Neler Yeni

Neye yatırım yapmalıyım?

burak0756

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
burak biçer
Faiz yüksekken borsadan çok bir şey bekleme. Faize gireceksen de belli bir süre için gir. faiz düşmeye başladığında yavaştan çık. Paranı korumaya bak yatırımı boşver şu an, zaten bütçen çok yüksek bir rakam değil. YTD
Hocam dün faiz dediler ondan sonra baktım 13 koysam 4 5 k geliyor sadece çok az

yalnızbiri01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
muhammed samet
İyi günler 16 yaşındayım ailemle yaşıyorum pek bi giderim olmuyor maaşın çoğunu 12k 13k falan kenara koymak istiyorum ama param yerinde saysında istemiyorum.ilk önce altın alayım dedim ondan sonra büyük bir kâr olmayacağını anladım ondan sonra coin yada borsayamı girsem dedim ama grafik kovalayacak zamanım yok sonradan aklıma bitcoin+altın almak geldi.paranın yarısını altına yarısını bitcoine yatıracağım neden ise şu altın en azından düşmez çok bir kaybım olmaz.bitcoin'inde düşeceğini sanmıyorum ondan almak istiyorum grafiklere bakmama gerek kalmaz eğer önerebileceğiniz başka yatırım aracı varsa söylerseniz sevinirim.

Not:bitcoin yerine başka coin almak istemememin başka bir sebebide var illa yükselir diye düşünüyorum.para biriktirme sebebim ise 1 1.5 yıl paramı biriktirip motor almak motoru aldıktan sonra yatırım yapmaya devam edip paramı katlamak istiyorum kim bilir belki ilerde bir araba yada ev alabilirim yada kendi işimi kurabilirim.kenara koyduğum para bu düzeyde olmayacak hep şuan çırak olarak çalıştığımdan günlük 600 tl alıyorum
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
Borsa biraz daha düşsün ucuzdan hisse topla
Mesaj otomatik birleştirildi:

Borsa biraz daha düşsün ucuzdan hisse topla
Ytd

panda_1

80+
Faiz yüksekken borsadan çok bir şey bekleme. Faize gireceksen de belli bir süre için gir. faiz düşmeye başladığında yavaştan çık. Paranı korumaya bak yatırımı boşver şu an, zaten bütçen çok yüksek bir rakam değil. YTD
Borsa zaten kısa vadeli bir iş değil YATIRIM yapmak için şuan sadece bist 30 daki şirketleri alıp parasına değer katan bir sürü insan var.Faiz şuan %50 enflasyonun çok altında bu da bir çözüm değil.

Top Bottom