Neler Yeni

Paketim 35mbps ama modeme gelen hız 29mbps ?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,899
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Hattın zaten 29Mbps destekliyormuş.
Ayrıca altyapı sorgulamalarda 29Mbps üzeri hızlar çıkıyorsa büyük ihtimal sorun binandaki ankastre kutudan sana gelen tesisatta, kablo bağlantılarındadır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Tolgahan Çakır
Hattın zaten 29Mbps destekliyormuş.
Ayrıca altyapı sorgulamalarda 29Mbps üzeri hızlar çıkıyorsa büyük ihtimal sorun binandaki ankastre kutudan sana gelen tesisatta, kablo bağlantılarındadır.
altyapı sorgulama yaptığım zaman 76mbps gösteriyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Wifi ile hız testi yaptığında 29u geçmiyorsa eğer Müşteri hizmetlerini ara,durumu bildir altyapı yetersizliği büyük ihtimal.
ethernet ile bilgisayardan speed test yapıyorum 24-23 arası geliyor tivibu oldugundan kaynaklı düşük bu kadar ama tivibu olmasa da max 28-29 arası gelir

LalaMüfik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,048
İsim
Melih k.
Alıntıyı görüntüle
Selamlar arkadaşlar modeme gelen hız 29mbit 35mbit paketim olmasına rağmen bunu arttırmak için ne yapmam gerekiyor altyapısal bir sıkıntı mı var acaba modem arayüzünde böyle gözüküyor pek anlamıyorum yardımcı olur musunuz
ara söv bundan kuvvetli taktik yok:) şaka bir yana ara artırırlar ya da altyapı o kadar destekliyor

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,899
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Binandaki ankastre kutudan modemine gelen kabloyu yenilemek tek çözüm.
eğer kablolar yeniyse duvar içindeki kablolar ve duvar prizi arasındaki bağlantıları kontrol et.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,478
İsim
Adem
altyapı sorgulama yaptığım zaman 76mbps gösteriyor

ethernet ile bilgisayardan speed test yapıyorum 24-23 arası geliyor tivibu oldugundan kaynaklı düşük bu kadar ama tivibu olmasa da max 28-29 arası gelir
Ethernetten gelen hızı sormadım zaten yazdığımı okursanız wifi ile hız testi yapın dedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Tolgahan Çakır
Ethernetten gelen hızı sormadım zaten yazdığımı okursanız wifi ile hız testi yapın dedim.
wifi ile hız testi yapmam neyi değiştirecek modeme gelen hız belli zaten bilgisayara gelen hızı da söylüyorum

snr degerini düsürdünmü işe yarar büyük ihtimalle
onu nasıl yapacagım videosu falan var mı youtube da

modemimin markası
VMG3313-B10A

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,478
İsim
Adem
wifi ile hız testi yapmam neyi değiştirecek modeme gelen hız belli zaten bilgisayara gelen hızı da söylüyorum

modemimin markası
VMG3313-B10A
Modem ile ethernet arasında bulunan kabloda sorun olmadığına eminseniz zaten buraya konu açmanız hata.Wifi ile hızınız yüksek çıkarsa modem pc arasında bulunan ethernet kablosu sıkıntılıdır.

Altyapı sebebiyle snr değeriniz düşük ise bunu düzeltemezsiniz..İç tesisatınız yüzünüzden düşük ise iç tesisatı değiştirince değerler düzelir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Tolgahan Çakır
Modem ile ethernet arasında bulunan kabloda sorun olmadığına eminseniz zaten buraya konu açmanız hata.Wifi ile hızınız yüksek çıkarsa modem PC arasında bulunan ethernet kablosu sıkıntılıdır.

Altyapı sebebiyle snr değeriniz düşük ise bunu düzeltemezsiniz..İç tesisatınız yüzünüzden düşük ise iç tesisatı değiştirince değerler düzelir.
1605016536087.png
wifi ile hızım bu şekilde çıkıyor

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,478
İsim
Adem
Alıntıyı görüntülewifi ile hızım bu şekilde çıkıyor
İç tesisatınızıı değiştirirseniz bir ihtimal çözülür.Hız sorgulama sitelerine güvenmeyin onlar anlık olarak güncellenmiyorlar.Evimde 24mbps internet alırken altyapım 60mbps desteklerken 8mbps destekliyor olarak 3 ay gözüktü.Firmanızı arayın bence.

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,321
İsim
Cemal Faruk Koçak

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
SNR Margin berbat halde. Sık kopma yaşamıyorsundur umarım. En fazla 28.918 Mbps ulaşıyor modeme. Daha önce nasıldı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Tolgahan Çakır
SNR Margin berbat halde. Sık kopma yaşamıyorsundur umarım. En fazla 28.918 Mbps ulaşıyor modeme. Daha önce nasıldı?
daha öncelerden max 33 geliyordu modeme ve kopma yaşamıyorum denilebilir 1 ayda 1 kere falandır yani kopma sıkıntım yok biraz internette araştırdımda bu margin değeri yüksek olunca kopma olmuyormuş fakat internet hızın düşük oluyormuş margin değeri düşük olursa tam tersi internet hızın artıyormuş fakat kopmalar meydana gelebilirmiş.

FRAX

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

modemimin markası
VMG3313-B10A
var snr degeri degiştirme yaz çıkar

var snr degeri degiştirme yaz çıkar ama bazı modemlerde yok bende asus var onda var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,554
Üyeler
151,570
Son üye
HacıShaker
Top Bottom