Neler Yeni

Paranın değerini en iyi koruyan yatırım aracı nedir?

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
Berke
Hızlı Coin al sat gibi altın alabileceğim düşük komisyonlu bir uygulama var mı. Haftalık harçlık alıyorum normalde bitcoine veya usdt ye yatıyorum harcıcağım zaman bozduruyorum bir kısmıda orda birikiyor iyi oluyor altına geçmek istiyorum ama bankalar çok komisyon alıyor

JANEH

80+ Bronze
hocam şuan TR'de veya abd hariç başka ülkelerde altının işleyişi şu şekildedir ONS+DÖVİZ şimdi ons altın ne onu açıklayayım ons yazıyorsun mesela şuan 2006'ya 2006'yı 31.1 e bölüyorsun sonra onu kur ile çarpıyorsun o işte 1 ons altın oluyor yani 1 ons 31.1 gram altın ediyor birde döviz çıktığında çıkıyor tabikide çünkü dolara ile çarpılıyor tüm dünyada. şuan abd'de inanılmaz bir faiz arttırımı var seçimlerden sonra düşüecek ( 8.5) bu abd faiz düşürdüğünde otomatik millet parasını altına çekecek ama 2025 gibi artmaya başlar savaş vs bi durum olmaz ise savaş olursa top yekün geçilir ayrıca alacaksan 24 ayar altın al gerisi önemli değil bilindik bir yer olsun atasay gibi vs. gerisini de boş ver sonra 80 yaşına gelince senin çocukların bozdurur yer

Berkarda

80+ Silver
Altın al bence çünkü dolar olarak hem altının değeri artıyor böylece değerini koruyor azda olsa

Top Bottom