Neler Yeni

Pazartesi almak istedigim bilgisayarı inceler misiniz lütfen

sfky9842

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
SEFA KAYA

ConquerorXIV

80+ Gold
Biostar 'i onermeyip Asus'u oneriyorlar komediye bak
Gencler, B650 'nin en kotu modelleri Asus ve Asrock ikisi de ayni firma sayilir zaten. B650'de ikisi alinmaz, ikisi haric tum modelleri rahatlikla alabilirsiniz :)
Bu forumda daha once bunun tartismasini yaptim, asrock ve asus'un vrmleri asiri dandik, cok fazla isiniyorlar. 7500F icin sikinti olmaz fakat yarin bir gun 7800x3d falan gecmek isterseniz elinize alirsiniz VRMleri.
yazdıklarında bir tane doğru bilgi yok troll amaçlı hesap açtın herhalde ama banlanman fazla uzun sürmez bence

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Baran Kut
yazdıklarında bir tane doğru bilgi yok troll amaçlı hesap açtın herhalde ama banlanman fazla uzun sürmez bence
B650 Asus Prime modellerde haklı da geri kalan açıklamalarında bol keseden atmış biraz arkadaş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ki Asus B650 PRIME modelleri revize edip çözdü sorunu diye biliyorum.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
Bu fiyatlarda ürün toplayacaksan.Ekran kartını nvidia almanı öneririm.Ne olursa olsun nvidia kart geleceğe yatırımdır.Yazılım desteğinden ötürü ve alacağın kartın minimum 12 gb vram olmasına dikkat et daha düşüğü bir kaç sene sonra seni üzmeye başlar yazılım da kurtarmaz.
İşlemciyi amd öneririm ne alırsan al farketmez güncel işlemci kullan derim ddr5 sistem toplayabilirsen eğer ddr5 sistemlere bak.İlerde yatırım yapabileceğin bir anakart seç.Sırf ucuz veya marka vb diye örnek veriyorum 2 ram slotlu anakart alma 4 ram slotlu al yada ne bileyim 2 tane m2ssd slotu olan anakart varsa onlara yönel.Markalara çok takılma içeriğine bak.İlerde ram yükseltmek zorunda kalırsan yada keyfi yaparsan en azından anakart değiştirmek zorunda olmazsın.
Kasanın büyük olmasına ssd desteğine,hava akışına,ekran kartı boyutu maksimum kaç destekliyorsa ona göre bakmanı tavsiye ederim.Görünüşünü sonra ki aşamalara koymanı tavsiye ederim.
Psu en önemli parça bana göre onu seçenekler arasında en kalitelisi hangisiyse onu almanı tavsiye ederim.Sonra biraz ucuza kapatayım dediğin sistemi psu yüzünden çöp olmasını istemezsin.
Her markanın iyi kötü ürünleri var.Yoksa bu kadar çeşit ürün çıkarmazlardı.Birinde biri sorun yaşar diğeri aynı cihazda yaşamaz.Bu teknolojik bir eşya ne olacağı belli olmaz.Sonuç olarak isme değil alacağın cismin teknik özelliklerine göre al

ConquerorXIV

80+ Gold
Komik degilsin. Bilgili? Hic degilsin. Sirf kendiniz kullaniyorsunuz diye bir markayi ovecekseniz karakterli de degilsinizdir. Soylediklerimin arkasindayim, B650 serisinin en cop anakartlari Asus ve Asrock'tir. Ondan sonra digerleri gelir. Bunu ben soylemiyorum, testler soyluyor. Asagidaki linklerde cogu B650 anakartin testi mevcut. Tartismaya kapali bir konu.

:D siz komple ilkokul terk falan misiniz gencler? Adamin alacagi sistemde kullandigi anakartlarin fiyati maks 5-6K. Bu civarlarda en cop anakartlar Asrock ve Asus'un. Ayrica evet Asrock'un bu butcedeki kartlari Biostar'in getirini goturunu yapar. Ust mesajimda nedenini de yazdim. Yine ustteki mesajlarimda kaynaklarimi da attim, sizin kaynaginiz nedir?

@Aykut D.
sana bir yorum yok, sen kendi yanlisina inanip onda direnen egosuna yenik dusmus bir arkadassin. Bilgisizsin, cahilsin ve ogrenmeye de kapalisin. Aylarca BIOS beklersin diyor komik, MSI fanboyu olmakla sucluyor hicbir mesajimda su markayi alin diye oneri vermedim komik. Anakartin en onemli seyi VRM degildir diyor. Sanirim senin icin en onemli seyi kac tane USB portu oldugu ve ARGB destegi olup olmadigidir :)
incelemeye göre öyle gözüküyor da b650 anakarta da 7800x3d üstü takmasın kimse bi zahmet,
vrm çok önemli detay değil bırak çöpü ortalama üstü ve en f/p anakartlar her chipset de ASRock dur.
ayrıca baktığın iki incelemede kötü asus ve asrock mevcut fakat en iyileri de asrock listenin üstlerinde hep mevcut

Son düzenleme:

Aykut D.

80+ Gold
incelemeye göre öyle gözüküyor da b650 anakarta da 7800x3d üstü takmasın kimse bi zahmet,
vrm çok önemli detay değil bırak çöpü ortalama üstü ve en f/p anakartlar her chipset de ASRock dur.
ayrıca baktığın iki incelemede kötü asus ve asrock mevcut fakat en iyileri de asrock listenin üstlerinde hep mevcut
Vrm önemlidir fakat sırf vrm i iyi diye boş paket anakart almak mantıklı değil. Argb başlık falana bakıyom gibisinden dalga geçiyor eleman ben tuf seçerken 125 150c kondansatör cam pcb lotes am5 soket olması gibi detaylara bakıp satın aldım . Ben kısmında drmos + digi+ gibi sağlam bir mosfet entegre grubuna sahip almamam için pek bir sebep yok .

Ll3G1OnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Yağız Arslan Baytekin

yolyordam35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Celal Smyrna
Pazartesi maaşım yattığı için artık istediğim bilgisayarı almak istiyorum ben böyle özelleştirdim sizin daha iyi öneriniz var mı acaba kasa olarak en fazla 50 k verebilirim ama bu sistem özellikleri yeterse daha fazla vermeye gerek yoktur sanırım 😊ürün linki: https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/ Alıntıyı görüntüle

toplam: 48k. eliniz rahatlayinca ayni ramden bir tane daha alirsiniz.

sfky9842

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
SEFA KAYA

kral bu agi ssd arada biosta görünmeyip windows haliyle açılmıyor yazayım dedim bende 1tb olanı var böyle sıkıntı yaşatabiliyor ssd söküp tekrar takıyorum görüyor bios anakart ile alakalı bi durum değil. marka almak daha mantıklı bence

bypast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
uğur demirel

sfky9842

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
SEFA KAYA

ayrıca 7800xd kule tipi sogutucuyla sıcaklı tutulamaz diye biliyorum min 240lık sıvı sogutma lazım cfm değeri yüksek

yolyordam35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Celal Smyrna
kral bu agi ssd arada biosta görünmeyip windows haliyle açılmıyor yazayım dedim bende 1tb olanı var böyle sıkıntı yaşatabiliyor ssd söküp tekrar takıyorum görüyor bios anakart ile alakalı bi durum değil. marka almak daha mantıklı bence
eyvallah kral 100-200 fazlasina markalisi alinabilir.

Omerturen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Ömer Faruk
Onu bende isterim ama okadar zengin değilim. Bu markalar ile 55 bin TL lik kasa önerebilir misin seni bekliyorum?
O konuda yardımcı olamam ağa ben sadece buraya kendi fikrimi ve deneyimimi aktardım kesinlikle o marka çok kötü alma demiyorum deneyimleyip yazan arkadaşlarda olmuş memnunum diyende var o yüzden yorum yapamam sadece şahsi fikrim her zaman bildigim markaları almam oldu bende paylaşmak istedim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,999
Üyeler
141,919
Son üye
doraalkan
Top Bottom