardan sonra ara vermiştir vs.
tamamdır hocam çok teşekkür ederim eğer gerek yok diyorsanız servise göndermeyeceğim.
2 Sorum var kral
1. si ben driverları indiriyorum ancak aygıt yöneticisinden baktığımda sürücülerin güncel tarihleri hiç değişmiyor örneğin işlemcinin driverını kurdum ancak sürücü tarihi 2009 olarak gözüküyor
2. si sağlam bir laptop soğutucu istiyorum 300-400 tl max bütçe önerin var mı hocam ?

Avolay

80+ Gold
tamamdır hocam çok teşekkür ederim eğer gerek yok diyorsanız servise göndermeyeceğim.
2 Sorum var kral
1. si ben driverları indiriyorum ancak aygıt yöneticisinden baktığımda sürücülerin güncel tarihleri hiç değişmiyor örneğin işlemcinin driverını kurdum ancak sürücü tarihi 2009 olarak gözüküyor
2. si sağlam bir laptop soğutucu istiyorum 300-400 TL max bütçe önerin var mı hocam ?
Servise gerek yok ama termal macun yenileyebilirsin 6 ayda 1
Recep Baltaş'tan alıntı: (2009 gözükmesi)
Olması gerektiği gibi. İşlemci için bir sürücü yok. Intel sistemde sürücü kuruyor muydunuz? Hayır. AMD'de de sürücü yok. İşletim sistemi, işlemcinizi süren yazılımdır.

İşlemcinizden daima en yüksek performansı mı almak istiyorsunuz? BIOS'u ve Windows'u güncel tutacaksınız.

Mesela Ryzen 3000 işlemcilerin Turbo frekansından en iyi şekilde faydalanamak için anakartınızın ABBA kod adlı AGESA'ya sahip BIOS sürümüne güncellendiğinden emin olun.

Deneyimlemedim hiç bilmiyorum ama bir sürü ürününü kullandığım Monster markası da iyi bir iş çıkarmıştır bence , yorumları da pek iyi beğenmezseniz kolayca para iadesi veren bir firma :) Monster Pusat Notebook Soğutucusu | Monster Notebook

ZyRex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can Aslan
Servise gerek yok ama termal macun yenileyebilirsin 6 ayda 1
Recep Baltaş'tan alıntı: (2009 gözükmesi)
Olması gerektiği gibi. İşlemci için bir sürücü yok. Intel sistemde sürücü kuruyor muydunuz? Hayır. AMD'de de sürücü yok. İşletim sistemi, işlemcinizi süren yazılımdır.

İşlemcinizden daima en yüksek performansı mı almak istiyorsunuz? BIOS'u ve Windows'u güncel tutacaksınız.

Mesela Ryzen 3000 işlemcilerin Turbo frekansından en iyi şekilde faydalanamak için anakartınızın ABBA kod adlı AGESA'ya sahip BIOS sürümüne güncellendiğinden emin olun.

Deneyimlemedim hiç bilmiyorum ama bir sürü ürününü kullandığım Monster markası da iyi bir iş çıkarmıştır bence , yorumları da pek iyi beğenmezseniz kolayca para iadesi veren bir firma :) Monster Pusat Notebook Soğutucusu | Monster Notebook
hocam son bir şey soracağım msi ın uygulaması üzerinden cpu hızıyla falan oynasam cpu mhz ini biraz düşürsem sıcaklığı azalır mı ?
Zaten şu an istediğim performansın fazlasını alıyorum bu kadarına ihtiyacım yok şimdilik

Avolay

80+ Gold
hocam son bir şey soracağım msi ın uygulaması üzerinden cpu hızıyla falan oynasam cpu mhz ini biraz düşürsem sıcaklığı azalır mı ?
Zaten şu an istediğim performansın fazlasını alıyorum bu kadarına ihtiyacım yok şimdilik
Oynamayın bekleyin! @RevDeisDou Yardım eder misin arkadaşa?

cgokhans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Gökhan Topal
hocam amazon da indirimini görmüştüm bunun. incelemesini izlemiştim. Abdullah reis işlemci kuvvetli olduğu için ısınıyor ve o arada kendini korumaya almak için ara ara performans düşürüyor ve bu da darboğaza yol açıyor demişti. yine bir çok yabancı inceleme de de yüksek sıcaklığı görünce vazgeçmiştim. :( En son Lenovo Legion 5 mantıklı geldi onu aldım bende.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,073
Üyeler
156,719
Son üye
adamaffetmez
Top Bottom