Neler Yeni

NewEgg'ten MSI B650I MPG EDGE WIFI alışverişi deneyimim - Günü gününe buyrun

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Ben ITX sistem toplamayı düşündüm , allem ettim kullem ettim ve dedim ki soket 1700 değil AM5 toplayacam dedim . Çünkü AM5 bana en az bi 4-5 sene işlemci desteği sunacak ve 13600K eşdeğeri olan 7600x işlemcisi 4800₺’ye mal olacak. Bu vesileyle TR mağazalarına uğradım ne fiziksel ne kimyasal hiçbir mağazada 6000₺ bütçeye B650 ITX alamadım arkadaş
Ve o an geldi… NewEgg göründü semalarda ve bana Ship to Turkey yazılı MSI B650I MPG EDGE WIFI anakartı 5100₺ sundu üstüne 1000₺ vergi diyerek Free Shipping yaptı . Beklentim ekstra Noter ücreti ödemek olacak . Ben deneyimliyorum eğer başarırsam herkes başarır

——————————————————————
GÜN 1 - SİPARİŞ VERDİM - 13 MART PAZARTESİ 2023

- 5100₺ anakart + 1000₺ vergi + 5-7 günde gelen bedava kargo seçeneği ile 6100₺ Türk kredi kartı ile ödedim

1. Paket hazırlanıyor aşaması
  2. Kargoya verildi

——————————————————————
GÜN 2 - SİPARİŞ YOLDA - 14 MART SALI 2023

- Ürün İstanbula doğru yola çıktı . Şuan Elizabeth USA bölgesinde . 16 Mart tahmini teslimat olarak görünüyor tabii siz bu günü gümrüğe takıldığı gün olarak düşünün.

1. Paket Elizabeth, USA bölgesinden yola çıktı
  2. Paket NY Gateway, USA bölgesine geldi
  3. NY'tan ayrılmak üzere yola çıktı

——————————————————————
GÜN 3 - SİPARİŞ AVRUPADA ! :kedi: - 15 MART ÇARŞAMBA 2023

- Ürün bu gece Almanya - Leipzig'e geldi. Amerikadan gelen ürünün Almanyaya gelmsi beni mutlu eder çünkü yabancı ülkedeki son durak her zaman Almanya olur . Bir yanda umudum yüksek bir şekilde korktuğum gibi çıkmadı diyorum , öte yanda " ya bir şey olursa " diye gergin bekleyiş sürdürüyorum

1. Paket Leipzig Almanya'ya geldi ve işlem görmeye başladı
  2. Ürün İstanbula geldi , muayene oldu , çekim işlemi de oldu ve gümrükleme işlemine girdi .

——————————————————————
GÜN 4 - ARTIK İSTANBULDA ! :blobdance: - 16 MART PERŞEMBE 2023

- Ürün dün akşam gümrüğe girmişti bu sabah gümrükte onaylanmış sadece gümrük belgelerini onaylamaları kalmış. Son derece mail ve telefon üerinden ilgili yetkililerdi . Fatih bey ve Harun bey ile görüşmüştüm. Gümrüğe bağlanmak 5 dakikanızı bile almıyor. Ayrıca ANAKART geçişleri diğer ürünlerden daha hızlı sonuçlanabiliyor . Teslimat en geç Perşembe olabileceği söylendi bekliyoruz. Daha düne kadar B650I bulamazken Newegg için çok tereddütteydim şimdi ise içim çok ferah. Artık bulamadığım anakartı her zaman Neweggtn alacağım.

1. Gümrük belgeleri doldurulup mail vasıtasıyla yollandı

——————————————————————
GÜN 11 -GÜMRÜKTEN GEÇTİ VE ELİME ULAŞTI- 23 MART PERŞEMBE 2023

- Ürünün ödemesini yaptıktan sonra geçen 11. günüm. Sonunda gümrükten an be an geçmiş bulunmakta. Allahıma şükürler olsun nasıl mutluyum size tarif edemem. Türkiye'den beklediğim anakartı bulamayıp , bulduğumu alsaydım şuanda ben 11 gün bekleyiş için boş yere üzecektim. DHL Express bu kargoyu kendisi ulaştırack.

1. Ürün gümrükten çıktı , teslimat birimine aktarılıyor.
  2. Ürün elime ulaştı.

Edit : Özür dilerim herkese elime ulaştığını yazmamışım. Gümrükten geçtiği gün elime ulaştı. Ben de büyük bir heyecanla inceledim ve hemen dizdim. O an unuttum güncellemeyi. Ürün sorunsuz temiz sadece 11-12 gün beklemeli sürdü ama değdi. Türkiyeden alamayacağım kusursuz temiz B650 ITX MSI MPG EDGE anakartımla şuan temiz oyun oynamaktayım

Son düzenleme:

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,777
İsim
Mert Can Ergün
Bende newegg den 4k monitör sipariş verdim salı günü gelicek

pozalba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
nk
Ben ITX sistem toplamayı düşündüm , allem ettim kullem ettim ve dedim ki soket 1700 değil AM5 toplayacam dedim . Çünkü AM5 bana en az bi 4-5 sene işlemci desteği sunacak ve 13600K eşdeğeri olan 7600x işlemcisi 4800₺’ye mal olacak. Bu vesileyle TR mağazalarına uğradım ne fiziksel ne kimyasal hiçbir mağazada 6000₺ bütçeye B650 ITX alamadım arkadaş
Ve o an geldi… NewEgg göründü semalarda ve bana Ship to Turkey yazılı MSI B650I MPG EDGE WIFI anakartı 5100₺ sundu üstüne 1000₺ verdi diyerek Free Shipping yaptı . Beklentim ekstra Noter ücreti ödemek olacak . Ben deneyimliyorum eğer başarırsam herkes başarır

GÜN 1 - SİPARİŞ VERDİM - 13 MART PAZARTESİ 2023

- 5100₺ anakart + 1000₺ vergi + 5-7 günde gelen bedava kargo seçeneği ile 6100₺ Türk kredi kartı ile ödedim

Durum : Paket hazırlanıyor aşaması | Saat 16.38
Link var mı ?

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende newegg den 4k monitör sipariş verdim salı günü gelicek

Çoooooook fazla monitör alan var Neweggten o ilgimi çekti nedense . O kadar fiyat farkı var mı hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam tavsiyem Newegg sitesinden bakın çünkü benimki uygulama . Orda başka anakartlar da var . Hatta Aorus vardı 6500₺ idi oda ama ben GIGABYTE’a ekran kartı hariç bulaşmam B450 ile başım yanmıştı . Yine de istersen ona da bakabilirsin .

Resim atabilirim paylaş butonu görmedim

Ekler

• DB281E44-1838-413A-98C3-1E4932EAF256.png
    DB281E44-1838-413A-98C3-1E4932EAF256.png
    2 MB · Hit: 132

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Güncelleme : Ürün 1 saat içinde kargoya verildi - 17.27

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,777
İsim
Mert Can Ergün
Çoooooook fazla monitör alan var Neweggten o ilgimi çekti nedense . O kadar fiyat farkı var mı hocam

Hocam tavsiyem Newegg sitesinden bakın çünkü benimki uygulama . Orda başka anakartlar da var . Hatta Aorus vardı 6500₺ idi oda ama ben GIGABYTE’a ekran kartı hariç bulaşmam B450 ile başım yanmıştı . Yine de istersen ona da bakabilirsin .

Resim atabilirim paylaş butonu görmedim
Vergi ve kargo ile fiyat artıyor monitör 10k sana 13k ya gelmiş oluyor

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Güncelleme : Ürün İstanbula doğru yola çıktı DHL Express ile . - 03.45

Varış için umulan son gün 16 Mart Perşembe

Günclleme : Ürün NewYork Gateway'e gelmiş. Bu neden uçakla gelmiyor ? Uçak için NewYork'a mı gitmeli yoksa ? Yada gemiyle mi gelicek merak konusu. Newegg tecrübelileri gelip de şu konuya yardım etse keşke . Bakalım heyecanlı bekleyiş sürüyor. Cidden 16 martta ürün elimde olursa şok geçiririm . Gümrük bunu 1 hafta uzatabilir...

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,777
İsim
Mert Can Ergün
Güncelleme : Ürün İstanbula doğru yola çıktı DHL Express ile . - 03.45

Varış için umulan son gün 16 Mart Perşembe

Günclleme : Ürün NewYork Gateway'e gelmiş. Bu neden uçakla gelmiyor ? Uçak için NewYork'a mı gitmeli yoksa ? Yada gemiyle mi gelicek merak konusu. Newegg tecrübelileri gelip de şu konuya yardım etse keşke . Bakalım heyecanlı bekleyiş sürüyor. Cidden 16 martta ürün elimde olursa şok geçiririm . Gümrük bunu 1 hafta uzatabilir...
Vergisini ödüyoruz gümrük de bekletiyorlar 150 yi aşmış

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Vergisini ödüyoruz gümrük de bekletiyorlar 150 yi aşmış

Başka bir forumda duydum zaten sepette vergisini ödediğimiz için sadece iki form doldurtup mail yoluyla gönderiyormuşuz . 1 hafta içinde tarafımıza kargolanıyormuş sanırım

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,777
İsim
Mert Can Ergün
Başka bir forumda duydum zaten sepette vergisini ödediğimiz için sadece iki form doldurtup mail yoluyla gönderiyormuşuz . 1 hafta içinde tarafımıza kargolanıyormuş sanırım
Saat 5 de e posta ile belge gönderecekler miş 5gün içinde çıkıyormuş

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Güncelleme : Ürün New York'tan yola çıktı artık sonraki durak Almanya veya İngiltere mi olur yoksa İstanbul mu bilemem.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,777
İsim
Mert Can Ergün
Güncelleme : Ürün New York'tan yola çıktı artık sonraki durak Almanya veya İngiltere mi olur yoksa İstanbul mu bilemem.
Ürün almanya gidiyor sonra İstanbul

Bana evrakları yolladılar e posta ya

Top Bottom