Neler Yeni

Nasıl bir internet kablosu almalıyım ?

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Birol Olcaytürkan
Ben hız alamazsın demedim. Belli bir standardı yok dedim. Aldığın farklı kablolar farklı performans verebilir. Hatta bazıları cat 5 le aynı bile çıkabilir
Marka'da verdim. Reçber ve Digitus'da bunlar olmaz. Bunlar en tepe kablo kalite markaları... Bu kabloları zor bükersin.

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Shoto Todoroki
İyi dediğinize göre okey ozaman bunu alıyorum. Şimdi geldik kaç metre alacağıma. Hocam linkteki kablonun en yüksek metresinden başlayıp kaç lira hesap çıktığına baktım. Maksimum 10 metre alırsam eğer 30 euro'nun altında fiyat çıkıyor. Yani 15 metre alayim desem fiyat 1200 Tl oluyor. O da 30 euro'yu geçtiği için metreyi hemen 10 metreye indirdim. Aşağıdaki gibi bir fiyat çıktı. Alabilirim dimi 10 metreliğini ? Gümrükte sıkıntı çıkmasın da.
bu fiyatta çıkmaz bir sorun 30 euronun altında.

yenigeldim

80+ Silver
Marka'da verdim. Reçber ve Digitus'da bunlar olmaz. Bunlar en tepe kablo kalite markaları... Bu kabloları zor bükersin.
Hala anlamıyorsun. Belli bir standartı yok diyorum. Dediğin kablolar kaliteli biliyorum. Farklı markalar arasında kalite farkı oluyor diyorum. Çakma olmayan tüm cat6 lar aynı hızı verir mesela bundan bahsediyorum

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Sinan İ.
Modem le pc yan yanaysa fazla alıp boşa kablo kirliliği yapmana değmez ve o kabloyu saklamak için eğip bükmen gerekecek bu da ister istemez zamanla kablonun tahrip olmasına neden olacak.
Cat6 Ugreen veya daha kaliteli markalardan 1 metre veya sana en uygun neyse onu al başını ağrıtmaz.
Cat değerleri yükseldikçe kalitesi artmıyor verdiği değerler artıyor ama Cat6 zaten senin kullanacağın internet için fazlasıyla yeterli Cat6 dan sonrası tamamen gereksiz.
Marka olayı da tamamen kablonun kalitesi çok kötü bir marka almadıysan verdiği değerler değişmez ama zamanla bozulması daha kolaylaşır.
Zamanla bozulacak ilk yer de modem e giriş kısmı oluyor çünkü modem ısındığı için zamanla o girişi bozuyor. Onun dışı bozulacak 2. yer kabloyu büktüğün ilk yer yani uzun kablo demek bol bol bükülen kablo demek senin için bu da en iyi marka için bile yakın zamanda bozulması demek.

yenigeldim

80+ Silver
Hocam çok teşekkür ediyorum. Metre konusuna karar verdikten sonra attıklarınıza yöneleceğim. Bu arada bana bir başkası da şunu önerdi. Aslında bunu alacaktım ama ithalat ücreti falan diyor sanırım yurtdışından geliyor. Sepete eklediğim zaman kargo ücretiydi şuydu buydu derken 900 TL'den 1300 TL'ye çıkıyor fiyatı. Gümrüğe takılır mı sizce ?

Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet hocam benim.
Gereksiz pahalı alma sakın bir fark olmayacak server yönetmiyorsun
İyi dediğinize göre okey ozaman bunu alıyorum. Şimdi geldik kaç metre alacağıma. Hocam linkteki kablonun en yüksek metresinden başlayıp kaç lira hesap çıktığına baktım. Maksimum 10 metre alırsam eğer 30 euro'nun altında fiyat çıkıyor. Yani 15 metre alayim desem fiyat 1200 Tl oluyor. O da 30 euro'yu geçtiği için metreyi hemen 10 metreye indirdim. Aşağıdaki gibi bir fiyat çıktı. Alabilirim dimi 10 metreliğini ? Gümrükte sıkıntı çıkmasın da.
Çok gereksiz verme bu paraları. Bende çat 6 ve 8 kablo var aynı hızı veriyor. Boşa masraf olur

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
271
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
@Mitra @drakathx @Emirkanyvs @KYTECHNGAMING @yenigeldim @Palo DAYI @The King of Comedy

Arkadaşlar kararımı verdim şunu sipariş geçiyorum şimdi. Siz de rica etsem bakar mısınız ? Okey derseniz hemen alıyorum şuan.

10 metre
Gereksiz pahalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gereksiz pahalı.
İlla par bayacağım diyorsan. Buyur Türkiye'den seçenekler. 10metre istiyorsun galiba.

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Birol Olcaytürkan

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
378
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sizler için hazır sistem araştırıp, öneri de bulunabilmem için etiketleyebilirsiniz.
Instagram
Emirkanyvs
Sana ilk attığım, kendi kullanmış olduğum kablo fiyat açısından önerimdir. Fakat kaliteli birşeyler alıcaksan alabilirsin.

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Sinan İ.

Bu kabloyu arkadaşımın evinde kullandık. Normalde 20 metreden fazla lazımdı ancak uzun olması sorun yaratır diye duvarı delip kısaltabileceğimiz en kısa mesafeye indirip bunu kullandık. 2 sene olmuştur hala sorunsuz kullanıyor.
Maddi sıkıntın yoksa zaten kullanabileceğin en kısa mesafedeki kabloyu al modemin yeri değişirse tekrar alırsın.

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Birol Olcaytürkan
Kaç metre lazım hesapladın mı? Tek bilgisayara mı bağlantı yapacaksın?

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Birol Olcaytürkan
Hocam aslında modemi bilgisayar başında kullanıyorum. Kaç metre yeterli olur sizce ?
Tek bilgisayar bağlantı yapacaksan 2 Metre bile yeterli olur. 10-15 metre alıp kablo kirliliği yapma.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,569
Üyeler
157,399
Son üye
Bayram Cn
Top Bottom