Neler Yeni

Namaz kılmamak dinden çıkarır mı?

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,015
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
bi kız gelmiş sen dinden cıktın musluman deilsin diyip duruyo
Kızın kulağına yavaşça ''artık müslüman değilsin'' diye fısılda. Asıl insanları bu şekilde yargılamak dinden çıkarır.

-nisay

80+ Bronze
çıkarmaz ama birinin imanı hakkında arkadaşının yaptığı gibi kolayca konuşmak allahın bileceği iş. peygamber bile kendisine belirtilmediği sürece konuşmaz.

Kızgın Timsah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
451
İsim
1 2
Bunları size kim söylüyor? Merak etmedim değil. Bunları nereden duyuyorsunuz? Namaz kılmamak günah ama dinden çıkarmaz bu sizi. Sadece Allah'a karşı olan sorumluluklarınızı yerine getirmemiş oluyorsunuz.

Berkyozclk

80+ Bronze
Bunları size kim söylüyor? Merak etmedim değil. Bunları nereden duyuyorsunuz? Namaz kılmamak günah ama dinden çıkarmaz bu sizi. Sadece Allah'a karşı olan sorumluluklarınızı yerine getirmemiş oluyorsunuz.
biri daha sormuştu cevap vermiştim ama yine söyliyim
konustugum bi kıza oylesine mor bi kuran vardı onu attım sanki inanıyosun dedi ben de inandıgımı ama namaz kılmadıgımı soyledim dinden cıkmıssın sen dedi ciddi ciddi
sonra kufurleşip engelleştik

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,200
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Elhamdülillah bende müslümanım ama bende kılmıyorum cumalara gidiyorum dinden çıkarmaz günahkar olursun Allah'ın varlığını birliğini inkâr etmeyeceksin Kur'an'ı Kerim'i inkâr etmeyeceksin peygamber efendimizi inkâr etmeyeceksin bunlar dinden çıkarir İslam'ın 5 şartından biri Kelime-i Şehadet getirmek bunun dışındaki şartlar itikadı yani davranışsal şartlar yapman gerekiyor elbette ama yapmazsan dinden çıkmıyorsun günahkar oluyorsun namaz kılmak çok güzel çok önemli müslümanın yapması gereken temel ibadetlerin başında geliyor aslında günde sadece toplam 1 saat bile gitmiyor ama bizler bu konuda aciz kalıyoruz Allah bizleri affetsin umarım birgün kılarız hep zor zamanlarda zor durumlarda Allah'ı hatırlıyoruz darda olduğumuz da çıkmazda olduğumuzda aslında çok yanlış bişey umarım bu çıkmazdan kurtuluruz

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,957
İsim
tümen dağ

wake up to reality

80+ Silver
İmam hatipdeki hoca demişti. Bir bakayım yinede
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peygamber (s.a.s.) şöyle buyurmuştur: “Önemsemeyerek üç cumayı terk eden kimsenin kalbini Allah mühürler.” (Ebû Dâvûd, Salât, 209 [1052]; Tirmizî, Cum'a, 7 [500])
ibadet yapmadın diye Allah niye kalbini mühürleyip seni dinden uzaklaştırsın ki?

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Heroia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Yusuf Eroğlu
İbadet Allah la senin aranda günahlar affolur İnşallah sen kul hakkı yeme gerisi Allah'ın merhametine kalmış.

Top Bottom