Neler Yeni

Neye yatırım yapmalıyım?

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
922
İsim
Furkan ŞENGÜL
Dahası  
Reaksiyon skoru
752
İsim
Talha Açıkgöz
all in #nvda #aapl #alph #goog #msft at ytd msft opsiyonel ama

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765

GlHarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Erdem BELER
Dostum bak şöyle özetliyim sana bu durumu;

ALTIN = Paranın enflasyon karşısında değerini korur. Farklı para birimlerine nazaran daha güvenilirdir.

FAİZ = Milyonların varsa rahat kazanç, ama rahat kazanç karşılığı olarak paran bankada değer kaybeder. Milyonların yoksa 10.000tl yi 1 sene bankada bekletip dokunmazsan sana ayda 400 tl para verir.

Bitcoin vb. = Boş safsata, fiziki olmayan, karı zararı olmayan, bir iş icra etmeyen bir şeyin değerini bilemeyiz, sadece arz talep belirler. Herkes bitcoini daha yüksek seviyelerden satma hayali ile alıyor, gün gelir satacak birisini bile bulamazsın.

Borsa = Yatırım yapabileceğin, paranı koruyabileceğin, bitcoin gibi sabah akşam mum grafik bakmana gerek olmayan yatırım aracıdır. Şirketlere ortak olup beraber zengin olursun. tabii ki de borsa da risk işi ve işte burada devreye paranı yatırabileceğin güvenilir şirketler giriyor.

Paranı katlamak istiyorsan ve biraz zamanın da varsa BIST100 hisseleri al- sat yaparsın kısa vade.

Ama yok ben grafik kovalamak istemiyorum, param çoğalsın ve güçlensin istiyorsan BIST30 al unut.

Fon = Hep derler ya borsa iyi iyi de ben anlamıyorum ve zamanım yok keşke birisi benim için yapsa. İşte fon da bu demek. Türkiyenin her bir yanından fona para koyan kullanıcılar, bankaların yatırım danışmanları ve risk yöneticileri ile profesyonel bir al-sat politikası izler. Sen paranı verirsin, onlar senin paran ile borsa oynar. Sene sonunda paranı geri alırsın.

barcins

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ömer furkan durmaz
katılıyorum appl samsung gibi borsalar her zaman 1 yılda artar ama paranın hepsini bir borsaya koyma mesela %50 apple %20 samsung %30 tesla vs bunun gibi

burak0756

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
burak biçer
Dostum bak şöyle özetliyim sana bu durumu;

ALTIN = Paranın enflasyon karşısında değerini korur. Farklı para birimlerine nazaran daha güvenilirdir.

FAİZ = Milyonların varsa rahat kazanç, ama rahat kazanç karşılığı olarak paran bankada değer kaybeder. Milyonların yoksa 10.000tl yi 1 sene bankada bekletip dokunmazsan sana ayda 400 tl para verir.

Bitcoin vb. = Boş safsata, fiziki olmayan, karı zararı olmayan, bir iş icra etmeyen bir şeyin değerini bilemeyiz, sadece arz talep belirler. Herkes bitcoini daha yüksek seviyelerden satma hayali ile alıyor, gün gelir satacak birisini bile bulamazsın.

Borsa = Yatırım yapabileceğin, paranı koruyabileceğin, bitcoin gibi sabah akşam mum grafik bakmana gerek olmayan yatırım aracıdır. Şirketlere ortak olup beraber zengin olursun. tabii ki de borsa da risk işi ve işte burada devreye paranı yatırabileceğin güvenilir şirketler giriyor.

Paranı katlamak istiyorsan ve biraz zamanın da varsa BIST100 hisseleri al- sat yaparsın kısa vade.

Ama yok ben grafik kovalamak istemiyorum, param çoğalsın ve güçlensin istiyorsan BIST30 al unut.

Fon = Hep derler ya borsa iyi iyi de ben anlamıyorum ve zamanım yok keşke birisi benim için yapsa. İşte fon da bu demek. Türkiyenin her bir yanından fona para koyan kullanıcılar, bankaların yatırım danışmanları ve risk yöneticileri ile profesyonel bir al-sat politikası izler. Sen paranı verirsin, onlar senin paran ile borsa oynar. Sene sonunda paranı geri alırsın.
İçinizden sövmiyecekseniz bir şey soracağım bist 30 bist100 ne tam olarak 😁
Mesaj otomatik birleştirildi:

katılıyorum appl samsung gibi borsalar her zaman 1 yılda artar ama paranın hepsini bir borsaya koyma mesela %50 apple %20 samsung %30 tesla vs bunun gibi
Apple,thy,tesla düşünüyorum

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
922
İsim
Furkan ŞENGÜL

byfaresiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
faresiz
Tradingwiev üzerinden grafik, haber akışı ve yoğun olarak İndikatör öğrenmeye bak gerisi boş emin ol. Aktif trader'ım.

GlHarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Erdem BELER
İçinizden sövmiyecekseniz bir şey soracağım bist 30 bist100 ne tam olarak 😁
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple,thy,tesla düşünüyorum
Amerikan borsası risklidir. Özellikle komisyon oranları çok yüksek, al-sat başı yüzde 1 yada binde 1 komisyon var. Ayrıca Türkiye borsasında devre kesici olayı var ki ani yükselme ve düşmelerde piyasayı korumak için al-sat olayını 10-15 dakikalık kapatıyor. Amerikan borsasında bu yok, ayrıca Tr borsasında bir hisse günde maksimum %10 yukarı, %10 aşağı düşebilir. Bu da günde maksimum %20 kar demek. Ama amerikan borsasında böyle bir şey yok, bir günde %100 de değer düşebilir, %100 de artabilir. Pump da olur dump da. O yüzden önerim Tr borsasından başlaman.

Top Bottom