Neler Yeni

ONEPLUS 5 / 5T ANDROİD 10 VOLTE AKTİF ETME

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
EVET ARKADAŞLAR BUGÜN SİZE ONEPLUS 5 VE 5T MODELİNDE ANDROİD 10'DA VOLTEYİ AKTİF ETMEYİ ANLATACAĞIM

Biliyorsunuz ki android 9 da pdc ile yapılıyodu lakin android 10 da pdc ile yapmaya kalktığımızda 1.00.32 driver hatası veriyordu. Uzun zamandır araştırdım sonunda yabancı forumlarda buldum ve sizler için türkçe rehber hazırlayacağım. Herkesin yapabileceği şekilde anlatmaya çalışacağım. Umarım Beğenirsiniz

- Öncelikle arkadaşlar hattımızda Volte tanımlanmış olması gerekiyor. Tabi bunun için volte destekleyen bir cihaza ihtiyacaımız var. Cihazı bulduktan sonra ;
Türk Telekom hattı sahipleri VOLTE yazıp 5555'e mesaj gönderecekler ( Tabi hattın 4.5G aktif olması gerekmektedir. )
Vodafone kullanıcılarının 4.5G servisi aktif ise volte otomatik aktif oluyor mesaj göndermelerine gerek kalmıyor.
Turkcell kullanıcıları ise HDSES yazıp 2200' e mesaj göndermemiz gerekiyor.

Bu aşamayı yaptıktan sonra diğer aşamaya geçelim.
> https://www.kisa.link/OnOx bu linkten gerekli dosyaları indirelim. (Link reklamsız olup direk benim drivem hesabıma gidecektir. Korkmanıza gerek yoktur. Link uzun olduğu için kısaltma kullandım :D)

RAR ŞİFRESİ :
htc.husnu

DİPNOT: RAR'I TELEFONDA ÇIKARTACAK ARKADAŞLAR PLAY STORE DEN WİNRAR UYGULAMASINI İNDİRİP WİNRAR UYGULAMASI YARDIMI İLE ÇIKARTINIZ. TELEFONUN KENDİ DOSYA YÖNETİCİSİ HATA VERİYOR. İLLA WİNRAR KULLANILMAK ZORUNDA DEĞİL RAR ÇIKARTAN HER UYGULAMA KULLANILABİLİR AMA BEN YAYGIN OLAN WİNRAR KULLANDIM. TERCİH SİZE KALMIŞ.

- Şimdi dosya içinden çıkan OPLogkit Old adlı apk dosyasını telefonumuza kuralım.
Telefon kısmına *#800# tuşluyoruz ve karşımıza bir ekran geliyor.
Karşımıza gelen uyarıya enter deyip ilerliyoruz
oneplus logkit e basıp devam ediyoruz
Function Switch basıp devam ediyoruz
Volte switch e basıyoruz ve cancel diyoruz
VoWifi ye basıyoruz ve reboot diyoruz ve telefon yeniden başlatılıyor.

1 ( resimdekini sonunda # var ).jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

- Şİmdi telefon ayarlarına gidip
Ayarlar
Wi-Fi& Internet
SIM Kart & ağ
SIM Kart
sonra aktif olan sım kartınızı seçin
Volte ve Wifi arama tiklerini açıyoruz

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5 (2).jpg

- Sıradaki işlemimiz indirdiğimiz klasordeki
QUD.WIN.1.1 Installer-10037.3 Setup adlı programı bilgisayarımıza kuruyoruz.

Ekran Alıntısı 1.PNG
Ekran Alıntısı 2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı4.PNG
Ekran Alıntısı5.PNG
Ekran Alıntısı6.PNG

- Şimdi telefonu USb ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. ( USB tercihi kısmını veri aktarımı yok olarak seçiyoruz. Yani telefonu bağlayınca bildirim geliyor ya şarj , depolama vs gibi olan yer. :D )
telefon uygulamasına girip *#801# tuşluyoruz
Serial ve Full Port Switch kısmını açık yapıyoruz ve telefonla işimiz şimdilik bitiyor.

1.jpg

- NOT: Bu işlemleri yaptıktan sonra aygıt yöneticisinde ünlem işaretli driver hatası olmamsı gerekmektedir.

- Şimdi klasorden çıkartmış olduğumuz EfsTools-0.10-modded-1.2-win32 klasorunün içine giriyoruz.
Shift tuşuna basarak sağ tıklayıp komut penceresini açıyoruz.

Ekran Alıntısı 11.PNG

- Ve şimdi sırasıyla şu komutları tek tek yazıyoruz :
1) EfsTools.exe efsInfo ( Bu aşamada hata alırsanız NOT düştüğüm yeri uygulayınız )
2 ) EfsTools.exe writeFile -i mcfg_autoselect_by_uim -o /nv/item_files/mcfg/mcfg_autoselect_by_uim
3) EfsTools.exe writeFile -i mcfg_autoselect_by_uim -o /nv/item_files/mcfg/mcfg_autoselect_by_uim -s 1
4) EfsTools.exe uploadDirectory -i mcfg_sw.mbn -o / -v
5) EfsTools.exe uploadDirectory -i mcfg_sw.mbn -o / -s 1
6) exit

NOT : 1. işlem sırasında critical error , bağlantı zaman aşımına uğradı hatası verirse yukarıda belirtmiş olduğum usb tercihini veri aktarımı yok yapmayı unutmayın eğer olmaz ise windows sürücü imzalamayı devre dışı bırakarak işlmeleri yeniden tekrarlayabilirisiniz )

- Bu işlmeleri tamamladıktan sonra telefonu yeniden başlatıyrouz
ve MUTLU SON VOLTE VE VOWİFİ AKTİF BİR ŞEKİLDE KULLANABİLİRİSNİZ )

KONUYU YAPABİLMEK İÇİN YARARLANMIŞ OLDUĞUM BU REFERANS ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM

OnePlus ile ilgili birçok Türkçe kaynak bu sitede mevcuttur kendisine bakabilirsiniz 👍

EMEĞE SAYGI BEĞENMEYİ UNUTMAYALIM. ELİMDEN GELDİĞİNCE ANLAŞILIR BİR ŞEKİLDE ANLATMAYA ÇALIŞTIM :cool:

SONUÇ.jpg
Screenshot_20210108-202759.jpg

Ekler

• SONUÇ.jpg
    SONUÇ.jpg
    861.2 KB · Hit: 98
  • Screenshot_20210108-202759.jpg
    Screenshot_20210108-202759.jpg
    861.1 KB · Hit: 92
Son düzenleme:

forevergs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hasan osman
mükemmel. sonuç başarılı harfiyen uyguladım. oneplus A5000. android version 10.0.1 vodafon hem volte hem vowifi ikiside çalışıyor

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
mükemmel. sonuç başarılı harfiyen uyguladım. oneplus A5000. android version 10.0.1 vodafon hem volte hem vowifi ikiside çalışıyor
Yabapilmene sevindim dostum. Güle güle kullan

Top Bottom