Neler Yeni

Oyuncu Bilgisayarı Almama Gerek Var Mı ?

Lian_GR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Anıl
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım + Donanım + Apple Ürünleri + Playstation Serisi
Arkadaşlar bazı arkadaşlar ısrarla mac diyor. M3 Max dahi kullandım zaten. Parallels hiç bir işimi çözmeyecek. Kernel seviyesinde çalışan arabelleklemeler üzerine çalışıyorum. Yoksa bende biliyorum Paralells kullanmayı :D

Bence omeni satıp yukseltmen yerinde olur bölümünü okuyorsun sonuçta sana kullandığın programlara göre daha güçlü bir makina daha iyi bir performans sağlayıp en kötü zamandan kazandırır 30 bin lira 40 bin lira çok bir para değil değer diyorum ben gayet güzel düşünce.. tavsiye vermek istemiyorum insan kendi ihtiyaçlarına göre araştırıp en makulu kendi seçmeli bence artık herkes donanım konusunda bilgi sahibi

Nuyyu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Nurullah A.
Elinde zaten böyle bir sistem varken satıp 4060 almak saçma. Omen ağır geliyorsa daha hafif bir bilgisayar alabilirsin o konuda sıkıntı yok ps5 satmak istiyorsan da sana kalmış bir durum.

PS5 ile Omen yıl sonuna yakın satıp 4050 den kurtulup 5050-5060 gibi laptop alabilirsin?

Yada macbook almak saçma özellikle IOS/Mac için yazılım geliştirmiceksen saçma. Onun yerine snapdragon x çıktığı gibi alınır.

konu hafiflik Vb.. ise Lenovo Yoga serisi (Rtx) Yada Rog zephyrus serisi işini çok rahat görür. i9 ihtiyacın yok ama belki ilerde ekran kartına ihtiyaç duyabilecegin bir konu olursa rtx bulundurmak yaralı olur. Matebook abartıldığı gibi değil ama kötü de değil.

Yinede bunları yapmak yerine 2/3 monitor ile laptopu kullanmayi deniyebilirsin

_Zaur_

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,437
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Olaya renk katıp böyle bir şey yapardım. Mini pc alırdım.

5124iu6o7lL._AC_UF1000,1000_QL80_FMwebp_.jpg

Linux sürümlerini deneyimlerdim teker teker. Çünkü yazılımcının işi Terminalden geçer :D

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
ozan başaran
Arkadaşlar selam. evimde playstation 5 + 4K + İPS + HDR10 Mükemmel bir setupum var, Ve aynı zamanda aim tutulan fps oyunlarını da HP OMEN 4050'li laptopumda oynuyorum. Hem PS5 Hem laptopu aynı monitöre takıp kullanıyorum. Fakat bir anda kafama şu esti. Yazılım okuyorum 3. sınıfa geçiyorum ve bir yazılımcıyım. Acaba omen'i satıp yerine İ9'lu bir huawei matebook çeksem nasıl olur diye ? omen yerine onu alıp ps5'İn yanına da 4060'Lı beyaz bir kasa almayı düşünyorum sizce gerek var mı buna ? değer mi ? ve linkini paylaşacağım huawei eğer bu kararıma değecekse 120hz mi ? 120hz değilse karardan vazgeçeceğim çünkü. Herkese sevgiler saygılar krallar.
LİNK
Şuanki HP OMEN'İMİN LİNKİ
MONİTÖRÜM
Buraya kadar okuyan herkesten Allah razı olsun. Dostane güzel tavsiyelerinizi beklemekteyim. Bu süreç beni bir tık yoracak. Maliyeti de olacak. yaklaşık 30 bin lira civarı. Nacizane fikirlerinizi tavsiyelerinizi beklemekteyim sağlıcak ile kalın. Alıntıyı görüntüle
hocam ben matebook seçmenizi kesinlikle önermem. evet appleye kıyasla daha iyi özellikteler ve daha ucuzlar ama piyasada hiç bir marka babalarının hayrına daha iyi özellikleri daha ucuza vermiyor illa bir yerden kısıyorlar. yerinizde olsam piyasada bir sürü işlemcisi sağlam ekran kartı orta seviye laptop var (lenovo loq gibi) işinizi yapacağınız zaman mux switch ile ekran kartını deaktif edersiniz hem piliniz uzun süre gider hem de sağlam, kaliteli bir laptopunuz olmuş olur. daha bu sabah görmüştüm ekran kartı 4050 olup işlemcisi 13700hx olan bir lenovo loq vardı

MrCoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Anıl Can Çolak
hocam ben matebook seçmenizi kesinlikle önermem. evet appleye kıyasla daha iyi özellikteler ve daha ucuzlar ama piyasada hiç bir marka babalarının hayrına daha iyi özellikleri daha ucuza vermiyor illa bir yerden kısıyorlar. yerinizde olsam piyasada bir sürü işlemcisi sağlam ekran kartı orta seviye laptop var (lenovo loq gibi) işinizi yapacağınız zaman mux switch ile ekran kartını deaktif edersiniz hem piliniz uzun süre gider hem de sağlam, kaliteli bir laptopunuz olmuş olur. daha bu sabah görmüştüm ekran kartı 4050 olup işlemcisi 13700hx olan bir lenovo loq vardı

Arkadaşlar selam. evimde playstation 5 + 4K + İPS + HDR10 Mükemmel bir setupum var, Ve aynı zamanda aim tutulan fps oyunlarını da HP OMEN 4050'li laptopumda oynuyorum. Hem PS5 Hem laptopu aynı monitöre takıp kullanıyorum. Fakat bir anda kafama şu esti. Yazılım okuyorum 3. sınıfa geçiyorum ve bir yazılımcıyım. Acaba omen'i satıp yerine İ9'lu bir huawei matebook çeksem nasıl olur diye ? omen yerine onu alıp ps5'İn yanına da 4060'Lı beyaz bir kasa almayı düşünyorum sizce gerek var mı buna ? değer mi ? ve linkini paylaşacağım huawei eğer bu kararıma değecekse 120hz mi ? 120hz değilse karardan vazgeçeceğim çünkü. Herkese sevgiler saygılar krallar.
LİNK
MONİTÖRÜM
Buraya kadar okuyan herkesten Allah razı olsun. Dostane güzel tavsiyelerinizi beklemekteyim. Bu süreç beni bir tık yoracak. Maliyeti de olacak. yaklaşık 30 bin lira civarı. Nacizane fikirlerinizi tavsiyelerinizi beklemekteyim sağlıcak ile kalın. Alıntıyı görüntüle
Hocam matebook x pro 2020yi 3 yıl kullandım, gerek malzeme kalitesi dokunmatiği gücü her şeyi çok güzeldi ne yazık ki çantada su açık kalması sonucu çöp oldu. Şu anda 16s i9 modelini kullanıyorum, dokunmatik ve 2.5k ekranı var ancak 60hz beni çok etkilemiyor açıkçası. Macbook da işime uygun olmadığı için kullanamadım hiç. Şu ana kadar matebookun hiçbir kötü özelliğine rastlamadım beni hep mest etmiştir pili de 6-8 saat arası götürür sanırım daha hiç bitiremedim dışarıda. Laptop olarakta bende 4080li omen kullanıyorum zaten oldukça kaliteli ürün laf atanları anlamadım. Ben 16s i 44 e falan hediyelerle kendi sitesinden aldım, değerlendirmek sana kalmış.

Dentista

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Anıl Erdemgil
2023 yılının kasım aylarında matebook 16s aldım. Kullanımından çok keyif alıyorum bana göre bir eksikliği yok. Diş hekimiyim, benim kullandığım programlar için ekranın renk doğruluğu ve işlemci hızı önemliydi üzerine bir de dokunmatik bir ekran olunca programlarla olan etkileşimim çok arttı. Buradaki tercih ihtiyaçlara göre olmalı size ne kadar fayda sağlar, kullandığınız programlara göre siz değerlendirmelisiniz.

emrergin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Emre Ergin
LİNK
MONİTÖRÜM
klavyeniz nedir

Lian_GR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Anıl
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım + Donanım + Apple Ürünleri + Playstation Serisi
klavyeniz nedir
asus rog strix scope deluxe tkl
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olaya renk katıp böyle bir şey yapardım. Mini pc alırdım.

5124iu6o7lL._AC_UF1000,1000_QL80_FMwebp_.jpg

Linux sürümlerini deneyimlerdim teker teker. Çünkü yazılımcının işi Terminalden geçer :D
linux sürümlerini denedim dağıtımlarını en azından fedora olsun vs. vs. fakat ne yazık ki ben pek sevemedim aslında sevdim ama kullanım mantığını sevemedim... Mini pc'den kastınız tam olarak nasıl bir mini pc ? ve görüntüyü nereden alacağım (ünide olduğum zaman) :D

Omen harika???
Omen… harika…
???
Evet omen harika ? Rog strix aldım forumda çok eleştirildi. pavilion aldım eleştirildi. acer predeator aldım nitro aldım bunlar dahi eleştirildi. eleştirilmeyen gördüğüm bir kaç oyuncu laptopu omen + legion + katana + zeyphrus. emin ol bunu bizzat 3. taraf kullanıcı olarak kullandım deneyimledim. şimdi de konuyla bir alakan olmadığı için uzaklaşabilirsin. monster falan kullan sen dostum excalibur falan al :D

Nuyyu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Nurullah A.
Lenovo LOQ larin panelleri baya kötü

Victus olsa eleştiriler ama omen dan bahsediyoruz.. Üst segment bir marka.

Lenovo Legion kullandım uzun süre çok ta rahattı omen - predator Vb.. de çok iyi zaten bunlar üst segment

Nitro 16 lar alt segment diyemeyiz bile orta segment denilebilir tek kasası idare eder ve çok ağır

Üni için ise Nitro 14 - Legion 14" - LG gram - Lenovo Yoga 14" - Omen 14" olanlar bence alınmalı hem hafif hem güçlü

_Zaur_

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,437
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
asus rog strix scope deluxe tkl

linux sürümlerini denedim dağıtımlarını en azından fedora olsun vs. vs. fakat ne yazık ki ben pek sevemedim aslında sevdim ama kullanım mantığını sevemedim... Mini pc'den kastınız tam olarak nasıl bir mini pc ? ve görüntüyü nereden alacağım (ünide olduğum zaman) :D

Evet omen harika ? Rog strix aldım forumda çok eleştirildi. pavilion aldım eleştirildi. acer predeator aldım nitro aldım bunlar dahi eleştirildi. eleştirilmeyen gördüğüm bir kaç oyuncu laptopu omen + legion + katana + zeyphrus. emin ol bunu bizzat 3. taraf kullanıcı olarak kullandım deneyimledim. şimdi de konuyla bir alakan olmadığı için uzaklaşabilirsin. monster falan kullan sen dostum excalibur falan al :D
Ha illa touchscreen ekranlı mini pc istersen oda var :D Baya güzel haa

71gqmo1EhQL._AC_UF894,1000_QL80_FMwebp_.jpg

Nuyyu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Nurullah A.
Mini pc bide arch tabanlı Linux ile mükemmel gider.

Fedora red hat tabanli ağır bir dağıtım. Eğlence arıyorsanız arc tabanlı dağıtımlara bakın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
932,178
Üyeler
146,187
Son üye
Knotterson
Top Bottom