Neler Yeni

Neden Logitech almamalısın!

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ömer Yusuf Çağlayan
Hani diyosun ya almışken iyi olsun, garantisi olsun, bim a101de satılan 100-200 liralık şeyleri alacağıma logitech alayım kafam rahat olsun onlar çabuk bozuluyo falan heh işte bu konuyu oku.

7 sene önce başladım Logitech seti kullanmaya ama ne set... kol, mouse, kulaklık, klavye, mousepad ne ararsan öyle 1-2 ürün de değil 6 tane g300s geçti elimden dile kolay 2 senelik ömrü olan ürünü 6 kere kullanmışım. Şöyle bir liste yapayım bugüne kadar çöp olmuş ekipmanlarımı.

Kulaklık: Logitech G230(1) Logitech G231(1) Logitech G930(1) Logitech G933(2)
Mouse: Logitech G300S(11) Logitech G203(1)
Mousepad: Logitech qck(1)
Gamepad: Logitech F310(1)

G300S 11 yazıyor neden 11 yazıyor anlatayım çünkü bu marka kendi ürünlerinden o kadar ümitsiz o kadar sorunlu olduğunu biliyor ki arızalarda çok ilgili rolü kesip yerine 0mış gibi yenilenmiş aslında aynı sorundan depoları dolmuş ürünleri garanti kapsamında gönderiyor ama 1-2 ay geçmeden bu gelen ürünlerde de aynı sıkıntı çıkıyor yani siz yine garanti kapsamınız boyunca verdiğiniz paranın karşılığını kesinlikle almıyorsunuz. Bugün logitech garanti olarak yeni ürün gönderiyor cümlesinin yanına eklenecek 1 tane + yok.

-Kulaklıkların hepsi kronik sorunlu malzeme kalitelerini değiştirmiyorlar mutlaka sağ sol kulaklık gıcırdamaya başlıyor hayatınıza bu kadar paralar vermişken bantlı ürünlerle devam ediyosunuz. Sol sağ kulaklıktan biri mutlaka seste git geller yaşıyor mikrofon desen bi zamandan sonra sesini orangutana çeviriyo hepsi öyle yazdığım ürünlere bakın wireless kulaklıkların sol tarafı bağlantı kulaklığında sürekli garip sesler gelip kulaklık kapanıp açılır sesler gıcırdar aç kapa düğmeleri bozuk oynarsanız seslerin bozulduğunu görürsünüz pedlerin kulaklığa takılan kısımları bi zaman sonra çürür her kulaklık takacakken pedleri de tekrar takarsınız yazdığım sorunları aratın google'da binlerce sorun yaşayan görürsünüz 1-2 ürün veya sorunlu kullanılmış ürün değil hepsi aynı eski beşiktaşlı futbolcular gibi hepsi kronik sakat demba ba sponsor olarak bu markayı alsa büyük ses getirir.

Alıntıyı görüntüle

Destekleri zaten leş 3-4 günde anca sorununuz çözülüyo 72 saat sonra cevap gelecek derler gelmez zar zor ellerindeki bozuk üründen birini daha almak için ağlamanız gerekir veya aldığınız yere götürüp 20 gün ürünsüz kalırsınız. Çözülür, çözerler sorununuzu. Düzeltilmiş ürün 1 ay, yenisi gönderilmiş ürün 2 ay dayanır odanız bozuk ekipmanlardan teknik servise döner lehim cihazı alıp artık mouse clicklerini kendiniz değiştirmeye başlarsınız bilgisayarcı olma eğitimi veriyolar sanki. Mouseların hepsi sıkıntılı sağ veya sol click mutlaka bi zamandan sonra çift tıklamaya başlar alttaki yapışkanlar kendi mousepadlerinde bile kullanırken kendiliğinden çıkar yapışkanları bile uganda malı. Kollarıyla fifa mı oynuyosunuz artık yukarıya gitmek yasak sadece ileri ve geri gidebilirsiniz futbol böyle bi oyun çünkü ya gideceksin ya geleceksin yukarıda ne yapasın analogları tam bir futbol uzmanı.

Alıntıyı görüntüle

Bugüne kadar logitech önerip aldırdığım tüm tanıdıklarımdan da özür diliyorum bu bir arınma ve gelecekte insanların ağlamaması için atılmış eleştiriden öte yaşaya yaşaya ağlanmış bi posttur. Elime uygun diye G300sten bu kadar süre vazgeçmedim makroları da çok güzel yerdeydi tasarımları aşırı iyi ama ben resim veya nft almıyorum tasarımdan ötesi lazım benim için. Gittim bi şans daha verip g203 aldım çünkü ekipman fiyatları belli daha 2 ay oldu alalı sol click çift tıklıyo sağ alttaki yapışkan yok oldu her adam vurduktan sonra çıkan yapışkanı takıyorum ürünlerimi de çok özenli kullanırım bi şey olacak diye birine vermeye korkarım ama bu marka beni gerçekten hayattan soğuttu artık. Yeni durağım corsair çünkü aldığım klavye daha gık demedi kulaklığı ordan almayı düşünüyorum bilgisi önerisi olan varsa da açığım saygılar sevgiler.
Hocam 1 kere kullanıp bu yorumu yapsan bu kadar gömmene tepki gösterirdim de evin maaşAllah Logitech koleksiyonu olmuş resmen :D diyecek laf bulamadım vallahi.

Son düzenleme:

hopecrash

80+ Bronze
Forumdaki "o marka şu marka alınmamalı" gibi konuları gördükçe efsunlu olduğumu düşünüyorum. Bugüne kadar kullandığım ekipmanlardan hiç çekmedim.

microsoft ime 3.0 (eski internet kafe faresi) : Ömrü boyunca kullanıldı
a4tech x7 : Ömrü boyunca kullanıldı
mx518 : Aldıktan 3 sene sonra optik sensörü bozuldu.
G300s : Ortak pcde hala kulanılıyor.
G402 : Ofiste kullanılıyor. Logitech destek, garanti süresi bittikten sonra istediğim skatezler için kırmamışlardı.
G403 : Ofiste kullanıyorum.
G230 : Padlerini değiştirmek pahalıya mal olacağından atıl şekilde kutusunda duruyor.
SS Sensei Raw : 2 sene kadar kullandıktan sonra arkadaşıma sattım. Kullandığım dönemde sorunsuzdu.
Arctis 3 (2018) : Padlari değişti, ofiste kullanılıyor.
Steelseries M800 : ofiste kullanıyorum. Bölgesel RGB problemleri dışında sıkıntısı yok.
K68 RGB : 2019 ortalarında aldım, henüz problem yaşamadım.
Sabre RGB Pro : Geçen yıl aldım, henüz problem yaşamadım.
HyperX Cloud Stinger S : ocak 2021'de aldım, ses açma tuşundaki çızırtı nedeniyle servise gitti, değişim kararı çıktı. amazon'un ürünü alması bekleniyor.

uydu3

80+ Silver
G203 var bende oyuna sinirden mouseı kaç kez fırlattım hiç bir şeyi yok

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Eren
g300s kullandım. 2 tane biri 2 biri 3 yıl. Tamamen elime uygunluğu sebebiyle kullandım. 2 yıl sorun çıkarmadı bana ikisi de. Ama 2 yıldan sonra çift tıklama,zor tıklama sorunları çıkarıyor. Bıraktım artık vazgeçtim.

uydu3

80+ Silver

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
atacan atmaca
Kanka cümleyi anlayamadım :D
dış plastiği sağlam yani atsan ezsen falan sıkıntı çıkartmaz f/p olduğu için pahalı yapan kısım clickleri onlar da tırt özellikle sol click :D

YiğitAysul

80+ Silver
Markanın ucuz ürünlerini (kulaklıklar hariç) kullanarak markaya kötü diyemezsin , biraz da şans işi bende g513 , g502 ve g333 var maşallah şuana kadar sorun yaşamadım

uydu3

80+ Silver
dış plastiği sağlam yani atsan ezsen falan sıkıntı çıkartmaz f/p olduğu için pahalı yapan kısım clickleri onlar da tırt özellikle sol click :D
Öyle bir sorunumda yok yani onu demek istedim

Top Bottom